IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Масакр кај с.Смилковци ,убиени  пет Македонци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Масакр кај с.Смилковци ,убиени пет Македонци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 29>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 18:04
ох
Ќе го нема човек 2-3 дена и мора некоја тема да отиде во погрешна насока.

До сите коментатори во темава:

Идивиди е јавен медиум, сите коментари на форумот се исклучиво став на самите автори. Самиот факт што е еден вид на медиум не ни дава за право да ги прекршуваме Уставните начела како што сте направиле во повеќе наврати на претходните страни. 

Едно од Уставните начела кое што сте го прекршиле е Презумпција на невиност, а за кршењето на Уставните начела следат соодветни санкции и за прекршителите и за самиот медиум.
Како Администратор на форумот, НЕМА да дозволам повеќе вакво однесување од членовите кои што не ги почитуваат начелата. Дозволено ви е да коментирате за самата акција, а не ви е дозволено да осудувате некого пред да биде изречена правосилната судска одлука. 
Поради заштита на ИДИВИДИ, како и поради ваша безбедност, дел од претходните коментари ќе бидат сокриени. Држете се до темата, не до санкциите. 


Во овој контекст дозволете ми да ве потсетам дека пред само неколку дена бевме сведоци на несакани коментари во врска со случајот на еден друг портал и сите мерки кои што се преземени се за заштита на двете страни.


Доколку не се придржувате кон правилата, ќе бидам принуден темата да ја ставам под клуч додека не се изјасни судот по обвиненијата за случајот и да испратам некој до форумскиот Гвантанамо на одредено време.

Со почит,

Администрацијата

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 18:27
Babicke ah babicke dali do godinite e neznam nekako ne si mi bas jasna ili se pravish????Znaci JO ke bara dozivotna kazna za izvrsitelite na krivicnoto delo terorizam ,mislam deka ne bi go izjavil ova dokolku nema dovolno materijalni  dokazi za da se dokaze deka privedenite se izvrsiteli na ubistvoto.Tocno e toa deka sekoj e nevin dodeka ne se dokaze sporotivnoto no vo ovoj slucaj jas sum sigurna deka tokmu privedenite lica (i dve lica vo begstvo)se izvrsitelite na ubistvoto od pricina sto od  12 ti april se pribiraaa materijalni dokazi,se utvrduvase faktickata sostojba ,za da mozat krivicnata prijava dobro potkovana za da ne se raznisa nitu vo eden moment  ja dostavat do JO.Ima nekoj sto non stop SE  gleda i sledi намигнување(sateliti,planetaren sistem).....

...min.4 godini a max.dozivotna robija.
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 18:40
majstore mnogu se... ako neka se mnozhat
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 18:46
Originally posted by mariija mariija напиша:

Babicke ah babicke dali do godinite e neznam nekako ne si mi bas jasna ili se pravish????Znaci JO ke bara dozivotna kazna za izvrsitelite na krivicnoto delo terorizam ,mislam deka ne bi go izjavil ova dokolku nema dovolno materijalni  dokazi za da se dokaze deka privedenite se izvrsiteli na ubistvoto.Tocno e toa deka sekoj e nevin dodeka ne se dokaze sporotivnoto no vo ovoj slucaj jas sum sigurna deka tokmu privedenite lica (i dve lica vo begstvo)se izvrsitelite na ubistvoto od pricina sto od  12 ti april se pribiraaa materijalni dokazi,se utvrduvase faktickata sostojba ,za da mozat krivicnata prijava dobro potkovana za da ne se raznisa nitu vo eden moment  ja dostavat do JO.Ima nekoj sto non stop SE  gleda i sledi намигнување(sateliti,planetaren sistem).....

...min.4 godini a max.dozivotna robija.



marijo, sekoj prodavach e nesporen kriminalec oti gi siluva zakonite na termodinamika a dopolnitelno i sekoj sex do trudnost e kriminal kon poedinecot od strana na kolektivot i ushe dopolnitelno policijata postoi oti zima plata a zima plata oti raboti a raboti na razreshuvanje kriminali a kriminalite ne se eden da se sami po sebe nastanati pa isto kako sho patligjangjijata si go r'ti zemjodelstvoto taka i policijata si go kreira kriminalot pogodno za niv e sho nikoj toa ne im go podrashal pa oni si imaat prostor za manevar kogo i koga da go proglasat za kriminalec i da go likvidiraat. policija ima oti ima kriminal ama i kriminal ima oti ima policija mada najubavo e koga gi nema nitu ednite nitu drugite.

Изменето од dedanoe - 03.Мај.2012 во 18:48
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 19:38

 намигнувањеdeda manevriraj kolku sakas no pred faktite i bogovite molcat.

Човекот треба да вложи напор, да ризикува и да се жртвува за да дојде до вистината.

"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 20:01
Originally posted by mariija mariija напиша:

<span ="editsection"> намигнувањеdeda manevriraj kolku sakas no pred faktite i bogovite molcat.
</span>

Човекот треба да
вложи напор, да ризикува и да се жртвува за да дојде до вистината.



bogovite ne se tie mnoguto ami e samiot eden. tie sho se mnogu a se dozhivuvaat bozhestveno (opijaneti od anarhiskoto autodopushteno svevlastie) se defakto zverot so 7E9 glavi. toj zver choveshtvoto e tokmu toj koj gi zamolchuva site bozhji fakti. bozhjite fakti ne se tie sho molchat osobeno ne onie ARGEEDONSKINE tie glasno urlaat i odzvonuvaat ama zverot gi zamolchuva kako svoj lichen grev. jas sum vekje so vistinata UNI LEVER SUMMA ARNA SUM i mojot pat do tuka ne beshe taka glatok ami trn do trn, ludnica zad ludnica, rizikuvav i zhrtvuvav i od sve se odkazhav nemam nikogo nikoj i nosho vo moj posed sve sho mi ostana za seebe se site tie moi LOST-ovi tatko mi go izgubiv brat mi me napushti duri i od zdraviot razum morav da se odkazham i po cena na zhivlost sve toa nametnato od kolektivot kako bariera na mojot TAO Pat. samo majka mi e tuka pri mene najgolemata megju zhenite golemata nula Virgo Marija Arsus Gogorodna za da postane moj Annihilatory Power of EDEN (1^0) i me napravi mene Army of EDEN i mu se vratam na toj zver za revansh a on gledaj sega kako kje me zamolchi.





MOLCHAT SAMO DOBRO IZKONTROLIRANITE GLASNICI (MESSENGERS) JAS SUM RODEN ZA DA JARECHUVAM PROPHET ETHICALLY VO LEVERIAN RECIPROCAL MANNER SE DURI DA SE ISPOCHITUVA ZAKONOT NA ZA LOST.

se sho e od bog napraveno e rezultat na negoviot ukaz NEKA BIDE bog bahs preku zborenje (sebeto vnatre so sebeto nadvor) gi pravi neshtata i tokmu zatoa neprestajno zbori sve dur ne postigne dovolen stepen na perfekcija.

Изменето од dedanoe - 03.Мај.2012 во 20:22
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 20:02
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Направивте филмчиња од случајов.

..ќе му ги јаделе парите на брза, ќе се топлеле на парното што тој ќе го плаќа................програми за ресоцијализација на затворениците, постојат обуки, курсеви за 101 работа...дури затвореници под надзор на стручни лица дресираат кучиња ...................
....................
А што ќе биде ако досудите смртна казна на некои како во случајов?
........
Што ако еден ден завршите вие во затвор за слично дело? Ќе ви биде мило што ќе ве решат со една инекција? А абер немате од сторување на кривично дело...
Материјалните докази можат да ги подметнат, всушност сите докази можат да се подметнат.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кажи ми ти мене, можеш ли да станеш сабајле и да одиш до затворот во твоја близина, да влезеш во една соба и да извршиш смртна казна без ни грам грижа на совест? Без ниеден кошмар, без ниедна мисла да ти прелета ...
nie pravime ama , ti   drugi filmchinja gledash , ne nash*te !намигнување
izvini shto ke ti kazam ama , navistina si naivna!изненадување

...zarem stvarno mislish deka ovie zivi stvorovi mozat da se  resocijaliziraat kako shto  ''slikovito''si prikazala?...moze i oni dreseri na kuchinja ke  stanat,. ne vikam ne ...ama .ne za drugo , tuku samo za da im pomine vremeto pobrzo, dodeka  se tamu .
...ama, da im se promeni neshto u glavata vo odnos na  nivnoto mislenje i povedenie ...toa e  nevozmozno !...resocijalizacijata ne ''pali'' kaj  site kategorii na chovechkata devijantna  ''dejnost''.

...mene mi  izgleda kako  tebe da ti e zal i za bin shto go ucmekaa na lice mesto,..mesto da mu se pruzi prilika na ''chovekot''da se resocijalizira,( da zavrshi nekoj kurs i na primer,da  nauchi,...klot- frket,...pa, da  im (s)plete djemperchinja na  vnucite,...zatoa shto vo afganistanskite planini i te kako znae da bide ladno),

....ovie nabrzina mu svirnale eden kurshum. (ili koj znae kolku !изненадувањеизненадување

.. i kako shto ti vikash, da ne ni podmetne nekoj na nas lazni dokazi i da   crkneme  vo zatvor ili pak bez glava da ostaneme... nevini,...taka i jas vikam:

...da ne ti se sluchi i tebe , toa shto im se sluchilo na majkite na  tie deca,...pa, da vidam dali i posle ke ti stalo tolku do niv i nivnata ...mozna nevinost,...''uzivajki'' po zatvori od koishto... vo sekoj moment dodeka se zivi ,...moze i da izbegaat.

..kako i da e,..podobro  eden  i nevin da otide...otkolku   pak ''stotina'' krvavi do gusha ,...da gi pushtish!
..pa, nekoi drugi nepoznati ...vo idnina ....zrtvi da napravat! ....iako ova sum go sretnal   ama vo...obratna  nasoka,...shto e epten glupost. Zatoa shto, od tie stoitina ,barem deset pak da skrenat od patot,..ete ti ushte deset najmalku, novi nevini zrtvi,...na mestoto na onaa edna nevina,..koja shto gi ''zamenila''  tie sto se vinovni.

...na nakraj kraevi, takvite gi ''chuvaat'' so godini pred da bidat egzekutraani ...i , bidejki ti imash aberнамигнување,sigurno znaesh deka toa ne go pravi samo eden chovek ( vo crna mantija)голема насмевка , pa da go ''grize'' sovesta, tuku cela ''ekipa'',
 ,..za da se teshat so toa deka , mozebi,...jas ne sum  go  ''skinal'' ?!

...kako i da e ,...apsolutno nevin da  go skinale , ne veruvam deka ima,...ako na  nekoj nesrekjnik   mu stavile inekcija a bil nevin  ,...sigurno imal neshto drugo  na dusha ,...pa ,  i ne mozesh da kazesh deka nevin si otishol chovekot!
...mozebi  nevin za deloto poradi koe  mu ''vratile'' ama  aspolutno nevin....ма ајде








Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 20:29
koj kje go najde zrnoto dobrina vo seta Hitlerova zloba toj e za mene vo ista mera ramno dobar kolku sho bil Hitler smetan za losh. koj ne e spremen da se otkazhe od sojata zverska humana choveshtina podobro neka se otkazhe od svojata glava. bidete majmuni, lavovi, zvezdi i kometi, bukvi ili brojki samo choveshtvo vishe da nema. USA dobi delphinof udar u ajkulite blizni ne zatoa sho tie bea krotki jarinja. najdi ja zlobata vo delovnoto deluvanje na WTC kje vidish deka vojnata protiv terorot e American construct. korista e najvishiot terorista a takov e sekoj human chovek.

Изменето од dedanoe - 03.Мај.2012 во 20:31
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 20:34
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:


 
 
Зошто би жртвувале? Зарем не ти е јасно? Изгледа не гледаш ти...па да далеку си, не ни можеш да видиш. Ќе жртвуваат затоа што ниту на албанците ниту на македонците не им оди во прилог да избие уште една војна на овие простори. Што се за нив 20 албанци да жртвуваат??? Што сакам да кажам? Сакам да кажам дека СЕКОЈ човечки живот е вреден. Грижа на совест немам ни грам, одамна заборавив што е тоа. Ниту еден правен систем не е совршен ама овој во Македонија е како кашкавал со дупки. Со тунели, не дупки.
 
Кажи ми ти мене, можеш ли да станеш сабајле и да одиш до затворот во твоја близина, да влезеш во една соба и да извршиш смртна казна без ни грам грижа на совест? Без ниеден кошмар, без ниедна мисла да ти прелета ...
Ако одговориш потврдно, не се разликуваш многу од убијците на децата. Така и тие станале и отишле во .. походда

бабоооооо,ај леле бабо
па ти бе душичко од една страна нешо си ми ептен хумана и добричка...алудирам на она со станувањето сабајле и одење во келија да извршиш смртна казна и грижата на совестголема насмевка
дури и ме насмеа
значи по тебе-сабајле ми звони МВР на врата и ми вика-
го допи кафето цуцо?
ај сеа ставај штиклите и доаѓај ваму да усмртиш еден...на тебе е ред да извршиш граѓанска должност
мислам,јас сум ептен хумана,ама да,можам да го направам тоа
можам зашто во моментот кога ќе одам натаму ќе ми дојде на памет сликата од децата кои деновиве требаше да слават матура...баш како и син ми
во мојот пост реков-тоа е многу горливо прашање во моментов,затоа не смеат да си играат со апсење на невини баш ради кршливите меѓуетнички односи...
и ти го кажа истото,се сложувам до тука,ама после велиш-Што се за нив 20 албанци да жртвуваат???
малку си ми контрадикторна?
тоа се човечки животи бабо,човечки животи...кој би изигрувал Бог,а?

и како тоа бе душо споредуваш убијци со извршители на смртна казна?


Изменето од Andjelina - 03.Мај.2012 во 21:00
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 20:50
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Не знам зошто имате тенденција да ширите дезинформации... Кривицата и казната ќе биде одредена од судот. Македонските закони не се благи спрема убијци, досега значителен број сторители на многу понаивни (ако такви има ) убиства со предумисла беа осудени на доживотна робија. Јас само се надевам дека ќе истрајат во истрагата и дека ќе го идентифицираат наредбодавецот и мотивацијата, каде и да е во светот, и дека на крајот ќе ја очистат целата багра.

Ти не ми расправај тенденции јас убаво посочив дека не сум сигурен.

Изменето од FosterThePeople - 03.Мај.2012 во 20:50
I just wanna feel real love.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 21:14
Ќе пише нешто човек и одма ќе се распалите како со бензин да ве полиленамигнување
 
Originally posted by mariija mariija напиша:

Babicke ah babicke dali do godinite e neznam nekako ne si mi bas jasna ili se pravish????Znaci JO ke bara dozivotna kazna za izvrsitelite na krivicnoto delo terorizam ,mislam deka ne bi go izjavil ova dokolku nema dovolno materijalni  dokazi za da se dokaze deka privedenite se izvrsiteli na ubistvoto.Tocno e toa deka sekoj e nevin dodeka ne se dokaze sporotivnoto no vo ovoj slucaj jas sum sigurna deka tokmu privedenite lica (i dve lica vo begstvo)se izvrsitelite na ubistvoto od pricina sto od  12 ti april se pribiraaa materijalni dokazi,se utvrduvase faktickata sostojba ,za da mozat krivicnata prijava dobro potkovana za da ne se raznisa nitu vo eden moment  ja dostavat do JO.Ima nekoj sto non stop SE  gleda i sledi намигнување(sateliti,planetaren sistem).....

...min.4 godini a max.dozivotna robija.
 
1. Факт
2. Личен став
3. Мизерија. Минимум 4 години? Ајде бе...изненадување
 
Originally posted by brza brza напиша:

.....
...
Да не те цитирам ...
Јас никаде не реков дека сметам оти овие се невини. Ама баш никаде. Ајде посочи ми каде и кога. Напротив, јас сакам вистинските виновници да скапуваат во затвор, а пред да умрат да ги печат на ражен.
И порано и ден денешен постојат различни занаети што се извршуваат во Идризово, лично јас дома имам доста изрезбани работи. Прекрасна уметност во дрво. Нека работат и нека си го заработат лебот. Да не го јадат твојотда
Крај краева, смртната казна сите знаеме како се изведува. И да, точно е дека позади нив стои цел тим, ама само тие знаат што и како сонуваатнамигнување
 
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:


бабоооооо,ај леле бабо
па ти бе душичко од една страна нешо си ми ептен хумана и добричка...алудирам на она со станувањето сабајле и одење во келија да извршиш смртна казна и грижата на совестголема насмевка
дури и ме насмеа
значи по тебе-сабајле ми звони МВР на врата и ми вика-
го допи кафето цуцо?
ај сеа ставај штиклите и доаѓај ваму да усмртиш еден...на тебе е ред да извршиш граѓанска должност
мислам,јас сум ептен хумана,ама да,можам да го направам тоа
можам зашто во моментот кога ќе одам натаму ќе ми дојде на памет сликата од децата кои деновиве требаше да слават матура...баш како и син ми
во мојот пост реков-тоа е многу горливо прашање во моментов,затоа не смеат да си играат со апсење на невини баш ради кршливите меѓуетнички односи...
и ти го кажа истото,се сложувам до тука,ама после велиш-Што се за нив 20 албанци да жртвуваат???
малку си ми контрадикторна?
тоа се човечки животи бабо,човечки животи...кој би изигрувал Бог,а?

и како тоа бе душо споредуваш убијци со извршители на смртна казна?
Абе ти остај ги штикличките, таму на рамно се одихи, хи...
Сценариото не иде баш така, нели тие се платени за тоа. Ама горе долу така некако.
Ти ќе го направиш и многу други ќе го направат, ама како ќе живеат после тоа?
Рече...и во право си.
Јас погоре кажав што е до мене можам и на ражен да ги испечам и кучињата да ги јадат за доручек. Јас мразам секакви сторители на тешки кривични дела и никогаш нема да ги оправдам нивните постапки. Никаде и не ги оправдав.
За тоа во црвено...
Контрадикторна а? Енџи, има луѓе кои за пари ќе ја прифатат вината. Човечки животи се нормално, со една одредена цел во животот. Некои извршуваат терористички напади, други убиваат, трети се разнесуваат сред плоштад, четврти......
И не е до националноста. Тие постојат секаде...не е дека се албанци, па ај ќе ги жртвуваме. Тие сами се жртвуваат за своите идеали. Не знам колку си имала можност да читаш и истражуваш на пример за вахабистите...може ќе ти стане јасно..по нешто...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 21:18
Точно!Има некои и за пари ја признаваат вината.И тоа тешки суми,кои што нели само врвот на државата е способен да им ги дади.И да напоменам,ако знаат дека казната не е доживотен затвор,со задоволство би лежеле таму 20-30 години за 500-600 илјади евра,да не викам милион ајде.
Јас така мислам немојте и мене да ми се с'сните.

Изменето од FosterThePeople - 03.Мај.2012 во 21:21
I just wanna feel real love.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 21:18
И да напоменам, затоа што сите се с`снавте по мене...намигнување
 
Нешто што ме нервира кај нас македонците како нација е тоа што не почитуваат ама баш ништо...треба со боици да им нацрташ за да разберат...
 
 
Вистинските сторители треба да ја издржуваат казната, АКО овие се вистински само еден орган во државава може да ги осуди. А кога ќе ги осуди сметајте ги за виновни. До тогаш не знам зошто им се навртевте на уапсените. Чекајте нека се докаже.
 
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2012 во 21:26
Originally posted by FosterThePeople FosterThePeople напиша:

Точно!Има некои и за пари ја признаваат вината.И тоа тешки суми,кои што нели само врвот на државата е способен да им ги дади.И да напоменам,ако знаат дека казната не е доживотен затвор,со задоволство би лежеле таму 20-30 години за 500-600 илјади евра,да не викам милион ајде.
Јас така мислам немојте и мене да ми се с'сните.
Ќе ти се с`снат де..што те чуди....особено тие што гледаат од далеку...и мислат дека македонскиот систем е здрав прав...
Оние што мислат дека се е розево...како што изгледанамигнување
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.