IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - NBA
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

NBA

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:46
Леле какооо ги растуривмееее ЛАЛ !!! Пирс ги растури со 32 поена! ЧЕСТИТКИИИ !!!
Кон врв
Dovicinski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
TheTruth

Регистриран: 20.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 09:57
Ги раздупивме и Сакраменто се разбира ;) љубов
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 16:20

Сан Антонио триумфираше над Лејкерс во ЛА

  Антонио Макдајс го постигна решавачкиот поен за победата на Сан Антонио со 89:88 како гостин кај Лос Анџелес Лејкерс во НБА лигата.

  Макдајс успешно ја приграби топката по неуспешниот обид на Тим Данкан и со тоа го осигура успехот за спарси, тим кој го има најдобриот скор во НБА Лигата.

  Во текот на поголемиот дел од второто полувреме гостите имаа блага предност во резултатот, но прецизните шутеви на Ламар Одом од тројка и на Пау Гасол му донесоа предност на езерџиите. Ману Џинобили и Тони Паркер од Сан Антонио не успеаа да вратат, но нивните колеги од под кошевите беа поприсебни во скоковите.

  Паркер беше најдобар стрелец за Спарси со 21 поени, 14 од нив беа постигнати за време на третата четвртина. За составот на ЛА Лејкерс, ѕвездата Гасол реализираше 19 поени.

  Во второто дерби, Мајами како гостин славеше над Орландо со 104:100. Леброн Џејмс заврши со 51 поени, 11 скокови и 8 асистенции и со тоа го забележа личниот рекорд по број на постигнати поени на еден натпревар во својата кариера.

  Резултати:
  Орландо - Мајами 100:104
  Голден Стејт - Милвоки 100:94
  ЛА Лејкерс - Сан Антонио 88:89
  Кон врв
  Dovicinski Кликни и види ги опциите
  Нов член
  Нов член
  Лик (аватар)
  TheTruth

  Регистриран: 20.Април.2009
  Локација: Macedonia
  Статус: Офлајн
  Поени: 36
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dovicinski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2011 во 21:15
  Леле колку слатко ги победивме Мајами, по четврти пат оваа сезона! Good Job Celtics
  Кон врв
  емил Кликни и види ги опциите
  Сениор
  Сениор
  Лик (аватар)
  зависник идивидовски

  Регистриран: 11.Август.2009
  Статус: Офлајн
  Поени: 85186
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2011 во 11:25
  Во НБА лигата победи за Далас и Њу Орлеанс

  На двата ноќешни НБА натпревари победи остварија екипите на Далас и Њу Орлеанс.

  Далас на свој терен ја победи Минесота со 104:96, додека Њу Орлеанс како гостин славеше против Јута со 117:121 по продолжение.

  Тринаесет натпревари се играат вечерва. Двојките се: Индијана - Сакраменто, Орландо - Њу Џерси, Бостон - Шарлот, Кливленд - Детроит, Мајами - Филаделфија, Њујорк - Милвоки, Чикаго - Мемфис, Оклахома - Минесота, Денвер - Вашингтон, Феникс - Њу Орлеанс, Портланд - Сан Антонио, Голден Стејт - Торонто и Лос Анџелес Лејкерс - Лос Анџелес Клиперс.

  Табела - Источна конференција: Чикаго 51-19 (победи-порази), Бостон 50-20, Мајами 49-22, Орландо 46-26, Атланта 40-32, Филаделфија 37-34, Њујорк 35-36, Индијана 32-40,...

  Табела - Западна конференција: Сан Антонио 57-14 (победи-порази), Лос Анџелес Лејкерс 51-20, Далас 50-21, Оклахома 46-24, Денвер 43-29, Портланд 41-30, Њу Орлеанс 41-31, Мемфис 40-32,...
  Кон врв
  емил Кликни и види ги опциите
  Сениор
  Сениор
  Лик (аватар)
  зависник идивидовски

  Регистриран: 11.Август.2009
  Статус: Офлајн
  Поени: 85186
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 13:35

  Грифин - дебитант на годината

  Крилниот центар на Лос Анџелес клиперс Блејк Грифин заслужено ја доби наградата за дебитант на годината. Дваесет и двегодишникот доминираше во гласањето на медиумите со 118 први места и стана првиот едногласен избор по Дејвид Робинсон во 1990. Грифин ги одигра сите 82 средби од регуларниот дел, остварувајќи просек од 22 поени и 12 скока. Тој притоа стана првиот дебитант избран во ол-старот, по Јао Минг во 2003, а за одбележување е и неговиот триумф во натпреварот во забивање.
  Далас маверикс втор меч по ред го шокираше актуелниот првак Лос Анџелес лејкерс, совладувајќи го на гости со 93:81 и притоа поведувајќи со 2:0 во полуфиналната серија на Западот. Чикаго булс ја израмни серијата со Атланта хоукс на 1:1, откако ја совлада во вториот меч од полуфиналето на Истокот дома со 86:73.

  Кон врв
  емил Кликни и види ги опциите
  Сениор
  Сениор
  Лик (аватар)
  зависник идивидовски

  Регистриран: 11.Август.2009
  Статус: Офлајн
  Поени: 85186
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2011 во 15:41
   

  НБА раководството и синдикатот на играчите конечно постигнаа договор и лигата сепак ќе се одигра. Но, наместо стандардните 80 натпревари по тим, оваа година ќе се одиграат само 66.

  Сепак, ако се земе за пример сезоната 98/99 кога исто така се случи „локаут“ , оваа година и ќе се изнагледаме кошарка. Во таа сезона се одиграа само 50 натпревари.

  Јавноста, а секако и тимовите сега се загрижени за повредите, за уморот и за тензијата со којашто ќе мора да се одигра оваа сезона. Имено, стандардните 80 натпревари се играат долг период, околу пет ипол месеци што на тимовите им дава можност за стратегија и за градење на резултатот. Исто така, секој тим во просек ќе треба да одигра натпревар на нешто повеќе од секои два дена или да бидеме прецизни 80 натпревари во 166 дена.

  Оваа година сепак, се играат 66 натпревари во 119 дена, што е вистинско компресирање на лигата. Во тие услови, ниту еден тим којшто сака да стане шампион нема да има шанса за кикс, бидејќи ќе нема многу натпревари да се вади, затоа и ќе треба сите играчи да го дадат својот максимум во четирите месеци во коишто ќе се игра.

  На ова, исто така треба да се додадат и четирите дена за Ол-стар натпреварот каде што ѕвездите дополнително ќе треба да се потрошат за да ја забавуваат „гладната“ публика. Ол-стар натпреварот е закажан за 24 февруари.

  Но, гледачите секако се среќни дека ќе ги гледаат своите омилени тимови за американскиот божик. За тој ден, кога лигата почнува, закажани се три фантастични натпревари. Њујорк Никс - Бостон Селтикс, Далас Маверикс - Мајами Хит и Лос Анџелес Лејкерс - Чикаго Булс

  Кон врв
  Santijago Кликни и види ги опциите
  Сениор
  Сениор
  Лик (аватар)
  PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

  Регистриран: 17.Јануари.2008
  Локација: Tuka be ...
  Статус: Офлајн
  Поени: 21002
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2013 во 11:09
  Перооо Антиќ ... и слушајте го коментаторот по постигнувањето на тројката од Антиќ пред крај на натпревар 


  I'm out bcz of pathetic around here
  Кон врв
  Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
  Модератор
  Модератор
  Лик (аватар)
  Амазонка

  Регистриран: 03.Ноември.2009
  Статус: Офлајн
  Поени: 9011
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2013 во 10:22
  „Перо не врати од мртвите со неговата луда тројка“ - изјава на еден од неговите соиграчи голема насмевка
  Lupus non mordet lupum.

  Vulneratus non victus!

  Кон врв
  Santijago Кликни и види ги опциите
  Сениор
  Сениор
  Лик (аватар)
  PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

  Регистриран: 17.Јануари.2008
  Локација: Tuka be ...
  Статус: Офлајн
  Поени: 21002
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2014 во 13:24
  Перо со 16 поени синоќа еден од предводниците за победата на Атланта над лидерот Индијана 


  I'm out bcz of pathetic around here
  Кон врв
  Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
  Модератор
  Модератор
  Лик (аватар)
  Амазонка

  Регистриран: 03.Ноември.2009
  Статус: Офлајн
  Поени: 9011
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2014 во 14:41
  Перо се препороди во Аталанта .... изненадувањеда
  Lupus non mordet lupum.

  Vulneratus non victus!

  Кон врв
  Santijago Кликни и види ги опциите
  Сениор
  Сениор
  Лик (аватар)
  PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

  Регистриран: 17.Јануари.2008
  Локација: Tuka be ...
  Статус: Офлајн
  Поени: 21002
  Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2014 во 14:56
  Шо че речиме кај нас ... се челичи плазење Добар е ... си ја искористи шансата , можноста ... секако дека ќе се потруди да се покаже во најдобро светло , NBA си е NBA голема насмевка
  I'm out bcz of pathetic around here
  Кон врв
   Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
    Сподели тема   

  Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

  Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
  Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

  Страницата е генерирана за 0,141 секунди.