IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - ТРИКОВИ ЗА EDUBUNTU
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ТРИКОВИ ЗА EDUBUNTU

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
pilafce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pilafce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ТРИКОВИ ЗА EDUBUNTU
    Испратена: 27.Февруари.2012 во 23:37
ТУКА МОЖИТЕ ДА ГИ НАЈДИТЕ СЛЕДНИТЕ ТРИКОВИ ЗА НА УЧИЛИШТЕ
1.Како да станеш Админ(root):
2.Како да се ослободиш од заклучување на компјутерот или од гледање на презентација
3.Одблокирање на страни
4.Влегување во други компјутери
5.Влегување во други компјутери и надвор од твојата училница
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.