IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Бегај од Македонци кога си во странство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бегај од Македонци кога си во странство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 15:25
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:I ja isto sum doma. Tuku, me preplasi forumov, zena mi e makedonka vo stranstvo, ke treba da begam od nea...изненадување


Спокојно мечко.
Пишува само од Македонци, не и од Македонки.голема насмевка
Aaaaa, taka li e? A ja mislev tamam dobar izgovor da se ot-kacam od mojava mecka, i da si najdam nekoja crna foka ili bengalska tigrica. Forumov ne bil kako Ilustrovana, pa se sto ke procitas da e vistina.
голема насмевкаголема насмевканамигнување
 

Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 20:08

Таман работа ако се' што прочитаме го сфаќаме буквално или како вистина.

Јас многу несериозно ја сфаќам темава затоа и си пишувам несериозни коментари.голема насмевка
Несериозно, затоа што сум видела секакви примери и знам дека има секакви луѓе и по светот и во Македонија, за да може вака да се генерализира.
Има луѓе кои помагаат дури и на непознати, ги прибираат дома, ги помагаат со пари, со документи, со информации... на било кој начин.
Има и такви пак, кои сопствениот брат ќе си го пријават во полиција или ќе го зафркнат, кога најмногу му треба помош.
Секакви не има, насекаде...


Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2014 во 19:36
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Таман работа ако се' што прочитаме го сфаќаме буквално или како вистина.

Јас многу несериозно ја сфаќам темава затоа и си пишувам несериозни коментари.голема насмевка
Несериозно, затоа што сум видела секакви примери и знам дека има секакви луѓе и по светот и во Македонија, за да може вака да се генерализира.
Има луѓе кои помагаат дури и на непознати, ги прибираат дома, ги помагаат со пари, со документи, со информации... на било кој начин.
Има и такви пак, кои сопствениот брат ќе си го пријават во полиција или ќе го зафркнат, кога најмногу му треба помош.
Секакви не има, насекаде...


Toa potvrduva deka ne moze covek veke da pronajde serizna informacija, kao sto je to nekad bilo u Ilustrovanoj Politici данамигнување
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44536
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2014 во 22:11
Lele lele sto biseri za tuka imam makedonski sekako... 
No nejse sme si najpametni sto ja imam da gi kazuvam site si gi znaeme.
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.