IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2010 во 22:59
Со оглед дека веќе имав проблем по однос на графичката(слаба ми е).
Поточно не ми ја подржуваше Modern Warfare 2.
Фала на насочувањето Pavaroti   
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2010 во 00:49

Денеска си прашав и со мојава графичка не би требало да имам такви проблеми...

Еве и линк каде го има решението за мојов проблем.А гледам дека има и одлична подршка за целиот софтвер
 
И фала уште еднашда


Изменето од Орка - 07.Декември.2010 во 00:50
Кон врв
ne znam Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ne znam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2010 во 19:03
dali nekoj ima nesto zadaci da mi dade za nizi matrici funkcii
fala
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 12:52
не е некој софтверски проблем, ама не знаев каде да напишам на друго место

проблемов е во тоа што јас си го заборавив пасвордот на скајп... и фино лепо отидов на Forgot your password?
е сега, кога стасувам на страната,... избирам опции траблшутинг,... па акаунт и ,,ајв форготен мај пасворд,,... работата е што кога кликнувам на тоа дека ,, ја знам е-маил адресата,, ( адресата користена за ,,сајнинг ап,, на скајп ),... не ми отвора хелп или сапорт центар,.... туку ме носи на некој нивни блог, и повторно сето тоа одново треба да го правам....

што е работава
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 14:10
Еве ти директен линк кај шо треба да го напишиш емаил-от, па да ти пуштат линк за нов пасс. Види дали ќе свршиш работа па кажи.

https://login.skype.com/account/password-reset-request
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 15:19
ооооо,.... фала многу

уф, почнав да кинам живци,... ама навреме го видов ова пред да отворам нов акаунт    фала многу уште еднаш.... баш таа страна не ми ја отвораше
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 15:26
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

ооооо,.... фала многу

уф, почнав да кинам живци,... ама навреме го видов ова пред да отворам нов акаунт    фала многу уште еднаш.... баш таа страна не ми ја отвораше

Нема проблем, за то сме тука :)

Се најубо :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 14:39
До сега си ги терав стандардните фонтови во фотошоп.Денес
некои нови симнав и маани ми излегоа.Имено при
користење на кириличен фонт не ми ги вади буквите "ж"и"ч"
а големите ги вади.Да не некој имал вакво искуство и одговор
Кон врв
buterflym Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buterflym Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 17:44
Sakam da si kupam nov lap top, ama ne znam koj e podobar (vo pogled na konfiguracijata).
Gi razgleduvav ovie dva....?

http://kupilaptop.com/index.php?option=com_content&view=article&id=378:hp-pavilion-dm4-1063cl-aluminium-edition-bto&catid=60:pregled-na-laptopi&Itemid=93

http://kupilaptop.com/index.php?option=com_content&view=article&id=377:dell-vostro-v3500-i5-450m-2010-edition&catid=60:pregled-na-laptopi&Itemid=93
мислите се ослободени од данок ;)
Кон врв
nigo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nigo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2011 во 14:15
Дечки ај помош инсталирав beyond keylogger и сега неможам да го избришам ми бара пасворд, а јас не ставив ко ја инсталирав па сакам да ја избришам ама ја нема во task manager и неможам да ја исклучам за да можам да ја бришам пробав и преку Run - msconfig но и таму ја нема што да правам???
Кон врв
Damjani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Damjani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2011 во 22:53
Pred nekolku dena zedov ACER Aspire 5750 i pri instalacija na driveri (za Windows 7) mi se javi problem. Nemozam da najdam driver za Network Controller. Ako nekoj e korisnik na vakov model na ACER ili ima iskustvo so vakov problem neka ostavi link od driverot posto nikako ne odi :/ :)
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 12:21
Originally posted by Damjani Damjani напиша:

Pred nekolku dena zedov ACER Aspire 5750 i pri instalacija na driveri (za Windows 7) mi se javi problem. Nemozam da najdam driver za Network Controller. Ako nekoj e korisnik na vakov model na ACER ili ima iskustvo so vakov problem neka ostavi link od driverot posto nikako ne odi :/ :)


http://www.laptop-software.com/acer-software/acer-aspire-57505750g-windows-7-drivers/

Повели
Кон врв
Damjani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Damjani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 22:55
se imav zbuneto nemozev da najdam od koj mi treba tocno dali intel ili drug i posle mi tekna za system info for windows pa se snajdov :) fala sepak. pozz
Кон врв
Alex1970 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex1970 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2011 во 17:00
може ли да ми кажете како најлесно да направам клип во Movie Maker кој ќе содржи иссечоци од видеа,слики и музика?? фала
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.