IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Бегај од Македонци кога си во странство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бегај од Македонци кога си во странство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2014 во 21:06
Originally posted by Leprechaun Leprechaun напиша:

Синдромот на самоуништување е присутен кај Македонците и во матичната држава(Република Македонија) но исто така и надвор од границите на Република Македонија !
Никогаш не сум бил во прекуокеанските земји каде што живеат многу нашинци но знам дека Македончето е потполно исто и овде во МКД и таму !
Радо би се дружел и живеел помеѓу Црнци, Азијати и др. отколку помеѓу Македонци доколку некогаш би се иселил таму !
Prosetaj malku, mozebi ke doznaes deka nisto ne znaes.

среќаJа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 09:50
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Originally posted by Leprechaun Leprechaun напиша:


Никогаш не сум бил во прекуокеанските земји каде што живеат многу нашинци но знам дека Македончето е потполно исто и овде во МКД и таму !
!

Prosetaj malku, mozebi ke doznaes deka nisto ne znaes.

среќа


Мечкосмеење

И Сократ сигурно имал на ум на ваков вид на (не)знаење.
Прво пробај ја тортата, па после кажи дали ја бива или не.


Како можете вака да се генерализира, ич не ми е јасно...
Изменето од Анастеа - 03.Февруари.2014 во 09:51
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 21:07
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Originally posted by Leprechaun Leprechaun напиша:

Синдромот на самоуништување е присутен кај Македонците и во матичната држава(Република Македонија) но исто така и надвор од границите на Република Македонија !
Никогаш не сум бил во прекуокеанските земји каде што живеат многу нашинци но знам дека Македончето е потполно исто и овде во МКД и таму !
Радо би се дружел и живеел помеѓу Црнци, Азијати и др. отколку помеѓу Македонци доколку некогаш би се иселил таму !
Prosetaj malku, mozebi ke doznaes deka nisto ne znaes.

среќа
Е баш таму кај што се прцаат белите мечки се ќе научиголема насмевка
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2014 во 05:44
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Originally posted by Leprechaun Leprechaun напиша:

Синдромот на самоуништување е присутен кај Македонците и во матичната држава(Република Македонија) но исто така и надвор од границите на Република Македонија !
Никогаш не сум бил во прекуокеанските земји каде што живеат многу нашинци но знам дека Македончето е потполно исто и овде во МКД и таму !
Радо би се дружел и живеел помеѓу Црнци, Азијати и др. отколку помеѓу Македонци доколку некогаш би се иселил таму !


Prosetaj malku, mozebi ke doznaes deka nisto ne znaes.

среќа


Е баш таму кај што се прцаат белите мечки се ќе научиголема насмевкаWilliam Arthur Ward: “The mediocre teacher tells. The good teacher explains. The superior teacher demonstrates. The great teacher inspires.”

Koj od ovie uciteli si ti? збунетост
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13761
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2014 во 15:35
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Originally posted by Leprechaun Leprechaun напиша:

Синдромот на самоуништување е присутен кај Македонците и во матичната држава(Република Македонија) но исто така и надвор од границите на Република Македонија !
Никогаш не сум бил во прекуокеанските земји каде што живеат многу нашинци но знам дека Македончето е потполно исто и овде во МКД и таму !
Радо би се дружел и живеел помеѓу Црнци, Азијати и др. отколку помеѓу Македонци доколку некогаш би се иселил таму !


Prosetaj malku, mozebi ke doznaes deka nisto ne znaes.

среќа


Е баш таму кај што се прцаат белите мечки се ќе научиголема насмевкаWilliam Arthur Ward: “The mediocre teacher tells. The good teacher explains. The superior teacher demonstrates. The great teacher inspires.”

Koj od ovie uciteli si ti? збунетост


,,,ovoj epten preteral,,,/toa boldiranoto/,,,,,,ama iskustvoto kazhuva deka ne e daleku od vistinta,,,

,,,za ova de,,,

Leprechaun напиша:

Синдромот на самоуништување е присутен кај Македонците и во матичната држава(Република Македонија) но исто така и надвор од границите на Република Македонија !
Никогаш не сум бил во прекуокеанските земји каде што живеат многу нашинци но знам дека Македончето е потполно исто и овде во МКД и таму !
Радо би се дружел и живеел помеѓу Црнци, Азијати и др. отколку помеѓу Македонци доколку некогаш би се иселил таму !Изменето од pajser - 07.Февруари.2014 во 15:37
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 00:54
kako beshe onaa: 
Makedonec na Makedonec- VOLK!

i nadvor a i  doma.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 01:03
Originally posted by sikter sikter напиша:

kako beshe onaa: 
Makedonec na Makedonec- VOLK!

i nadvor a i  doma.


Не знам како да ти се обратам, а да не звучи грубо со таков ник?
Кај си бе, Сиктер?  ох

Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 01:18
''kaj si be sikter''?

voopshto ne zvuchi grubo.среќа

inache eve sum . голема насмевка
a ti kaj si, osven shto si tuka?збунетост
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 01:21

Дома.голема насмевка
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 06:13


I ja isto sum doma. Tuku, me preplasi forumov, zena mi e makedonka vo stranstvo, ke treba da begam od nea...изненадување


Изменето од Анастеа - 08.Февруари.2014 во 08:58
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 08:58
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:I ja isto sum doma. Tuku, me preplasi forumov, zena mi e makedonka vo stranstvo, ke treba da begam od nea...изненадување


Спокојно мечко.
Пишува само од Македонци, не и од Македонки.голема насмевка


Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 09:36
се уште немам видено македонка во реалност затоа незнам дали ме е страв загриженост


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 14:17

Многу страшливи бе вие мажите.изненадување
Ставиле мечки и волци на аватарите, па се плашеле од Македонки.
хи, хи...

Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 15:14
Originally posted by д4б3 д4б3 напиша:

се уште немам видено македонка во реалност затоа незнам дали ме е страв загриженостIc da ne ti e zal sto ne si videl, Bugarija e stranstvo, begaj koga ke vidis makedonec. намигнување


Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,234 секунди.