IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 55>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 17:41
Уште еден поздрав.
Еве, како што ветив, го решив проблемот и да напишам што е, ако му затреба уште некому.

Проблемот, како и што претпоставував, беше во КАH.
Конкретно:

Rules for Applications / svchost.exe / Edit,

HTTP   Activity - Allow и
HTTPS Activity - Allow = Проблемот решен.

Се друго може да се затвори во svchost, сем
Svchost DNS Service over UDP,
оти тогаш нема никаква конекција на Интернетот.

Поздрав.

PS. Нормално, ако се „затворат„ и сите опции на IE, повторно ништо од целата оваа работа.
Кон врв
FlesX Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FlesX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2006 во 21:32
                                   VE MOLAM !!!

IMA LI NEKOJ LICENCE KEY ZA: BitDefender 9 PROFESIONAL

                                        CryCry
CryCry
ONLY THE STRONG SURVIVE
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2006 во 10:15
FlesX не е дозволено објавување официјално на форумот сериски броеви од програми бидејќи подпаѓаат под одредени лиценци и слично .. Меѓутоа, google.com може се да ти најде :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2006 во 11:29
Originally posted by kalimero kalimero напиша:


 Ajde kazete nekoj program za da si gi najdam "slucajno" izbrisanite MP3-ki


GetDataBack:

http://www.runtime.org/gdb.htm
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2006 во 15:32
www.andr.net
ili prebaruvacot www.astalavista.com za taa namena
Кон врв
deni966 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deni966 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 04:44

mi teba softver za fujifilm finepix a340 ili nekoe programce koe ke moize da sredi smetnuvanje sliki od aparatot  zaso  sesto se zezan i ne mozam da si gi simnam slikite

SAIL BABY
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 09:53
proveri na ovaa web strana ima razni programi
http://www.steves-digicams.com/digsoftware_cameractrl.html
izvadi go ovoj program , freeware e:
1. stisni na ovoj program:
TIM - USB Digital Camera Transfer Assistant for Windows
2.stisni na ovoj download:
TIM USB Transfer v1.2
Pishi.

Изменето од spaski - 29.Септември.2006 во 01:11
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 14:02
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

www.andr.net
ili prebaruvacot www.astalavista.com za taa namena


Добри страни, често користени од моја страна LOLLOLLOL
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2006 во 21:38
serijali i krakcinja barajte  so  CRAAGLE 1.91 Big%20smile
zasto  vleguvanjeto vo stranici so takvi stvari  mnoguuuu skapo ke  ve kosta .A za  izgubeni stvari  duri i posle format  provajte  FINAL DATA
 ili DATA RECOVERY .
Кон врв
belateh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belateh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 10:15
Zdravo na site!
Mi treba program koj moze da preveduva tekstovi od angliski na makedonski.
Dali moze da se najde takvo nesto?Изменето од belateh - 02.Декември.2006 во 10:15
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 10:48
Za zborovi samo ima na adresata
http://www.foto.idividi.com.mk/
a za celi tekstovi, neznam?
Изменето од spaski - 02.Декември.2006 во 10:50
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 13:52
Jas imam eden MS2Prevod Od magnim soft, pobaraj go na www.pogodok.com.mk
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 20:23
Кон врв
Gargi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gargi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 23:02
ve molam site sto mozete da najdete ili pak imate link za danlodiranje na anglisko-makedonski recki ili makedonsko angliski neka mi kazeCryCryCry
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.