IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Чувства
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Чувства

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 14:39
Отвори срцето отвори душата.. Стравот само ќе те држи подалеку од тоа што треба да го имаш..
Нити емоциите, ни покажаните чувства нема зло да ти донесат само придобивка повеке...Wink
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 14:49
Originally posted by malecka malecka напиша:

Една од моите најголеми грешки е токму тоа што сум премногу горда и исплашена дека ќе бидам повредена, па токму затоа ретко кога, речиси никогаш не покажувам чувства... Знаете ли дека ТЕ САКАМ имам кажано само неколку пати до сеа?! А токму личноста што ЈА САКАМ веќе три години (иако ништо не правам со него - нит идеме, нит се муваме) ПОЈМА НЕМА ЗА ТОА!!! Па немам храброст да му кажам..
CryCryCryCryCry


--------------------

Pishi mu anonimno pismo ..l. remeti go malce ... i na kraj koa ke se zaljubi u tebe ...  kazi mu ja sum taa... problem solvedWink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 14:49
Malecka...znaci go vide princot na bel konj...rizikuvaj slusaj sovet od kockar kako mene ...kazi mu sto custvuvas..no vnimavaj kako ke go kazes toa....moze da go zloupotrebi protiv tebe i da go izgubis zasekogas...vremeto ke ti kaze koga da mu kazes deka go sakas....sreken sum sto znaes koj e tvoj princ....koga ke mu kazes te sakam vi posakuvam zivotot da vi bide bajka,da oformite kralstvo od mali princovi i princezi ....a ako vi treba dvorski sut tuka sum jas i moeto budalesto celo ...cirlili li bam bam ( ako se sekavate na toj crtan Tongue )
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 14:53
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Malecka...znaci go vide princot na bel konj...rizikuvaj slusaj sovet od kockar kako mene ...kazi mu sto custvuvas..no vnimavaj kako ke go kazes toa....moze da go zloupotrebi protiv tebe i da go izgubis zasekogas...vremeto ke ti kaze koga da mu kazes deka go sakas....sreken sum sto znaes koj e tvoj princ....koga ke mu kazes te sakam vi posakuvam zivotot da vi bide bajka,da oformite kralstvo od mali princovi i princezi ....a ako vi treba dvorski sut tuka sum jas i moeto budalesto celo ...cirlili li bam bam ( ako se sekavate na toj crtan Tongue )


-----------------------------------------------------------------------------


A be ne i praj film romantiki...devojce slusaj go nindza ...igraj na karta misterija... em si bezbedna... em ke go zbaris ... a vaka moze i da te odbie... ili ako mu kazes direktno ima sansi i da te iskoristi pa posle da bides tazna...

Zatoa pisi mu pismenca , butaj mu gi u email...ili pod vrata ... ajde nie ke ti gi pisueme ...

Wink

OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 14:55
Originally posted by malecka malecka напиша:

Една од моите најголеми грешки е токму тоа што сум премногу горда и исплашена дека ќе бидам повредена, па токму затоа ретко кога, речиси никогаш не покажувам чувства... Знаете ли дека ТЕ САКАМ имам кажано само неколку пати до сеа?! А токму личноста што ЈА САКАМ веќе три години (иако ништо не правам со него - нит идеме, нит се муваме) ПОЈМА НЕМА ЗА ТОА!!! Па немам храброст да му кажам..
CryCryCryCryCry
Srce i jas ja imam istata "bolest" pa epten dobro razbiram kako se osekas...I ne e toa tolku gordost duso,kolku sto e nesigurnost vo sebe...Veruj znam...I ima samo eden "lek"...Da pocnes da se sakas sebe si poveke,da veruvas cvrsto vo sebe...edinstveno taka ke uspees otvoreno da gi iskazes custvata i pritoa da ne se plasis deka ke bides povredena...Za da te saka i ceni nekoj,mora prvo ti da se sakas i cenis ti samata
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:08
Одлично Кандид, во потполност се согласувам со тебе..
Нема страв од сигурност, стравот од неуспех води длабоко надоле..
Со чиста мисла и дело не верувам дека некој ќе те одбие, не поготово кога се работи за емоција..
Со самото кочење ги кочиш и најубавите и најпозитивните мисли, а тоа кај другата страна дава прашалници и незаинтересираност..
отвори се...мој совет само ќе добиеш доколку си сигурна во своите чувства..
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:09
Samo nemoj premnogu da se cenis i sakas ...ke stanes narcis...dozvoli malku da te saka i nekoj drug  Star
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:11
Originally posted by batt's batt's напиша:

kolku si dozvoluvate ili ne dozvoluvate drugite da vidat sto cuvstvuvate?

gi pokazuvate li emociite?


Pa da bidam iskrena, mnogu sum emocionalna licnost osobeno koga stanuva zbor za ljubov i pijatelstvo Embarrassed
inaku najcesto koga sum srekna , toa mozat okolu mene i drugite da go zabelezat, a sto se odnesuva do lutina, nervoza, ljubomora i nekoi takvi cuvstva, sekogas se trudam da gi sokrijam tie cuvstva
Кон врв
malecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 185
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај malecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:18
Фала на сите што ме советувавте...ќе ризикувам, зашто само така можам да добијам.... ФАЛА
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:19
Girll...mnogu utopisticko razmisluvanje..granici so sovrsenstvo...pocituvam tvoj stavStar ...sepak moj stav e da gi pokazuvas site emocii..i ubavi i losi...zosto tie losi emocii moze da te ugusat Smile
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:21
Ete taka malecka ...postapi kako prav kockar ...rizikuvajTongue
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:22
E sto go zaebavte devojcevo... da otide nespremno... toj e nekoj kopuk od 16 godini... odma ke ja legne... i ke ja batali posle koa ke mu priznae... bolje ne davajte takvi soveti na maloletnicki drug pat...

Kaj ziveete Vie u svetot na romantikite ? Princovi chuda... poleka ...  se ke si dojde na svoe mesto ne ko prle pred magare...  Devojce dodeka ne e kasno slusaj go ti cicko nindza

Wink 
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:24
Ps izvini dusho aj kazi na cicko nindza ...kolku godinki imash... ne poveke od 16 neli ??
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 15:24
Prasanje do kockar: Ti gi imas site mozni odgovori ili...?Da ne vezbas slucajno grupna psiho terapija...No hard feelings,I'm just curiousLOLLOLLOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.