IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Кили легенда
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кили легенда

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 12:58
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:


Златник, како не те мрзеше

Ма све за народ и отаџбину!голема насмевкатанцување
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 20:02
Originally posted by Vardan Vardan напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Никој не вложува толку труд и сретства за да направи таква рајска градина за одгледување на марихуана а притоа да ја користи само за лични потреби.
И кривичното дело за кое е приведен е "пуштање во промет на опојни дроги, психотропни супстанции и прекурсори" .... што значи се работи за класичен прозводител и дилер на дрога и треба да си одговара според Законот без оглед што некои во него гледаат уметники без оглед шо јавна фаца....
точно така, крај на дискусијата!
ја ако дувам и ме фатат алфи, џигер ќе ми извадат (барем така велат урбаните легенди среќа), не гледам зошто Кили би требало да има поинаков третман, без разлика дали конзумира и дила и без разлика каков „уметник“ бил


Ej zabegan ama go kaza ova..pa ne ti e sram,odnosno ne se sramis sto zivees vo drzava vo koja ako te fatat bukvi (alfi,beti,gami,delti) pred da odgovaras na sud i za toa dobies soodvetna sankcija-treba da prezivees!..t.e da ne umres od mavanje i tepanje od luge so podprosecen IQ cie osnovno sredstvo na komunikacija im e palicata
друже, дискусијата воопшто не беше за алфите, колкав ај-кју имаат и за тоа колку е полициска државава, туку дека постои систем кој сите треба да го почитуваат или да го отфрлат во потполна анархија... јас конкретно многу сум навреден и повреден што сите Кили го поддржуваат од толку многу џанаци „уметници“ кои секој ден си страдаат от системот, кој ете, тебе не ти се допаѓа... сега јасно е?
а Кили како особа можеби имал одредени потенцијали, ама постигнувањата му се тотална НУЛА, и се чудам зошто воопшто му обрнувам внимание на темава
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 22:49

fala k**** ednas i mene da me poslosuaat.

Kili go pustile doma.намигнување

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 22:53
Домашен притвор. Изгледа од дрогата му е. Или може од игли. Или од нешто друго. Нешто има!

Ваквата одлука ја донел Кривичниот совет на Основниот суд Скоп­је 1, откако било утврдено дека Кили е во лоша здравствена состојба.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2013 во 17:38
(_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅_̅­­­­­_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_­̅­̅­_­̅­()ڪ

(_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅_̅­­­­­_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪ

(_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_­­­­­̅̅_̅()ڪ

(_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()­­­­­ڪ

(_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪ

(_̅_̅_̅(̅_̅_̅()ڪ

(_̅_̅_̅(̅()ڪ

(_̅_̅_̅(̅)

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2013 во 00:09
..ili vo prevod...e ziv,se e drugo laga.намигнување 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Vardan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vardan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2013 во 03:53
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Домашен притвор. Изгледа од дрогата му е. Или може од игли. Или од нешто друго. Нешто има!

<span style="font-family: Tahoma, Verdana, Arial; line-height: 15px;">Ваквата одлука ја донел Кривичниот совет на Основниот суд Скоп­је 1, откако било утврдено дека Кили е во лоша здравствена состојба.</span>


a ti se sitis,taka mu se cini?
Ako sakate da go doznaenjeto znacenjeto na eden covek-samo dajte mu pole na dejstvuvanje
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2013 во 10:01
А ти се изнасекира па? смеење
Абе секој што оди в затвор има некаква сиштинска причина. Никој не отишол в затвор фамозно како Кили пошто садел марихуана. Сепак, неговото дејствување во матни кругови за нас ќе биди необјаснето (што и каде правел) па ќе останиме вака да се препуцаваме во размер СИТЕ ЗА ЕДЕН, ВАРДАН ЗА КИЛИгазење од смеење
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2014 во 22:01
...ke zaminel zasekogas od ovaa zemja,daleku...od ovaa krasna i jasna zemja..sveta....taka citam a i pricina imal slusam..mu bilo zabraneto da zasadi makar i edno steblo..drvce be,obicno drvce...duri ni na prazikot..Sv.Den na site drva (esenski)golem semakedonski praznik obelezan so boldirano crveno krshe vo Veciti kalendar!.
Eeee,Kili...legendo...i da se "udavis" tamu kolku tolku barem ke se spasis,a nie ke prodolzime da se smeeme...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2014 во 22:45
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ke zaminel zasekogas od ovaa zemja,daleku...od ovaa krasna i jasna zemja..sveta....taka citam a i pricina imal slusam..mu bilo zabraneto da zasadi makar i edno steblo..drvce be,obicno drvce...duri ni na prazikot..Sv.Den na site drva (esenski)golem semakedonski praznik obelezan so boldirano crveno krshe vo Veciti kalendar!.
Eeee,Kili...legendo...i da se "udavis" tamu kolku tolku barem ke se spasis,a nie ke prodolzime da se smeeme...

Кили замина, не знам дали прочита.
Подалеку од Еквадор не можел, не му давале виза за Мараплазење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2018 во 19:58
Колку се силеше кога беше таму некаде во тунгузија
земјава ја викаше макаронија...

Се врати, кога се вратија и неговиве на власт
ама не го фермаа за ништо, си го продаде станот и џенем

Деф  од тука за таквите како него плазење злонамерно
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2018 во 09:25
Што ви згрешувал човекот
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2018 во 23:21
Мене никогаш не ми згрешил ништо
ама едноставно од секогаш не ми се допаѓал не
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2018 во 01:19
Па добро, со оглед дека не е бред пит вероватно требало да му сошијат патент на устата или да го убијат на раѓање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,105 секунди.