IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Црвенковски и Георгиевски на заедничка маса

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 16:47
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.Тука си целосно во право....Јас би гласал и за коалиција со магариња, само да е против овие дебили што се на власт...и тоа не го кријам, јавно си го кажувам секој ден, секаде....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 16:52
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:
Тука си целосно во право....Јас би гласал и за коалиција со магариња, само да е против овие дебили што се на власт...и тоа не го кријам, јавно си го кажувам секој ден, секаде....
retki se takvite  tuka,...mnogu retki,

...da ne se ,
 mozebi  i navistina ke staneshe makedonija kako shvajcarija ,...ili izreal !тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 17:52
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Според оноа што можам да прочитам на форумов, мене ми изгледа дека има некои луѓе што навистина с'е уште му верyваат, но има поголем број луѓе кои би гласале за него не затоа што му веруваат туку затоа што се против оние кои сега се на власт. Во суштина тие не глaсаат "за", туку "против", па толку се настрвени што не им пречи дури и да се доведат евентуално до поголема мизерија, но само да си ја реализираат својата желба.

На страна што се надеваат дека можеби тогаш дури и ќе бидат наградени со некое работно место, подобра позиција... а некој што не го поднесуваат ќе ги изгуби истите.
а твојот предлог за гласање е?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 21:47

Ме чуди (или можеби не) што не се најдоа десетина јаки македонци со големи мадиња да направат опозициска партија. Сите мали партии кои ми се познати се сателити, наменски створени од СДСМ или ДПМНЕ. Дозволија целиот политички спектар да биде пополнет од ДПМНЕ. Каде се тие големи бизнисмени, интелектуалци...

Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2012 во 23:05
..pa so niv se....''gplemite''biznismeni,

...koishto  bez niv  nema da mozat ni para da zarabotat (ukradat),...t.e...ako rabotat poshteno.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2012 во 00:36
Требаше ова да се случи порано..пред неколку години.Досега барем ќе знаевме ..на што сме.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2012 во 08:15
За да не се чуди никој, убаво од збор до збор што напиша (како и секогаш се на место и се како што е) Ерол Ризаов. Она на крајот кажува сетага
Бранко и Љупчо заедно
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2012 во 15:15
Бранко и Љупчо заедно


...i treba da bidat  zaedno,

...ama se znae kade....da ne kazuvam pak !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2012 во 00:05
http://www.idividi.com.mk/vesti/makedonija/782392/index.html
EVE GO PATRIOTOT ...........dojde vo MAkedonija za da ni kaze deka sme  od VCERA?1
koja debilnost.........
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2012 во 11:53
  
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2012 во 12:56
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

  

Еееее ама никко да дознаеме “невестата“ што мираз имама ајде

УЈП четири години молчи за имотот на Љубчо Георгиевски: било даночна тајна!


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2012 во 12:59

Ама му стокмиле на Љубето фаца на срамежлива невеста...  смеење
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2012 во 13:14
газење од смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2012 во 17:16
lele,..lelelleeee.изненадување..mu go nakrshivte sega so ova vashe cerekanje,

i ,...koj znae dali ke mu se opravi dushata povekje,...ako  nekako doznae za ova...Glubchoto!

...ama,mislam deka bash i mnogu  ke go zabole  onoj shto najkurvinski i natransparntno go opljachka narodot,
...shto na tamu nekoi si ,...bogznae koi,...im bilo smeshno neshto...za i okolu nego !

...moevo .Click for a larger view..e predizvikano edinstveno od   vashetoгазење од смеење !.............смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.