IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Одржување на лицето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одржување на лицето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака Обратен редослед
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 23:01
Кон врв
tevis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tevis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 22:56
најдобар начин за исччезнување на акни..?
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 09:41
Sega vo momentov ja koristam kolekcijata AVON, dneven i noken krem na baza na grozje, dobri mi se zasega, ama ke moram neshto malku pomrsno da zemam, za zimskiov period, oti mnogu mi se sushi kozhata (eh, shto bi sakala da se vrati vremeto koga nemav vakvi problemi...)
ednash nedelno pravam piling, so facial scrub-ot na Freeman od malini, a sekoj den go chistam liceto so losion od Rosal za normalna i mesovita kozha. Shminka vadam so Dove sapun, i zasega mi e dobar, ne go menuvam... a za okolu ochi nemam dosega najdeno krem shto kje mi odgovara... site mi predizvikuvaat peckanje i cheshanje zedov testeri od kremot so Q10 na Eucerin, pa kje vidam kako kje bide...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 23:03
Dr.Hauschka komplet,so se maski,pilinzi i dnevna i nokna krema zatoa sto se na prirodna baza navistina imaat efekt.Bekutan vlaznite maramici mi se nezamenlivi,a liceto go mijam (sega ke se cudite) so bebeskoto samponce kosili,zatoa sto e blago,ne ja presusuva kozata,a ubavo ja cisti.Cesto znae po nekoj lisaj da mi izleze radi nedostatok na vitamini a i e,ama pijam geratamin neo togas i koristam bekutan bebeski krem so cink i za nekolku dena se resava problemot.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 14:40
Nivea. Ednas nedelno piling od seker i nevenovo maslo. Maska od glina. Ednas mesecno kozmeticar. Dobra preporaka vi e ova so kamilicava. A za dezinfekcija dobar e i tecen kislorod i hidrociklin. A i pavloviceva, ednas nedelno.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 20:04
Се креми за мозолки од Нивеа...Мисламлинијата се викаше Нивеа Јонг или така нешто....
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 22:36
eucerin mislam deka e najdobra kolekcija 
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 09:35

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 23:21
користам козметика на „Ives Rocher“ претежно.
мојата идеална колекција за лице е „ pure calmille“
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 21:16

Маска против брчки

маска од портокал и маслиново масло

Измешајте две лажици маслиново масло со сок и рендана кора од еден портокал. Со четкичка за лице нанесете ја оваа смеса и измасирајте го лицето, вратот и деколтето а ако имате вишок извадете го со марамче.Маслиновото масло ја прави кожата мака и нежна. Добро ја пегла уморната и сува кожа а погодна е и за мрсен тен. Витаминот C од портокалот предизвикува продукција на колаген и ја зајакнува влакнестата структура на кожата. Овошните киселини прават мртвите ќелии да се исчистат а кожата останува нежна...........губитник

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2009 во 18:39

Pomalku brchki so pomosh na soja

Recept: Somelete grst svezhi nikulci od soja, pa smesata razredete ja so malku voda vo koja prethodno ste svarile oriz. Dodadete lazhichka bademovo maslo i dobro promeshajte.
Dejstvo: Nikulcite od soja izobiluvaat so fosfolipidi, sostojki koi po sostavot se slichni na lojot, koj, pak, go sprechuva sozdavanjeto na brchki i gi ublazhuva postoechkite. Vodata vo koja se varel orizot e bogata so skrob koj deluva smiruvachki, no ima i momentalen lifting efekt. Masloto od badem ima izrazeno hidratantno dejstvo.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:08
i zaboravav da kazam sekoja nedela piling stavam.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:07
nasabajle koga stanuvam vo rana zora, hahah, stavam na lice samo nivea,koga se vratam go mijam liceto so sapun bekutan,hahhaah i stavam nivea pak a na podocnaci eden gel za podocnaci, e sega navecer pred legnuvanje stavam nokna krema bogata so Vitamin A i na oci stavam eden serum za brcki, ama ne go pravam ova sekoj den koga imam vereme samo.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 15:13
Ednash mesechno pravam piling,
od maskite za lice najmnogu mi odgovara zelenata glina,limonova krema za lice ,koja ja tonizira  kozata i ja odrzuva hidratacijata vo tekot na celiot den.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.