IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 55>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 18:00
Originally posted by чаир чаир напиша:

МИ ТРЕБА програма за криење на IP адресата сите врзии што ги симнав на Hide IP Platinium работат делумно т.е. нема проблеми со краког ама опцијата за да ја сменам адресата не ми е достапна ако некој знае некоја програма нека ми каже или ако иmа HIde IP koe raботи нека даде линка да го симнам

ФАЛА
Javnata ( public IP ) ip adresa ne mozes da ja skries nikako, mozes delumno no toj sto znae, ako saka ke ti ja vidi pak...znaci nema krienje IP ...
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 18:06
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by skandi005 skandi005 напиша:

imam wadsl internet i dva kompjuteri mrezno povrzani preku switch dajte ve molam nekoj neka mi kaze kako da mi proraboti internetot i na drugiot kompjuter,jas neso so znam probuvav no nikako ne mi uspeva a ovi od on net ne kazuvaat
Ve molam za odgovor
skandi005@yahoo.com



Neka ti stoi tuka postot, moz ke se najde nekoj sto ke ti pomogne
Ima poveke nacina da dobies internet na 2 ta kompjutera:
1. Namesto swich stavi ruter, ruterot se podesuva taka da ...toj pravi konekcija, voedno dodeluva lokalni posebni IP na dvata kompjutera ( ili poveke ) i kompjuterite ke imaat internet ( treba podetalno da se objasni podesuvanjeto na ruterot-vo zavisnost od ruterot)
2. Swicot i tuka nema da ti koristi... Na toj kompjuter sto ke pravis konekcija , treba da imas 2 mrezni karticki ,ednata mrezna ke ja koristis za lan kabelot od wadsl'ot, a drugata mrezna za da gi povrzes kompjuterite, NO vazno e !!... toj kabel za povrzuvanjeto na kompjuterite treba da bide crossover lan kabel ...znaci ne obicno povrzuvanje kako za swich ili ruter ...nego koga ke ti go pravat kabelot ke kazes za povrzuvanje na dva kompjutera  - crossover kabel... I podesuvanjata na mreznite --- e podolgo - kogak e go sredis ova prasaj ke ti objasnam :))
3. Taka povrzani na svicot....Toj kompjuter sto ke ti pravi konekcija (kade sto e povrzan wadsl) ke mu stavis lokalna ip adresa da mu bide    192.168.0.1 , subnet mask ke stavis  255.255.255.0 , default gateway nema da stavas, DNS serveri ke stavis na on net ( prasaj koj se ne znam napament ) ...a na drugiot kompjuter ke stavis ip adresa :   192.168.0.3, subnet mask 255.255.255.0, default gateway: 192.168.0.1  i DNS serverite na on net (prasaj gi on net ke ti gi kazat )


Изменето од brmm - 16.Јуни.2007 во 18:12
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 19:16
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by skandi005 skandi005 напиша:

imam wadsl internet i dva kompjuteri mrezno povrzani
preku switch dajte ve molam nekoj neka mi kaze kako da mi proraboti
internetot i na drugiot kompjuter,jas neso so znam probuvav no nikako
ne mi uspeva a ovi od on net ne kazuvaatVe molam za odgovorskandi005@yahoo.com
Neka ti stoi tuka postot, moz ke se najde nekoj sto ke ti pomogne


Јас користам исто WADSL и два компјутера, некогаш дури и три имам поврзано. И тоа само со свич.
едноставно направи мрежа меѓу двата компјутера со било кои фиксни ИП адреси, и на вториот направи иста конекција како и на првиот. ништо полесно.
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2007 во 22:14
Originally posted by чаир чаир напиша:

МИ ТРЕБА програма за криење на IP адресата сите врзии што ги симнав на Hide IP Platinium работат делумно т.е. нема проблеми со краког ама опцијата за да ја сменам адресата не ми е достапна ако некој знае некоја програма нека ми каже или ако иmа HIde IP koe raботи нека даде линка да го симнам

ФАЛА
Anonymous Surfing  ili Internet Anonym
 
OVA SE DVE PROGRAMI E SEGA DOWNLOADIRANJE SAMIOT POBARAJ, JAS STO  DA TI DADAM KE TI E NA ITALIJANSKI JAZIK ,a okolu IP adresata,nemozes da ja sokries, taa sto ke ja odberes taa ke ja dava, imas opcija na izbor na IP adresa i nazivot na zemjata od kade e.Hipe IP e program na koj sekoj pat ima nedostig na IP adresi ili pak postojano istata se javuva..
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
zigi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zigi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 03:36
Originally posted by чаир чаир напиша:

МИ ТРЕБА програма за криење на IP адресата сите врзии што ги симнав на Hide IP Platinium работат делумно т.е. нема проблеми со краког ама опцијата за да ја сменам адресата не ми е достапна ако некој знае некоја програма нека ми каже или ако иmа HIde IP koe raботи нека даде линка да го симнам

ФАЛА


Tor Anonymous:
http://tor.eff.org/overview.html.en
Употреби го во комбинација со Privoxy. Има уште неколку финти ама доста ти се овие.
REBEL CODE
Кон врв
Gargi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gargi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2007 во 21:17

Imam eden problem ne znam dali e mal ili golem no mi se cini deka e golem.

Kako moze da se otvori gbox225 server za SkyStar2?
I slucajno ako ima nekoj otvoreno  ako moze da mi go isprati na mail:
Ve molam piseti so pobrgu bitno mi e!!!
POzdrav:):):)Big%20smile
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 09:26

фала народе ама ако може да ми дадете и серијали или крак пошто не можам да најдам или крак пошто тие што ги најдов се тројанци

Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 14:16
Za koj program ti treba krak?pisi
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 11:04
си симнав winrar архиви, кои се со повеке делови (part1, part2.....) но имаат password. Го знам и пасвордот, но не можам да ги ра распакувам, бидејки кога ќе дојде до вториот фајл, не ја бара повторно шифрата и не продолжува понатаму. Дали некој може да ми помогне како да ги распакувам или пак да ја симнам шифрата(password) од фајловите.
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2007 во 23:27
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

Za koj program ti treba krak?pisi

Anonymous Surfing
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2007 во 10:41

eve ti link od programot Anonymous Surfing 3.3 SIMNI GO!  Koristam Vista , taka da ne mozam da go proveram programot dali bese krakuvan, no mislam deka e OK.probaj!

атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2007 во 13:27
Originally posted by MisIcA, MisIcA, напиша:

eve ti link od programot Anonymous Surfing 3.3 SIMNI GO!  Koristam Vista , taka da ne mozam da go proveram programot dali bese krakuvan, no mislam deka e OK.probaj!




фала

Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2007 во 21:38
ima li nekoj sto znae da probiva pasvordi na msn?mene pred malce mi go haknaa i sea ne mozam da vlezam u negoAngryako ima nekoj so znae...go molam da mi pomogne...
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2007 во 22:12
If somebody has stolen or "hacked" your account and changed all the login details, you will need to get in touch with a support team to get it back.

Getting your account back on MSN

Have you tried to reset your Password?

       Show me the three different ways to reset my Password

 

If all access details have been changed with your password:

       Go to the Passport member centre

 

       Answer ALL the profile questions

       In the Error Message box Type ACCOUNT STOLEN

       In the Additional Comments box tell them:
The time you last signed in successfully
A list of ALL your previous passwords

It is not possible to have your password reset if you supply incorrect information. The Passport team will take any attempt to steal passwords by this route very seriously.

 

Hopefully this will help you get your account back...



p.s.МАСТЕР ме мрзаше да ти преведам брат, ама еве прочитај и види дали ке се снајдеш


Поздрав Wink

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.