IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
folf tdi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Октомври.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај folf tdi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Помош !! Софтверски Проблеми!
    Испратена: 25.Октомври.2015 во 21:15
здраво на сите. ве молам дали некој може да ми помогне околу драјвери за windows 7 32bit i 64bit во врска за авто дијагностика на следниот модел KKL VAG-COM for 409.1 CE. ви благодарам и поздрав.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2015 во 12:06
Доколку некој го има истиот проблем со торент клиентите, т.е. при нивна работа ја намалуваат брзината на аплодирање на страници на нет, нека инсталираат стара верзија на торент клиент.

Во мојов случај, јас инсталирав uТоррент  v 2.2.1 build 25203 , ова е постара верзија ама според многумина најдобрата верзија на uTоrrent на сите времиња.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2015 во 22:05
Го средив бе, сега е како што беше, шиба 300 на саат пак.
Иначе проблемот бил што сум направил несоодветен апдејт смеење
На грешки се учи ама среќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2015 во 22:42
Има една народна...
У Солуна динар сомуна,
до Солуна сто сомуна.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2015 во 22:39
Скопје да идам велиш а хахахахха, блиску бе голема насмевка

Ќе ми го опрај цел компјутер еден пријател другата недела, инаку фала за понуда де плазење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2015 во 22:25
Originally posted by fiks fiks напиша:


Originally posted by Орка Орка напиша:

Пак ќе ти речам,пиши го типот на графичката што ја имаш
во пребарувачот и додади update...
Nvidia update download,Intel или каква и да имаш.
Кај мене го реши проблемот.
 

Орка, го направив ова и ми се поремети цел компјутер смеење сега ми е катастрофа, кај те послушав не знам голема насмевкаголема насмевкаголема насмевкаголема насмевкаголема насмевка

Не знам што точно си направил,и колку точно го опиша проблемот...
Ама ако е зорт донеси го Скопје инаш гратис од мене осмица со точка еден.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2015 во 18:46
Го чекам компјутерџијата да ми се врати од одмор и да ми стави windows 7 .....Пробав со два торент клиенти, со Vuze i uTorrent и со двата беше ист случај.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2015 во 14:35
Мигрирај на Windows 7 или смени го торент клиентот :)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2015 во 22:37
Originally posted by Орка Орка напиша:

Пак ќе ти речам,пиши го типот на графичката што ја имаш
во пребарувачот и додади update...
Nvidia update download,Intel или каква и да имаш.
Кај мене го реши проблемот.
 

Орка, го направив ова и ми се поремети цел компјутер смеење сега ми е катастрофа, кај те послушав не знам голема насмевкаголема насмевкаголема насмевкаголема насмевкаголема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2015 во 18:57
Провери ги процесите оти можи да имаш некој вирус бидејки преку Адобе ридерот и Флеш плеерот парчина ги направија компјутерите.
И напомена до сите кој работите со графички програми,снимајте ги проектите убавезно бидејки се раширија неколку Data lock вируси и нема шанса да се пробијата,така да се што е правено во Корел,Фотошоп,Илустратор...Фотографии ви ги кради и неможите да ги вратите назад бидејки имаат нова транскрипција.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:28
Пак ќе ти речам,пиши го типот на графичката што ја имаш
во пребарувачот и додади update...
Nvidia update download,Intel или каква и да имаш.
Кај мене го реши проблемот.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:23
Ама ова е за драјвери за графичка.....вероватно на тоа си мислел, ок не се разбравме дека немаше наведено.....не верувам дека е тоа....ај ќе видам што ќе биде
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:19
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2015 во 23:15
Абе се исто ми е во конфигурација како и предходно.....прв пат слушам дека апдејт на графичка се правизбунетост збунетост 

Како богати ќе направиш апдејт на графичка?????
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.