IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Windows 8 beta пристигнува на крајот на февруари!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Windows 8 beta пристигнува на крајот на февруари!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 01:43

Благодарам Орка. да

Ако е за едно копче, ич да не се замарам.
Оти јас и онака си го поделив на два дела: еден десктоп за осмицата, еден десктоп за Windoes седмицата.
А појма немам како го направив.хи, хи...Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 12:36
Добар е 8.1 но сепак си се вратив на седмицата бидејки со Корелот има проблем па не сакам да правам трошок на лексилиум...
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 14:51
Јас не можам да ја поднесам осмицава. 
Изгледа сум единствена.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
ANA_MARIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1275
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA_MARIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 15:01
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Јас не можам да ја поднесам осмицава. 
Изгледа сум единствена.

ne si se prijavuvam i ja 
naj bezvezalnen wind
големо гушкање
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 15:06
Originally posted by ANA_MARIJA ANA_MARIJA напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Јас не можам да ја поднесам осмицава. 
Изгледа сум единствена.

ne si se prijavuvam i ja 
naj bezvezalnen wind
големо гушкање

Добро е, не сум била единственаголема насмевкаголемо гушкање

Додуша на почетокот малку глупо ми изгледаше, за подоцна да почне многу глупо да ми изгледасмеење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2014 во 16:42
Све е до навика,и желбата за нешто ново.
На почетокот и јас го имав тој впечаток,но денес
не ми се седнува на компјутер,ако ги нема апликациите travel и news.
Имам другар кој не сака да слушне за нешто друго освен за XP.
И по некоја случајност ако се обидеш да го разубедуваш...
Ќе ти ја направи бумбар главата.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2014 во 11:45

Јас дури апдејтирав со 8.1 може во меѓувреме и деветка да излегла.хи, хи...
Освен фиксното копче Start menu не гледам друга разлика.
Или јас не знам кај да гледам.не знам

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2014 во 11:57
Поделено е и старт менито на два дела.
Откако ќе кликнеш на стартот.Освен основните
апликации што доаѓаат со windowsot.Останатите
кои ги имаш инсталирано се во вториот прозор
кој се отвара во долниот лев дел на стрелката.
Велеа дека се добива подобра организираност.И донекаде да
сега не мора секој нов инсталиран софтвер да го тргам
од старт менито.Оти си оди во вториот прозор.
И добро е што со .1 доколку отвараш преку старт менито
може сега да се подели екранот во повеќе делови.
Генерално таму се измените,во старт менито.
Останатото дури и од седмицата нема голема разлика.
Освен што секако во делот на брзината е приметливо подобра осмицата.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.