IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ја живеете ли сегашноста?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ја живеете ли сегашноста?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2012 во 01:24
Сега е тоа кое го сакам сега, без разлика дал го добил ил не, тоа че биде минато како нешто шо сум фатил оти ѕум бил фраер ил смотан кој само гледал како другите го добиваат  среќа
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2012 во 13:40
Не. Ја преживувам.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2012 во 17:25
Postojat luge koi znaat da uzivaat vo ubavoto i zatoa cesto im se pruza, a i takvi koi im zaviduvaat i koi samo bi go upropastile dokolku im se pruzi голема насмевка
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2013 во 20:51
Само нашиот ум лута по минатото и иднината... с'е друго во овој Свет постои само СЕГА.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2013 во 21:08
Умот е тој кој што ме движи во некоја си временска рамка и поради неговата вожња целото тело некогаш ми е згрчено, исто и уморно. Најдов еден прекрасен веб сајт кој што ми помогна со неколку вежби да си го релаксирам телото. Не секогаш успешно се враќам во сега и овде, не секогаш долго се задржувам, но ако денес не успеам знам дека утре е нов ден да се обидам. Сменив многу навики кои ме држат сега и овде и во идниот сегашен миг се чувствувам значително подобро со себе. Не дозволувам премногу да потонам во деструктивни мисли кои потекнуваат од минатото, маана ми е што често се проектирам во иднината (е*ани очекувања), но многу подобро менаџирам и со нив. Сиот труд сите овие години не бил залуден, гледам резултати во мојот квалитет на живеење. Секогаш ќе им бидам благодарна на оние кои ми подадоа рака да станам тогаш кога се валкав во калта.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2013 во 23:47
Се надевам на некоја подобра идна сегашност голема насмевка
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 10:48
idnata segashnost e vo segaголема насмевка

Изменето од viktorija123 - 17.Јануари.2013 во 10:48
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13846
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 12:00
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

idnata segashnost e vo segaголема насмевка
,,,

,,,neshto nedostasuva,,,,намигнување
 
 ,,,,,,,idnata segashost  ,,i,,, minatata segashnost,,,,, se vo sega i tuka,,,,голема насмевка,,,,/,,плазење,,/,,,,,,


Изменето од pajser - 17.Јануари.2013 во 12:14
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 12:38

нешто недостасува аголема насмевка...што ли е тоа....се додека копаме по минатото...и ја планираме иднината.....во сегашноста нешто ке ни недостасува...грешките од минатото нека ни бидат мудрост за иднината....а сега....сега  да живееме....некогаш насмеани......некогаш тажни...но секогаш бар јас си викам и оние тешки денови во минатото кои сме ги имале се добри.....за да ги цениме оние убавите кои ги живееме сега ..... повеке....

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13846
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 13:07
,,,,,плазење,,,ushte eden dokaz ,,,vidi majkata ,,,,deka i dve bilo edno,,,,големо гушкањеголемо гушкање,,,,голема насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 13:36
edno, dve tri..zivej si ti ....toa si ti...
vivi
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 13:58
eden,dva I tri kamche vo chevelot stavi si ti...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 16:39
Eden, dva, tri, daj mi sega ti...ne ti, taa tamu  голема насмевка

Изменето од zbunet - 17.Јануари.2013 во 16:39
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 23:06
tamu vamu motaj se tukaголема насмевка
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.