IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Масакр кај с.Смилковци ,убиени  пет Македонци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Масакр кај с.Смилковци ,убиени пет Македонци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 272829
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2014 во 16:03

Тирана загрижена поради „насилството на полицијата во Скопје“, на социјалните мрежи за денес се најавуваат нови протести


А насилството на дивјаците кои маваа по судот, по новинарите и по полицајците со камења, тули, гајби и стаклени шишиња не ги загрижува?!
Па дури и застанале таму полицајците, да ги маваат како топовско месо и се кријат зад штитовите.
Какви би биле тогаш едни насилни протести ако овие беа мирни?
И какви се тие верници што после молитва, одат на агресивни протести, да маваат со што ќе им дојде и по кој ќе им дојде?!



Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2014 во 13:50

Во петок контра протести: „Македонија на македонците“ против „Скопје е срцето на Албанија“


И едните и другите како да зааборавија за што протестираат.
Поточно, протестираат не за тоа што јавно го декларираат, туку за остварување на некои други агенди.
Што му е виновен полицаецот на овој надуваниот боксер?
Полицаецот ги осудил “монструмите“?
Или вакви боксери треба да да се стават за судии во државата, па тие директно да решаваат кој е виновен а кој не?!

А петте деца што ги пратија под земја? Никој не ги спомнува нив и нивните семејства.

Туку со џихадистички пароли, како што некој рече - протестите мирисаат на некои ветришта од ориентот...


Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2014 во 21:50
само на проклето и затупено место како балканов може да се кренат етнички, а еве и интернационални тензии од нешто толку едноставно... убиство е убиство, што е битно која национлност е убиецот? сите треба да сме еднакви пред законот
ако има докази, тогаш се е чисто... поради дебилноста на тукашниот менталитет, може да дојде до тоа на слобода се пуштат ладнокрвни убијци, и утре да има уште по некое убиство...

п.с. многу ми беше смешна употребата на водени топови, со кои толпата само се истушира и разлади, наместо да се разбрка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2014 во 22:52
Да не си родител на овие деца...Гревота што преку нивната крв,и врз нивните гробови тие сега преживуваат.
Но вреди ли нешто да се додава?
Срамота за секој еден што седи како пратеник во името на народот!
Кон врв
Diogen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diogen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2014 во 13:49
Originally posted by Орка Орка напиша:

Да не си родител на овие деца...Гревота што преку нивната крв,и врз нивните гробови тие сега преживуваат.
Но вреди ли нешто да се додава?
Срамота за секој еден што седи како пратеник во името на народот!

Народот убаво рекол : Што ќе посееш, тоа ќе ожнееш..
Овој „народ“ ги носи тие „пратеници“, така да не ја барај вината во власта....
Вината е во овој „народ„ кој генетски е мутиран и се раѓа без рбет, така да клета судбина, не може глава да исправи, може само да лази и да собира трошки по земја, ако некој му фрли....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2014 во 19:10
Originally posted by Diogen Diogen напиша:

Originally posted by Орка Орка напиша:

Да не си родител на овие деца...Гревота што преку нивната крв,и врз нивните гробови тие сега преживуваат.
Но вреди ли нешто да се додава?
Срамота за секој еден што седи како пратеник во името на народот!

Народот убаво рекол : Што ќе посееш, тоа ќе ожнееш..
Овој „народ“ ги носи тие „пратеници“, така да не ја барај вината во власта....
Вината е во овој „народ„ кој генетски е мутиран и се раѓа без рбет, така да клета судбина, не може глава да исправи, може само да лази и да собира трошки по земја, ако некој му фрли....

А овој народ....
Одсекогаш некој гнев ми излегувал гледајќи ја Тврдокорни,за Ѓорѓи Сугарев...
Некогаш за неколку алтани,денес за двеста триста евра робови сме си
на желбата за самоуништување.
Нашите деца беа жртви на политички интереси...




Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2015 во 17:38
Ајде да се потсетиме




Семејствата на четирите убиени момчиња на Смилковското езеро, на тригодишниот помен од грозоморниот масакар токму на Велигден, запалија свеќи на местото на убиствата.
Тие велат дека се разочарани и револтирани од институциите, бидејќи, според нив, се крие целата вистина за злосторството.
- Самиот факт што двајцата убијци не се есктрадираат од Косово укажува дека во позадина стои висок функционер – рече родител на едно од убиените момчиња.
Овој случај доби судска разрешница во прв степен и предизвика граѓански протести, а повторно се актуелизира по најавите на Зоран Заев дека ќе објави материјали што ја откриваат вистината околу него.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2017 во 22:58
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2017 во 11:02
Originally posted by Орка Орка напиша:


И сега?



Сега ќе бидеме стрпливи додека се проверат снимките од "бомбите" кои беа спомнувани за овој случај.... помеѓу народот одамна кружи приказна за случајот но никој не се осмелува да е гласен. Зошто во објавувањето на "бомбите" случајот Монструм не се пушти? поради безбедносни причини?
Сепак да почекаме!

Изменето од Buggyman - 02.Декември.2017 во 11:06
Homo homini lupus est...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2017 во 23:05
Ќе си бидеме.Ние стрпливо и турците ги издржавме.
Мене по се ми изгледа нов пазар во целото ова ќе има.
Поблиску до вистината,можеби.Но со ескорд рибата на
Груевски и сега на Заев под рака...Не фала!
Дека Груевски без амин од Ахмети ги смести овие до сега
што лежеа никој не би ме убедил.А уште помалце би поверувал
дека Заев исто така без амин од Ахмети нешто ќе напраи.
Како што гледаме ни министер за здравство не може да постави,
не пак во ова се да обелодени.
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2017 во 11:14
И главното пршање е дали Катица сеа ќе излезе на прес да ги гони и апси овие од ДУИ... КОГА ВЕЌЕ ИМА БОМБИ И ЗА ТОА.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2017 во 10:01
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

И главното пршање е дали Катица сеа ќе излезе на прес да ги гони и апси овие од ДУИ... КОГА ВЕЌЕ ИМА БОМБИ И ЗА ТОА.


Изјава за масакрот кај Смилковско езеро...

Здравко81, правиот патриот се бори за вистината и за правна држава а не за партиски криминални гнезда. Во бомбите кои беа објавени, се раскринкаа сите криминални дела кои ги правеа поединци од партиите (партијата идеолошки тоа не го прави туку луѓе) зад кои се кријат криминалци а не идеолози кои навистина би ја подобриле состојбата во МК. За мене "бомбите" се само потврда дека Македонија уназадува, не поради причини кои се наметнуваат од страна на истите тие индивидуи на власт, туку поради алчноста кон богатството. Масовната употреба на лага за свои бенефиции иде то таа мера да дури човечкиот живот на обичен граѓанин не вреди за ништо (сепак лично не би изјавувал име кое се спомнува во видеото за масакрот, во видеото се спомнува) користејќи го системот на државата (полиција, суд, медија) и за жал, испаѓа дека цела мрежа на криминалци се вплеткани.

Не ми е јасно, зошто не разликуваме што е тоа определба за одредена партија кој идеолошки ме врзува кон неа и најсветото, лојалноста кон државата! Зошто како слеп за стап се врзува народот за партија а не за државните интереси и постоење на правна држава? Ако индивидуа која го искористила системот на државата за своја цел, тој не е ништо друго туку криминалец (независно од која партија станува збор). Интересно е што иако сме свесни И ГО ГЛЕДАМЕ криминалното делување на одредени индивидуи но сепак сулудо го браниме криминалот направен од истите. Дали тие кои сулудо ја бранат таа индивидуа се дел од таа мрежа? Ок, не сите се свесни, знаеме дека дел од тие веруваат во зборовите на таа индивидуа која истите ги користи како "топовско месо".

Се надевам дека читаат членови и на оваа сегашна власт.
Бомбите на Заев за мене беа откривање на сите дела на лица кои го користат системот на државата, треба да е пример дека такво нешто не треба повторно да се случи. Заев ризикуваше со објавените разговори НО.... сјаши Мурто, попни се К*рто!
Разбирам дека е потребно време за решавање на проблеите во Република Македонија но ако Заев ги користи истите телефонски разговори и селектирано ги објавува, тогаш не е ништо сменето во оваа земја туку само смена на валкани играчи. За мене лично, ако веќе вистински сум зафатен за доброто на државата би објавил се што поседувам за да не ја држам јавноста во заблуда. И секако, правната држава да се спроведе на дело.

Искрено, определен сум кон левицата (не крајната, екстремна која исто така може да биде зло) и секогаш ќе сум лево ориентиран но не значи дека морам да подржувам лево ориентирана политичка партија ако истата го злоупотребува системот. Како што наведов погоре, се надевам дека читаат коментари на форумите дел од оваа власт, работите наместо промена повторно се случуваат работи кои од самото осамостојување на РМ не успеавме да ги решиме. Гласовите на граѓаните се добиваат со дела а не со неисполнети ветувања за правна држава. Почнете да работите на тоа! Изнесете ги натешките телефонски разговори, народот нека се соочи со вистната за да може да најде мир! Доста со полтронство и завзимање на сите сфери во општеството. Дајте еднаш за секогаш да застанеме на стабилни нозе како држава.

П.С. - знам дека малку претерав...

Homo homini lupus est...
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2017 во 13:48
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

И главното пршање е дали Катица сеа ќе излезе на прес да ги гони и апси овие од ДУИ... КОГА ВЕЌЕ ИМА БОМБИ И ЗА ТОА.


Изјава за масакрот кај Смилковско езеро...

Здравко81, правиот патриот се бори за вистината и за правна држава а не за партиски криминални гнезда. Во бомбите кои беа објавени, се раскринкаа сите криминални дела кои ги правеа поединци од партиите (партијата идеолошки тоа не го прави туку луѓе) зад кои се кријат криминалци а не идеолози кои навистина би ја подобриле состојбата во МК. За мене "бомбите" се само потврда дека Македонија уназадува, не поради причини кои се наметнуваат од страна на истите тие индивидуи на власт, туку поради алчноста кон богатството. Масовната употреба на лага за свои бенефиции иде то таа мера да дури човечкиот живот на обичен граѓанин не вреди за ништо (сепак лично не би изјавувал име кое се спомнува во видеото за масакрот, во видеото се спомнува) користејќи го системот на државата (полиција, суд, медија) и за жал, испаѓа дека цела мрежа на криминалци се вплеткани.

Не ми е јасно, зошто не разликуваме што е тоа определба за одредена партија кој идеолошки ме врзува кон неа и најсветото, лојалноста кон државата! Зошто како слеп за стап се врзува народот за партија а не за државните интереси и постоење на правна држава? Ако индивидуа која го искористила системот на државата за своја цел, тој не е ништо друго туку криминалец (независно од која партија станува збор). Интересно е што иако сме свесни И ГО ГЛЕДАМЕ криминалното делување на одредени индивидуи но сепак сулудо го браниме криминалот направен од истите. Дали тие кои сулудо ја бранат таа индивидуа се дел од таа мрежа? Ок, не сите се свесни, знаеме дека дел од тие веруваат во зборовите на таа индивидуа која истите ги користи како "топовско месо".

Се надевам дека читаат членови и на оваа сегашна власт.
Бомбите на Заев за мене беа откривање на сите дела на лица кои го користат системот на државата, треба да е пример дека такво нешто не треба повторно да се случи. Заев ризикуваше со објавените разговори НО.... сјаши Мурто, попни се К*рто!
Разбирам дека е потребно време за решавање на проблеите во Република Македонија но ако Заев ги користи истите телефонски разговори и селектирано ги објавува, тогаш не е ништо сменето во оваа земја туку само смена на валкани играчи. За мене лично, ако веќе вистински сум зафатен за доброто на државата би објавил се што поседувам за да не ја држам јавноста во заблуда. И секако, правната држава да се спроведе на дело.


Искрено, определен сум кон левицата (не крајната, екстремна која исто така може да биде зло) и секогаш ќе сум лево ориентиран но не значи дека морам да подржувам лево ориентирана политичка партија ако истата го злоупотребува системот. Како што наведов погоре, се надевам дека читаат коментари на форумите дел од оваа власт, работите наместо промена повторно се случуваат работи кои од самото осамостојување на РМ не успеавме да ги решиме. Гласовите на граѓаните се добиваат со дела а не со неисполнети ветувања за правна држава. Почнете да работите на тоа! Изнесете ги натешките телефонски разговори, народот нека се соочи со вистната за да може да најде мир! Доста со полтронство и завзимање на сите сфери во општеството. Дајте еднаш за секогаш да застанеме на стабилни нозе како држава.

П.С. - знам дека малку претерав...


Не си претерал, се е така како што велиш... А ЈАС ВЕРУВАМ ДЕКА ЕДНАШ ЌЕ МУ ДОЈДЕ ДО АК НА ОВОЈ НАРОД, И  СО СВОИ РАЦЕ ЌЕ СТАВИ КРАЈ НА МАНИПУЛАЦИИ И КРИМИНАЛ. А ако тоа не го напрви нема потреба ни држава да постои. 
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 272829
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.