IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Благопријатна - и миризлива - жртва пред Бога?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Благопријатна - и миризлива - жртва пред Бога?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Благопријатна - и миризлива - жртва пред Бога?
    Испратена: 10.Октомври.2012 во 05:55
Ноќва што измина доживеав една - прилично стара - “христијанска“ теологинка, која што поради зборовите >> Благопријатна - и миризлива - жртва пред Бога << го смета Христијанството за барбарска религија, а нивниот Бог (Кој што Го жртвува сопствениот првороден Син и таа Жртва ја прифаќа како благопријатна и мризлива) Го нарече со многу погрдни зборови.

Што мислите вие (?): дали оваа теологинка има право или пак се однесува така само затоа што се наоѓа на друга фрекфенција и има поинаква перцепција?

Поздрав     


п.с. Јас мислам дека баш кога Исус не би се жртвувал себеси - за наше спасение и поука - туку наместо тоа би убивал во Неговата Богослужба, тогаш тоа не би било благопријатна и мирисна жртва пред Бога, но тоа што Тој пред 2000 години го стори е најблагопријатната и најмиризлива жртва воопшто!
   

   

Изменето од spiros - 10.Октомври.2012 во 05:57
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.