IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Г Е Ј   ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Г Е Ј ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 23:58
ОК, дали е тоа Љубов, пријателство, помош или е некаква специјална геј-љубов ?

Дали тоа што ти помогнала да ја откриеш женственоста во себе, за твојата еротичност и сексуалност со сето оноа што тоа може да ти даде од твојата материјална експресија, значи дека била некаква посебна геј-љубов ?

На знам, само прашувам...




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2012 во 07:48
Тоа беше љубов помеѓу две геј особи. Нема љубовта да ја наречам геј само затоа што ние две особи бевме и си останавје геј. Бевме срамежливи и тоа дооооста, ама имаше повеќе од искри меѓу нас две. Беше сведено на пријателство, ама нешто сосема поинакво се жареше меѓу нас.... само што немавме храброст да бидеме поотворени... иако она беше доста поотворена, ама јас затоа што не верував дека некој може да ме сака со подруги очи ги читав знаците ох


Не, сигурно не ми помогна во тоа да си ја откријам женственоста, јас да си бидам искрена и не сум особено  нешто многу женствена да падне човек во несвест среќа се чувствував јас - јас, она се чувствуваше слободна покрај мене исто.. и двете си ги потхранувавме потенцијалите кои ни беа затрупани од икс причини и им се дивевме. Јас поинаку гледам на љубовта, не како геј, не зборам за специјална геј љубов, туку како едно девојче истрауматизирано и кое има проблеми со сопствената сексуалност... јас сум настроена многу заштитнички.. не да угушам некого у стилот кој те пипна! Ама да ја гушнам кога е повредена, да ја заштитам кога и треба тоа да и бидам сила кога ќе е кревка. Не знам како да го опишам ова.. така и се понашам всушност. Вокабуларот ми е како да ќе земам сега да потепам све живо, а усвари еден шамар да ми залепи некој најверојатно ќе се искинам плачејќи.. ама тогаш октрив дека за особата што ми значи можам да и дадам многу - скоро се - од моите сознанија за да ја видам насмеана. Тогаш научив колку можам да сторам за некој што ми значи. Јас во животот бев и премногу камен.. девојчево ме смекна со нејзината природа.. А за еротичноста? Па си замислував како ја гушкам и си лежиме заедно, како гледаме филмови (јбг, филмохолик беше), би слушале музика... и во оние детали не би навлагала баш де.. ама ги имаше црвенеење

И нека не биде ова  наречено љубов, нека го нарече кој како сака... но тогаш за нејзе имав навистина силни чувства, а и ден денес знае ете вака да ми исплива во сеќавање од ич никаде и да ми ги разлета пеперуткиве во стомачево. Таа девојка заслужува да најде некоја што ќе ја направи среќна... и да ја научи да се сака себеси среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Anita1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 898
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anita1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 16:59
....
jas sum jas....
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:02
Зошто? Мојата љубов е поневредна? изненадување
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Anita1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 898
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anita1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:04
ne ma
jas sum jas....
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:07
Епа?кул
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:18
Вие да не си се шмекате ма збунетост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:19
смеење ti da ne si neso ljubomoren?
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:20
сум у пм црвенеење голема насмевка


прашав бееее ... да не не смеам ? плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:22
Ма нееее ма ајде прашај си ти слободно... задоволство
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:23
Ама одговор не добив збунетост плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:25
Ма неее, она нема да ме сака плазење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:26
смеење
Девојче ај иди ти во онаа темата да не стаам линк сеа тука не ке е згодно голема насмевка

Теми за разговор со девојка во кафич голема насмевка да ја средиме работата де големо гушкање 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 17:29
задоволство дааа, само уше да наканам некоја да дојдеее смеење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.