IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Сега компјутери; а во иднина?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сега компјутери; а во иднина?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сега компјутери; а во иднина?
    Испратена: 31.Јануари.2012 во 11:07

Сегашните компјутери се понапредни од компјутерите во минатото, а позаостанати од компјутерите во иднината.

Огин, тркало, електрицитет, телевизија, компјутери, интернет, ...;

Којзнае какви сѐ' не чуда нѐ' очекуваат во Вечноста (и тоа, како во овој пример, само на полето на науката и техниката) !

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2012 во 11:40
Какви мислиш дека не очекуваатзбунетост
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2012 во 11:55
bidejki sê se vrti ,...ke se vratime  ,najverojatno, pak na  ...ova:
......да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2012 во 13:07
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Какви мислиш дека не очекуваатзбунетост
     збунетост
Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2012 во 22:40
Originally posted by zoranjanev1 zoranjanev1 напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Какви мислиш дека не очекуваатзбунетост
     збунетост
/Сѐ е измислено, нема повеќе што да се измисли./.
 
изјава на директорот на Заводот за патенти на Соединетите Американски Држави, во 19-ти век.
 
     газење од смеење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2012 во 22:46
Иднината веќе ја држиме во раце ајфони и таблет-и .Подобри технологии во се' помаал размер .
Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 08:20
Какви компјутери би имало после милион години ?!
 
     збунетост
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2012 во 15:01
После милион години верувам дека ќе се испотепаме меѓу себе,кој повеќе да украде.Борбата е одамна започната.
Инаку да се навратам на темата...ако има живот после милион години,не верувам дека ќе има некакви машини за меѓусебно контактирање меѓу луѓето,мислам дека во иднина мозокот ќе се испитува се повеќе и повеќе и на крај ќе ни се оствари можноста да контактираме со природата со помош на моќта на мозокот.Мозокот е најмистериозната работа на планетата која што треба прва да се испита според мене,и токму таму се кријат некои големи тајни.
I just wanna feel real love.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.