IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Евросонг 2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Евросонг 2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 07:21
swEDENнамигнување ponekogash i "vredi" da si DOBAR! голема насмевкада
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 09:03
Ви реков јас дека Калиопи ќе направи растур. голема насмевка
Се` е тоа политика, инаку требаше да бидеме 3-4 место според мене. плазење
Реален пласман: 1. Лорин  2. Жељко Самарџиќ газење од смеење  3. Калиопи  4. Шиптарката (само го утнала фестивалот, песната иако е супер не е баш за Евровизија)  5. Бабите  голема насмевка
 
ПС: Тоа што не` викале ФИРОМ, што е толку чудно кога сами се преименувавме за 2 месеци, а плус така сме пријавени на Евровизија... тага
 
ППС: Едно прашање за оние кои преносот го гледаа на нашата јавна куќа (јас го гледав на РТС):
Водителката цело време го викаше Жељко Самарџиќ или и` се испуштило еднаш двапати? збунетостголема насмевка


Изменето од LiDivio - 27.Мај.2012 во 09:07
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 09:16
И се испушти. ма ајде

П.С Колку што памтам порано не беше така.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 13:07
е сега признавам...сакав да ја слушам,малку ми беше лигава за гледање
сега просто ја обожавам како човек,како душа...не ради пласманот,не ради песната
туку затоа што го прееба грчево,онака фино,со ширење љубов...грче едно кавгаџиско голема насмевкаКалиопи го „утепа“ грчкиот новинар

Нашата овогодишна претставничка Калиопи Букле на свој автентичен начин возврати на провокациите на еден грчки новинар, кој постојано повторуваше „Зошто го искористивте името Македонија?“

Спорот околу името во последните години е се поприсутен на Евровизија. Најпрвин водителката од МТВ која ја коментираше манифестацијата во моментите кога требаше да се спомне Грција, таа го користеше синонимот „нашиот јужен сосед“ или „РТВ Атина“, исто така нашата овогодинешна претставничка на Евровизија Калиопи Букле издејствува до организаторите на нејзината легитимација да стои „Делегација на Македонија“, што веројатно ги испровоцира Грците.

На видеото од грчката телевизија GossipTV новинарот упорно ја прашува Калиопи зошто таа го искористила името Македонија на пресконференцијата по двтората полуфинална вечер. Калиопи со свој автентичен начин му возврати на грчкиот новинар. Таа му кажа дека многу ја сака Грција, грчката музика, дури на момент заигра во грчки ритам. Во моментот кога Калиопи се оддалечуваше од новинарот, таа му кажа дека сепак името на нејзината држава е Македонија. Интервјуто заврши со зборовите на Калиопи „ве сакам“ и зборовите на грчкиот новинар „и јас ве сакам вас“.Изменето од Andjelina - 27.Мај.2012 во 13:10
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 14:32

 Калиопи без „F.Y.R“, само „Macedonia“ на легитимацијата

Македонската претставничка на овогодинешниот Евросонг кој се одржа во Азербејџан, Калиопи Букле успеа да издејствува организаторите да го тргнат ФИР од нејзината легитимација.
 
Имено, на легитимацијата на нашата претставничка како што може да се види на фотографијата стои само „Делегација од МАКЕДОНИЈА“.
да
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 18:56
Новинарчево е килер...Донт вори ју...газење од смеење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 19:50
alal da i e да
vivi
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 02:09
Дали победничката песна е плагијатзбунетост

Коментарите викаат дека еизненадување


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 02:15
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

е сега признавам...сакав да ја слушам,малку ми беше лигава за гледање
сега просто ја обожавам како човек,како душа...не ради пласманот,не ради песната
туку затоа што го прееба грчево,онака фино,со ширење љубов...грче едно кавгаџиско голема насмевкаКалиопи го „утепа“ грчкиот новинар

Нашата овогодишна претставничка Калиопи Букле на свој автентичен начин возврати на провокациите на еден грчки новинар, кој постојано повторуваше „Зошто го искористивте името Македонија?“

Спорот околу името во последните години е се поприсутен на Евровизија. Најпрвин водителката од МТВ која ја коментираше манифестацијата во моментите кога требаше да се спомне Грција, таа го користеше синонимот „нашиот јужен сосед“ или „РТВ Атина“, исто така нашата овогодинешна претставничка на Евровизија Калиопи Букле издејствува до организаторите на нејзината легитимација да стои „Делегација на Македонија“, што веројатно ги испровоцира Грците.

На видеото од грчката телевизија GossipTV новинарот упорно ја прашува Калиопи зошто таа го искористила името Македонија на пресконференцијата по двтората полуфинална вечер. Калиопи со свој автентичен начин му возврати на грчкиот новинар. Таа му кажа дека многу ја сака Грција, грчката музика, дури на момент заигра во грчки ритам. Во моментот кога Калиопи се оддалечуваше од новинарот, таа му кажа дека сепак името на нејзината држава е Македонија. Интервјуто заврши со зборовите на Калиопи „ве сакам“ и зборовите на грчкиот новинар „и јас ве сакам вас“.


"Your name is Fyrom."  

Nejzinoto ime e Kalipi, a ne Fyrom. газење од смеењеTruth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 02:21
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Дали победничката песна е плагијатзбунетост

Коментарите викаат дека еизненадувањеWow!  

Vo sekoj sluchaj povekje mi se dopagja od originalot. среќа
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 02:34
Не знам колегане знам
Секоја си има своја убавина, ама ... хмм. Премногу сличности, можеби е само сличност можеби не. Ете и на Данска е слична со друга песна. Дали земаат проверена основа, па преправаат нешто колку да се рече .. не знам.


Изменето од Santijago - 29.Мај.2012 во 02:34
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 03:08
Јас би рекол дека е благо изменета копија... но како што реков, копијата повеќе ми се допаѓа од оригиналот.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2012 во 22:51

Есма и Лозано одат на Евровизија

 Есма Реџепова и Влатко Лозановски – Лозано ќе бидат нашите претсравници на изборот за песна на Евровизија 2013 година во Шведска – јавува МРТ.
 

Македонската Радио Телевизија како полноправна членка на Европската радиодифузна унија, донесе одлука со која се дефинира  учеството на Македонија  на претстојното 58-то издание на најголемиот меѓународен музички фестивал во Европа „Избор за пенса на Евровизија“  кој ќе се одржи од 14-18 мај 2013, во Малме, Шведска.

Честа им припадна на две реномирани имиња од македонската музичка сцена – Кралицата на ромската песна во светски рамки Есма Реџепова Теодосиевска и нашата поп ѕвезда Влатко Лозановски-Лозано. Со овој необичен спој на искуство и младост, МРТ верува дека ќе ја постигне единствената посакувана  цел – достојно претставување на Македонија пред европската и светска  културна јавност .

Македонската Радио Телевизија смета дека овој тандем, во комбинација со совршената композиција која треба да ја добиеме по пат на нарачка од неколкумина етаблирани македонски композитори, како и интерениот избор на една од нив, ќе се добие комплетен производ кој веруваме дека ќе вроди со плод.

Официјалното претставување на композицијата со која Македонија ќе се натпреварува во Малме, ќе биде кон крајот на февруари 2013 во стуиото 3 на Македонската телевизија.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.