IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 52535455>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2011 во 13:52
Зависи кој го користиш...Јас го имам "DVD Photo Slideshow Professional", два три пати го имам користено и оној на windows.И на двата менијата се многу лесни за да човек може да се снајде.Повеќе читај ги опциите и тие ќе те водат доколку знаеш како што сакаш.Одеше одбирање на сликите,начинот на преминување од една кон друга,вметнување на аудиото,синхронизирање на двете и режење.Иако и со двата полесно ми оди прво да го задржам во компјутер фајлот,па режење со Nero-то.
Кон врв
dani76 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dani76 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2011 во 19:50
Ve molam nekoj da mi kaze kako da gi izbrisam najavite na skype ili pak kako da go izbrisam skype od bios?Pozdrav
Кон врв
kuzmanov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kuzmanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2013 во 01:06
Имам проблем околу фотошоп го загубив цедето со кракот и сега неможам да најдам никаде, ми треба за постара верзија цс4. За цс5 и 6 имам регистрации се си работат одлично ама овој за сц4 неможам да најдам никаде. Помош...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2013 во 17:46
Ќе ти пратам на ЛП еден линк од торент во кој само кракот го имаш.
Претпоставувам дека е ОК според коментарите.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2015 во 21:10
Значи од како го форматирав компјутеров пред 4 месеци ми се јави следниов проблем.

Кога вклучам торент, се случува многу споро аплодирање на страници на интернет.
За да се врати нормалната брзина на аплодирање, потребно е да го исклучам торентот, а понекогаш и интернетото и повторно да го вклучам за да работи како што треба. Оперативен ми е Windows XP, sp 3 

Чаре??
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 22:04
Јас вакви проблеми имав на 8.1
NVidia ја упдејтував и се среди.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:10
Не те разбрирам...графичката проблем ти беше?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:13
Да да,види кој тип на графичка имаш и упдејтувај ја.
Односно пробај,кај мене така се реши.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:15
Абе се исто ми е во конфигурација како и предходно.....прв пат слушам дека апдејт на графичка се правизбунетост збунетост 

Како богати ќе направиш апдејт на графичка?????
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:19
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:23
Ама ова е за драјвери за графичка.....вероватно на тоа си мислел, ок не се разбравме дека немаше наведено.....не верувам дека е тоа....ај ќе видам што ќе биде
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:28
Пак ќе ти речам,пиши го типот на графичката што ја имаш
во пребарувачот и додади update...
Nvidia update download,Intel или каква и да имаш.
Кај мене го реши проблемот.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2015 во 18:57
Провери ги процесите оти можи да имаш некој вирус бидејки преку Адобе ридерот и Флеш плеерот парчина ги направија компјутерите.
И напомена до сите кој работите со графички програми,снимајте ги проектите убавезно бидејки се раширија неколку Data lock вируси и нема шанса да се пробијата,така да се што е правено во Корел,Фотошоп,Илустратор...Фотографии ви ги кради и неможите да ги вратите назад бидејки имаат нова транскрипција.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2015 во 22:37
Originally posted by Орка Орка напиша:

Пак ќе ти речам,пиши го типот на графичката што ја имаш
во пребарувачот и додади update...
Nvidia update download,Intel или каква и да имаш.
Кај мене го реши проблемот.
 

Орка, го направив ова и ми се поремети цел компјутер смеење сега ми е катастрофа, кај те послушав не знам голема насмевкаголема насмевкаголема насмевкаголема насмевкаголема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 52535455>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.