IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Windows 8 beta пристигнува на крајот на февруари!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Windows 8 beta пристигнува на крајот на февруари!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Windows 8 beta пристигнува на крајот на февруари!
    Испратена: 26.Мај.2014 во 11:57
Поделено е и старт менито на два дела.
Откако ќе кликнеш на стартот.Освен основните
апликации што доаѓаат со windowsot.Останатите
кои ги имаш инсталирано се во вториот прозор
кој се отвара во долниот лев дел на стрелката.
Велеа дека се добива подобра организираност.И донекаде да
сега не мора секој нов инсталиран софтвер да го тргам
од старт менито.Оти си оди во вториот прозор.
И добро е што со .1 доколку отвараш преку старт менито
може сега да се подели екранот во повеќе делови.
Генерално таму се измените,во старт менито.
Останатото дури и од седмицата нема голема разлика.
Освен што секако во делот на брзината е приметливо подобра осмицата.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2014 во 11:45

Јас дури апдејтирав со 8.1 може во меѓувреме и деветка да излегла.хи, хи...
Освен фиксното копче Start menu не гледам друга разлика.
Или јас не знам кај да гледам.не знам

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2014 во 16:42
Све е до навика,и желбата за нешто ново.
На почетокот и јас го имав тој впечаток,но денес
не ми се седнува на компјутер,ако ги нема апликациите travel и news.
Имам другар кој не сака да слушне за нешто друго освен за XP.
И по некоја случајност ако се обидеш да го разубедуваш...
Ќе ти ја направи бумбар главата.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 15:06
Originally posted by ANA_MARIJA ANA_MARIJA напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Јас не можам да ја поднесам осмицава. 
Изгледа сум единствена.

ne si se prijavuvam i ja 
naj bezvezalnen wind
големо гушкање

Добро е, не сум била единственаголема насмевкаголемо гушкање

Додуша на почетокот малку глупо ми изгледаше, за подоцна да почне многу глупо да ми изгледасмеење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
ANA_MARIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1275
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA_MARIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 15:01
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Јас не можам да ја поднесам осмицава. 
Изгледа сум единствена.

ne si se prijavuvam i ja 
naj bezvezalnen wind
големо гушкање
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 14:51
Јас не можам да ја поднесам осмицава. 
Изгледа сум единствена.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 12:36
Добар е 8.1 но сепак си се вратив на седмицата бидејки со Корелот има проблем па не сакам да правам трошок на лексилиум...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2014 во 01:43

Благодарам Орка. да

Ако е за едно копче, ич да не се замарам.
Оти јас и онака си го поделив на два дела: еден десктоп за осмицата, еден десктоп за Windoes седмицата.
А појма немам како го направив.хи, хи...Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 17:28
Генерално е исто.Освен што сега си има статично старт мени копче,
а не како на осмицата која се појавува при доближување на маусот.
И практично е поделено во два дела.

Еве пократко видео во кое се гледаат разликите
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2014 во 09:34
Originally posted by Орка Орка напиша:

Ми изгледаше во почетокот како играчка за деца.
Од оваа дистанца година и кусур може да речам дека
сега не би го менувал никогаш,освен што на 8-та и додадов .1
Одлично старт мени.


И мене на почеток ми беше како некоја шарена играчка. Дури открив како се затвараат апликациите, се испаничив дека нема да знам ни да го исклучам.голема насмевка

Уште не сум апдејтирала со .1
Ако викаш дека има одлично старт мени, да го подновам денеска моето Ѕверче.не знам

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 23:21
Ми изгледаше во почетокот како играчка за деца.
Од оваа дистанца година и кусур може да речам дека
сега не би го менувал никогаш,освен што на 8-та и додадов .1
Одлично старт мени.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 15:30
...ma , ostaj toa shto (im) go tupish ( na politika) намигнувањеtuku,
...i mnogu baven si bre, brate,...samo 4 dena ti trebalo ,za da sklepash odgovor na ...obichno prashanje.изненадување
 
...da ne si nekoj ...zakuraven  birokrata?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 11:32
Повеќе работи...
нешто е шминка, нешто е ново...
еве едно нешто, вака, поинтересно...
ориентиран е кон интернет, па има можност, ако е оргинален Windows -от...
да си користиш бесплатен простор за складирање на податоци на нивните сервери...
наједноставно кажано...
то они го викаат cloud...
и после да си пристапиш до нив од кај сакаш и со што сакаш...

то ест...намигнување
пишуеш Word документ на работа и го остaваш у "облакот"...
и после од дома го отвараш на твојот комп...
а ако ти текне додека идеш накај дома а се возиш у 5-ка накај Аееродром...
пошто има бесплатен Wi Fi у аутобуси на ЈСП (yess), ти од твојот мобилен или ПДА или нотебук или лаптоп и то...
се уклучуеш и мењаш у документ што сакаш...

и вака малку кажано во стил на некои членови од идивиди...
корисничкиот интерфејс е friendly user...
демек лесно се барата со него...

и друго има оној Windows 8 Metro interface...
кој може да се користи за све што има пристап на интернет...
мислам дека и на X box дури...

значи Microsoft си сака ко по обичај да зграби се што може од пазарот и конкуренцијата...
и да не го тупам ко на Политика...
инсталирај си и ќе видиш...

се што можеш да заебеш е да ти се избришат веќе инсталираните Windows-и...намигнување
па да си форматираш од ново...
и да го пцуеш којсумјас...изненадување
за тоа што те заебал и не ти кажал дека...
ова не е ни Бета верзија  и е уште у фаза на испитуење на баговите...Изменето од којсумјас - 01.Април.2012 во 11:35
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 19:11
aj nema! 
 ama shto ke ima bolje od...7 ?збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.