IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Одржување на лицето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одржување на лицето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Одржување на лицето
    Испратена: 07.Јуни.2010 во 12:14
Skoro si nabaviv prep kozmetika- kremi, losion, piling od linijata CASYOPEA od Ramstor...bugarska kozmetika e, ama e fantasticna.


да


Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 11:22
Јас за првпат екпериментирам со ноќна крема и крем за под очи од линија за против-брчки т.е први знаци на стареење. Земав Нивеа Висаж, Q10 па да видам дали ќе го биде.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2010 во 15:46
Почнав да користам Хемел козметика (anti wrinkle), природна, мириса на мед, билкиљубов, ќе видиме каков ефект ќе има.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2010 во 22:40
- Doctor's крема.
- Nivea крема, пред да ставам пудра. Инаку ми се прават лишаи. голема%20насмевка
- Veet ленти за депилирање.
- Young Derm тоник за чистење на лицето.
- SOS моливче за мозолки.

У глобала то. голема%20насмевкатрепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 17:21
Абе парти, голтањето го смирува желудникот, као шо сум прочитала.
Затоа сексуално активни девојки... голтајте, пијте, мачкајте се, праете што ќе праете...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Party Girl Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Party Girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 10:59
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

za lep ten najubaj sa maski od krastajca, med, jagoda da se zemit sveza i da se rasecit pa da se razmackat po lice al pa patlidzan crven koj imet mrsna koza, a postarite dami moza da turivaa maska od sperma sco sodrzit zivi kelii-od pomlad mz, zas ako jet od postar taja nemet celii zivi i mesto da se pomladit zenata ce se zbrkcat ko vareno jabuce...


Јас па глупа, голтам
Сега не знам, ме збуни оваа...дали да инвестирам во тенот или да си се трудам како досега за бакшишот.
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 21:27
za lep ten najubaj sa maski od krastajca, med, jagoda da se zemit sveza i da se rasecit pa da se razmackat po lice al pa patlidzan crven koj imet mrsna koza, a postarite dami moza da turivaa maska od sperma sco sodrzit zivi kelii-od pomlad mz, zas ako jet od postar taja nemet celii zivi i mesto da se pomladit zenata ce se zbrkcat ko vareno jabuce...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 20:55
А за среден тен? збунетост
Нешо као тенот на џесика алба?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 15:29
Совршена шминка за секој тип кожа

За да добиете совршен изглед на своето лице, неопходно е да ја усогласите бојата на кожата со бојата на шминката. Во прилог прочитајте кои бои би требало да ги користите, а кои да ги избегнувате врз основа на тоа дали имате бледа, светла или темна боја на кожа.

Совети за светла кожа

Бојата која дефинитивно треба да ја прифатите е розовата. Оваа боја одлично и прилега на светлата кожа и и дава магичен сјај. Од друга страна треба да избегнувате златни, сребрени, бакарни и металик тонови. Стручњаците советуваат секогаш да избирате подлога која е иста нијанса со бојата на вашиот тен. Целта на подлогата е да ја истакне вашата природна боја на тенот, како и да ги прикрие недостатоците. Доколку сакате ефект на исончана кожа на лицето нанесете малку илуминатор или светликаво руменило. Идеалната палета на бои е розова, беж и боја на праска.

Совети за бледа кожа

За оваа кожа идеалната боја е бојата на кајсија, лосос роза и сите топли нијанси. Сепак, чистата розова не се препорачува. Со цел да го истакнете сјајот на тенот користете беж или благо златни нијанси. Избегнувајте комбинации на контрастни бои и изберете хармонични нијанси на земјени тонови. Идеалната палета  е боја на праска и кајсија, златна, бакарна и корална.

Совети за темна кожа

Бронзената, металикот и златната се како создадени за темната кожа, но не и портокаловата боја. Златната боја прави чуда на темната кожа, особено ако е збогатена со светкави честички. Идеалната палета на бои е бронзената, црвената и бакарната.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 17:05
За да се постигнете беспрекорен изглед, ќе мора да почитувате одредени правила на шминкање према линиите на лицето и да имате во предвид која боја на шминка ќе ја изберете.

Следете го советот на  експертите од водечките козметички куќи "Estеe Lauder".

Четвртасто лице

- Нанесете светол тен под очите, а воедно ќе ги покриете и подочњаците
- Руменило ставете директно на јагодиците, за да се нагласат.
- Повлечете со руменилото линија под коренот на косата. Челото така ќе делува  "помеко".

Овално лице

- За лицето да е маркантно, нанесете светол тен под окото.
- Истакнете ги јагодиците со руменило.
- Нанесете малку руменило на челото, за да делува по изразено.

Лице во облик на срце

- За лицето да делува помеко, нанесете светол тен полукружно околу внатрешниот раб на окото и ќе овозможите визуелно оддалечување на очите.
- Руменило нанесете само надворешно на јагодиците
- За да го намалите премногу високото чело, ставете малку руменило под коренот на косата.

Округло лице

- Под очите нанесете светол тен.
- Руменило ставете под јагодичните коски, па се до носот.
- Малку руменило ставете на челото над краевите од веѓите.
Карминот избирајте го према бојата на очите

Кафеави очи
- Изберете темна боја со синкаст одсјај. Најдобро ви одговара боја фуксија и боја на  млечно чоколадо.

Сиви очи
- За вас е идеален темно црвен кармин со кафеави и дискретни беж тонови.

Сини очи

- Користете кармини со темноцрвена боја или беж боја, по можност со розеви примеси

Зелени очи
- Заборавете на кармини во розева боја! Oпределете се за црвена боја која влече на кафеава или портокалова.
Нанесување на маскара

- Со четкичката поминете првин преку горната страна. Потоа широко отворете ги очите, па тогаш нанесете маскара и на долниот дел од трепките, влечејќи ја четкичката од коренот на влакненцата према врвот. Маскарата на тој начин, ќе се одржи во текот на целиот ден.
За креонот и ајлајнерот да не се размачкуваат

- Пред да повлечете линии, нанесете пудра на пределот околу трепките. Ова ќе ги врзе пигментите и шминката ќе делува поинтензивно и ќе трае подолго.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2010 во 17:26
Јас имам баш суво лице.
Ми се прават, Глен како што ги нарекува, лишаи.
Поготово ако има ветар...
И претходно ако сум ставала лосион и сл.

Сега избегавам да го чистам лицето наутро.
Само го мијам со млака вода и малце нивеа ставам.среќа
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 14:34
Dermacologica i nisto drugo!
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 14:20
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Во последно време што и да ставам на лице(а ограничен број на производи користам) ми се прават лишаи, кожата под очите многу брзо ми се суши и иритира.
Се вратив на обична Нивеа и подобро ми е, ама сепак ќе ми треба некоја попрофесионална нега а незнам што да одберам.

По парфимериите тоа теткиците стално сакаат да ти шитнат нешто скапо што може нема да има ефект.

probaj so nevenovo maslo navecer na cisto lice jas go upotrebuvam super e
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 21:44
Во последно време што и да ставам на лице(а ограничен број на производи користам) ми се прават лишаи, кожата под очите многу брзо ми се суши и иритира.
Се вратив на обична Нивеа и подобро ми е, ама сепак ќе ми треба некоја попрофесионална нега а незнам што да одберам.
По парфимериите тоа теткиците стално сакаат да ти шитнат нешто скапо што може нема да има ефект.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.