IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Чувства
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Чувства

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
brmbrm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmbrm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 11:48


 

 

Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 11:52
Originally posted by natalija natalija напиша:

Уф.. сега ми дојде онака спонтано во глава
Како да се прикрие болката што ја разара душата од љубов.. изиграваш дворски шут, и тешиш се околу дека се е во ред...што значи ова
Наталијо рџо женска

Come on and be my little good luck charm -

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 12:01
da natalijo, shto znachi?
Кон врв
Supernatural Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Supernatural Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 12:36

 

Iskazuvam custva i emocii , cak je moralnost kaj mene. Moram da zboram za toa sto mi lezi na dushicka ... Bre ke puknam ako ne se iskazam :-)

Кон врв
strelicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај strelicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 19:40
Originally posted by joki joki напиша:

najcesto sum kamen mermer olovo, koga stanvit zbor za custva...retko gi pokazuvam onie"vistinskite" custva, a inace kako dobra glumica mozam da krijam i da glumam custva(koga mora)
zivotov e  edna  golema  gluma  .....to e to... zaebi cuvstva koga sakash da ne mozesh da gi pokazes a koga nekish da  gi glumish to e srajne  bee
suck my kiss
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2006 во 08:32
го знаете-- ЗАКОН НА СПРОТИВНОСТИ:ако не почувствуваш БОЛКА како би знаел  што е РАДОСТ!!!
Motivation is game in my hands
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2006 во 20:07
Originally posted by natalija natalija напиша:

Уф.. сега ми дојде онака спонтано во глава
Како да се прикрие болката што ја разара душата од љубов.. изиграваш дворски шут, и тешиш се околу дека се е во ред...


a bolkata ostanuva vnatre.
mi se slucilo ova, za da ne ja pokazam bolkata koja mi ja predizvikala ljubovta da naogjam druga preokupacija i da se smeam koga ne mi se smeelo i d agi tesam drugite koga mene najmnogu mi trebala uteha.
ama mi se ima sluceno i koga sum se osekal taka, povredeno, da kazam nekomu i tolku mnogu da mi olesni sto ne mi se veruvalo kolku bil golem tovarot sto sum go nosel.
sepak so bolakata polesno se borime koga nekomu ke mu se doverime.

sakam da i kazam na taa licnost: FALA STO SI TUKA ZA MENE:)
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 14:44
Добро е да се подели со некој близок она што ти лежи на душа. Не само што ќе ти олесни, туку може да се случи и да ти помогне... или да ти даде добар совет. А некогаш помага и само тоа што ќе те ислуша...исто како да си бил на психијатар :)   
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 14:46
Да Јулија имаш право понекогаш е доволно и да те сослушаат, Пријателите сенајголемото богатство на светот, непријателите сами си ги ствараме

Изменето од natalija
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 15:34
Така е Наталија, пријателите се најголемо богатство, зашто остануваат со нас и покрај тоа какви сме     
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 15:37
Да..не примиле со сите наши мани и предрасуди и колку и да претераме не разбираат. Многу е убаво кога некој ќе се најде тука да те ислуша и даде совет каков и да е помага самата мисла дека има некој тука
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2006 во 15:41

Да навистина е така тоа

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2006 во 09:41

Custva....Sekogas koga sum gi iskazala na partnerot...sum se izgorela...a i na prijatelite tesko im se otvoram...koga navistina nesto mnogu ke me zdoboli...ama stvarno mnogu...

Кон врв
malecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 185
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај malecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 14:26
Една од моите најголеми грешки е токму тоа што сум премногу горда и исплашена дека ќе бидам повредена, па токму затоа ретко кога, речиси никогаш не покажувам чувства... Знаете ли дека ТЕ САКАМ имам кажано само неколку пати до сеа?! А токму личноста што ЈА САКАМ веќе три години (иако ништо не правам со него - нит идеме, нит се муваме) ПОЈМА НЕМА ЗА ТОА!!! Па немам храброст да му кажам..
CryCryCryCryCry
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.