Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пандемонија во Италија
    Испратена: 05.Декември.2011 во 20:30
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Модератор
Модератор
АНАРХИСТ

Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2011 во 20:31

Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2013 во 12:54
Гранде Горан Пандев: Два гола за три минути против Удинезе

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер продолжува да брилира во дресот на италијански Наполи.

Струмичанецот на вчерашниот меч против Удинезе на Сао Паоло за три минути успеа два пати да ја затресе мрежата на гостите. Сепак головите на нашиот најдобар фудбалер не им помогнаа на Наполитанците да стигнат до победа, иако се чинеше дека се осигурани трите бода.

Откако Пандев на два пати погоди во период од 38 до 41 минута, во финишот од првиот дел Фернандез постигна автогол и ги врати гостите во игра. Во 70 минута Фернандес погоди за 2-2, но славјето на гостите траеше само една минута, па домаќините повторно дојдоа до водство веќе во следната акција која резултираше со гол на Џемаили. На десет минути пред крајот Баста ги постави конечните 3-3.