IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Учење во USA
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Учење во USA

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
evijagen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evijagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Учење во USA
    Испратена: 22.Декември.2011 во 23:41
Ke moze li da dobijam informacii za toa ,kako,koga,kade se aplicira za ucenje na 4ta godina sredno vo USA? Kolkava suma na pari e potrebna i ako moze nekoj sto ucel na vakov nacin tamu da me informira sto kako pominal? :)Fala odnapred
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 23:55
Околу 6000 долари за учебната година и сместувањето во семејство плус 

131 + 12 долари за виза и пин
180 долари SEVIS
Пари за трошење секој месец по барем по 150 долари
Авиобилет


Ако сакаш да смениш семејство 500 долари


Скоро цела година однапред треба да се пријавиш
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
evijagen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evijagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2011 во 00:18
fala ;)
Зборовите само и штетат на скриената мисла, се' е поинаку кога ќе се изговори...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.