IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - NBA
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

NBA

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Genocid Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Genocid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2010 во 23:58
Би требало и вечерва да ги згазиме Меџикси. Овој Рондо како што тргнал вистински звер е. И да, да кажам два три збора околу Орландо. Прво тренерот им е за никаде нема никаква контрола и надгледност над играчите. Второ сите гледаат се брзоплето да биде ако им дадат кош на пример одма сакаат да вратат за 5 сек. па чекај бе малце алоо.. мислам кај сте не играте со Минесота е*аго тоа е Бостон врвна ветераснка-искусна екипа ! И како за трето целата оваа сезона им се одвиваа акциите на два начина : Пик`н`рол и На три поена... Тоа е Меџикси... Ни останува вечер да гледаме дали можат Селтикси да ги прегазат наголемо несериозните Меџикс ?
Вечерва ќе има пренос на мтв1 од 2:30 часот, па гледајте и уживајте во брилјантаната кошарка ! СПОРТСКИ ПОЗДРАВ ! Се читаме.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2010 во 00:34
Cleveland go otpustija trenerot Mike Brown posle 5 godini vo klubot iako go imase najdobriot skor vo regularniot dela na sezonata .Kako sto rece sopstvenikot na Cavs se odlucile na ovoj cekor za da trgnat vo druga nasoka so igrata na klubot, bidejci so Brown na celo ne uspeaja da ja pominat vtorata runda od plejofot poslednite dve godini..

Frcat komentari na net od toa deka so nov trener sakaat da go zadrzat Lebron, a isto taka deka i mozat da izvisat bidejci nema da dojde nikoj od podobrite treneri vo Cleveland a so toa i da go izgubat James za kogo i Obama se zalozil da go vidi vo Chicago...Изменето од gonzo - 25.Мај.2010 во 00:37
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 13:32
Почнува НБА финалето ЛА Лејкерс – Бостон

Со натпреварот што доцна вечерва ќе се одигра во „Стејпл центарот“ во Лос Анџелес стартува финалната серија во НБА плеј-офот каде ќе се судрат последните два шампиони актуелниот Лос Анџелес Лејкерс и првакот од 2008 година Бостон Селтикс.

Ова ќе биде 12-то финале во кое играат  двата најуспешни тима во историјата на НБА лигата. Досега Бостон има 17 титули, а ЛА Лејкерс 15.

Во досегашните 11 финални пресметки Бостон има скор 9-2 со тоа што ја доби и последната пресметка во финалето од 2008 година со 4:2 во победи. Бројот на вкупно одиграните финални натпревари на двете екипи меѓусебе е 67.

Предноста серијата пред своите навивачи да ја отвори ја има шампионот ЛА Лејкерс и таа ќе се одигра во форматот 2–3–2, што значи дека по првите два дуела во Лос Анџелес, следуваат три во Бостон (ако е потребно) за потоа евентуално шампионот да биде решен со нови два натпревара повторно на теренот на Лос Анџелес Лејкерс.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2010 во 22:43
LA Lakersда
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 19:47
Лејкерси ја изедначија серијата, одлуката за шампионот во четврток
 
Во четврток навечер ќе го дознаеме името на новиот НБА шампион. Лос Анџелес Лејкерс и Бостон Селтикс тогаш ќе го одиграат одлучувачкиот седми натпревар од овогодинешното НБА финале.


Синоќа бранителите на шампионскиот прстен, Лејкерси, во својата сала победија со убедливи 89:67 и така ја изедначија серијата на 2-3.

Ова ќе биде 17-ти пат во историјата на најелитното кошаркарско натпреварување во светот тимовите да играат седми натпревар во финалето, а последни кои серијата ја доведоа до самиот крај беа играчите на Сан Антонио и Детроит пред пет години, кога Спарсите од сето тоа излегоа како победници.

Во претходните 11 финалиња Лејкерси и Селтикси четири пати за победникот одлучувале во седмиот натпревар, а интересно е тоа што во сите четири наврати Бостон бил подобар.

Фил Џексон, тренерот на Лејкерси пак, никогаш во кариерата не седел на клупата за време на седми натпревар. Десет пати бил шампиопн, но секој пат неговиот тим работата ја завршувал пред потполната кулминација.
 
Никаква драма немаше околу тоа дали, или не, ќе се игра седмиот натпревар бидејќи Лејкерси веќе во текот на втората четвртина имаа дваесет поени предност, а во продолжението дополнително ја подигнаа предноста против противникот кој очигледно многу брзо ја архивираше шестата и потполно се насочи кон седмата средба.

Клучот на победата кај Лејкерси лежеше во одличната одбрана кои ја обавуваа во текот на целиот дуел, па така Бостон од игра гаѓаше слаби 33 проценти, а за три поени 21 процент. Домаќинот потполно доминираше и во скокот (52-39), и секој параметар замина на страната на тимот на Џексон.

По Гасол беше првото име на победникот со 17 поени, 13 скокови и дури девет асистенции, додека Коби Брајант додаде 26 поени, со 11 скокови и три асистенции.

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
jack_sparrow23 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jack_sparrow23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 16:42
Гледав пред некој ден NBA натпревар и денешнава nba не е иста дури и е многу лоша! Веќе не се како во времето на Michael Jordan no.1   

Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2011 во 22:59
Уффф оваа сезона кинеме, Рајон Рондо ни стана главната звезда во тимот, типот е лудница свака му част. !!!
Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 17:56
Добро е, добра игра, 56:46 водиме на полувреме. Рондо продолжува во свој стил, 7 асистенции so far. Кеј Џи ми е ѕвер вечерва, како смирено изнудува фаули над него, го исфрустрира чуварот до даске.
Фали уште Ален да ги распуца тројките и наши се.
А Шек и официјално повреден, не допатувал во Вашингтон вечерва, само не разбрав што му е и колку ќе отсуствува.

--- надополнето ---

Катастрофа трета четвртина, ништо не им појде од рака. Сето мислам се должи на личните на Пирс и Рондо, кои ја преседоа на клупа четвртинава.
Ајде нека смогнат сили за крај, не смее ваква скоро добиена утакмица да ја изгубат.

--- надополнето ---

Ја изгубивме, јбг ништо не изигравме во второ како што треба.

Ахххх бе Пирс да ја дадеше фор д гејм ќе славев по чаршија ама ништо :С Ако тоа ни е лекција дека не треба да се опуштаме без разлика колку и да водиме. Идемо даље....

Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 14:05
Лелеејјј ги испогазивме овие Клив, Мниогу јак камбек на Перк и одлична игра на нашите. Честитки. !

Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 14:06
На 30ти Јануари играме против ЛА, ќе биде лудница
Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 15:39
Вечер играме против Портланд, ќе биде тешка но се надам на победа на Селтикс како и секогаш !!!
Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 00:22
Уфффф ги изгазивме Портланд!!!
Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 12:56
Ахх изгубивме од Санс, многу промашоци од наша страна и слабо у одбрана. За инцидентите со Кеј Џи немам коментар, им препорачувам само да не се потлкачаат со него зашо ако зграби некој озбилно мислам дека нема да има глава, тоа е чудовиште ќе ги истепа сите до еден !

Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:45
Hај хард-кор утакмица честитки до нас само да проложиме со одличните изданија. ЧЕСТИТКИ, FOR CELTICS I LIVE, FOR CELTICS I"LL DIE !!!

http://www.youtube.com/watch?v=VZC6LoJXFU0&feature=player_embedded
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.