IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - 2012-Ќе донесе ли единство на  политичка сцена?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

2012-Ќе донесе ли единство на политичка сцена?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2012 во 14:35
Ima edna narodna pogovorka koja veli "dodeka ima ovci kje ima i shishanje".
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2012 во 22:58
Конкретно  политичко единство за-борба со криминалното трошење државни пари
извлекување на Македонија од криза
јасни ставови во надворешната политика
па и сеопштиот развој на земјата
Зашто не би си конкурирале во позитивна насока. Па на сите им е смачено од статистика-колку успеале да украдат
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2012 во 08:46
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

- Конкретно  политичко единство за-борба со криминалното трошење државни пари
извлекување на Македонија од криза
- јасни ставови во надворешната политика
- па и сеопштиот развој на земјата
- Зашто не би си конкурирале во позитивна насока.
- Па на сите им е смачено од статистика-колку успеале да украдат
 
Ништо нема да има од вашиот овдеприкажан добронамерен „список„ на искажани желби ,  се додека (и) кај нас не стане облигаторно правилото на задолжителна смена на лидеритена партиите учеснички плус врхушката која ги поддржува..после изгубените избори..
Се друго кажано....е веќе видено..а и чинам прилично коментарисано..од многумина тага
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2012 во 11:00
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 14:39
Кое ли црно единство, кога овие очи си вадат и кога има елементарни непогоди. И по она народната-Држи ми копилето да и се изнасмеам на копиљарката, му се смеат на Стевчета (ич не го сакам-сто пати сум повторила,ама не трпам неинформирани абдали кои не знаат ништо подалеку од носот свој) оти не го чистел снегот и ја прекинувал наставата, не ни знаат дека во многу  општини со вмровски градоначалници веке ја прекинаа наставата ( и во Скопје, не само во внатрешноста)збунетост Иако можеби оправдано затоа што се троши многу греење, децата седат мокри во клупите па настаинуваат а сепак ништо не е поважно од детското здравје. Мислам дека овој расштиман оркестар на градоначалници и немоќта да ја спроведуваат децентрализацијата заради поделби и неслога треба да го пресечи министерот со соопштение да с епрекине наставта насекаде па и наставниците и децата да си седат дома, па нека одработуваат кога ке биде потопло. Ама да нареди министерот во договор со Спиро Ристевски-дека и наставниците треба да не одат на работа- да не им нареди некој абдал како оној на мојана пријателка. изненадување
Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Јакимовски
Навистина немам коментар на неукоста на некои советници

Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 14:41
Единство mamamd ама само во медиумите Што не одговара, Латас не го блуе на Сител
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 14:48
Не ми е јасно околу што треба да се обединиме....не знам
Во глобала сите сме за влез во НАТО и ЕУ, сите сме за некаков си референдум (ако дојде до тоа), сите сме а зачувување на националните интереси на нашава држава....
Нема логика сите да имаме исти ставови по сите прашања...нели не сме веќе комунизам...и затоа пак ќе прашам ОКОЛУ ШТО ТOA ТРЕБА ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ  ????

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:01
Јас колку што имам забележано... до сега, секој оној кој објавува дека "треба да се обединиме" алудира дека наводно с'е уште не сме обединети и дека треба да се обединиме, ама под негови услови и водство. намигнување
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:04
Тоа и сакам да го кажам...сите повикуваат на некакво си единство...а никој не го дефинира тој поим и за што конкретно се однесува...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:12
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Не ми е јасно околу што треба да се обединиме....не знам
Во глобала сите сме за влез во НАТО и ЕУ, сите сме за некаков си референдум (ако дојде до тоа), сите сме а зачувување на националните интереси на нашава држава....
Нема логика сите да имаме исти ставови по сите прашања...нели не сме веќе комунизам...и затоа пак ќе прашам ОКОЛУ ШТО ТOA ТРЕБА ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ  ????


Околу сите поважни работи во кои не треба да им ни П од политика, околу она што значи функционирање на секојдневниот живот во државата. За пример наведов еден банален пример- заради политичко неединство се прави хаос во образованието. Зарем и ваму треба политичко неединство? Зарем треба заради градоначалник СДСМовец советниците ВМРОвци да се противат на одлуки во интерес на децата и обратно, сдмовци во вмровски општини. збунетост

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:15
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Јас колку што имам забележано... до сега, секој оној кој објавува дека "треба да се обединиме" алудира дека наводно с'е уште не сме обединети и дека треба да се обединиме, ама под негови услови и водство. намигнување

Ех да имам моќ па да не обединиме под мои условвинамигнување
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:16
Токму така mamamd , ако некој референт е од СДСМ, а друг началник од СДСМ, ништо не можеш да завршиш работа, поради нивните политички ставови. Тука страдаме, тука треба да се обединиме. Ама далеку е рајот...
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:18
Originally posted by pHp pHp напиша:

Токму така mamamd , ако некој референт е од СДСМ, а друг началник од СДСМ, ништо не можеш да завршиш работа, поради нивните политички ставови. Тука страдаме, тука треба да се обединиме. Ама далеку е рајот...


размислување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:28
Originally posted by pHp pHp напиша:

Токму така mamamd , ако некој референт е од СДСМ, а друг началник од СДСМ, ништо не можеш да завршиш работа, поради нивните политички ставови. Тука страдаме, тука треба да се обединиме. Ама далеку е рајот...

да
Те разбрав, знам дека е лапсусголемо гушкање
Нека мудруваат, ама и нека работат. Овие бре се единствени само кога треба да си покачат плати, кога не треба да се чепка во тоа кој во колку управни одбори е, кој каде дете си пратил на школување во странство. Ко змија нозе кријат за нивните интереси. И кога ќе размислм-во едно имаат единство-во своите интереси.
За друго, само кажуваат кој колку украл
Ееееј да не можат да најдат единство за училиштата, за децата. Децата да доаѓале на скратени часови. Па кога ке стаса до школо не е важно дали се скратени или не.изненадување


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.