IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - БЕЗ КОМЕНТАР
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БЕЗ КОМЕНТАР

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 84>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2015 во 22:03
Не не интервјуто е направено за Утрински весник.
Нема видео.И над сликата на вториот линк се гледа датумот 16.03.2012
А подоле,под интервјуто може и коментарите да ги видиш исто така од 2012.
Најверојатно ова е нивото на истражувачкото новинарство кај нас.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2015 во 22:07
Не бе Китче, коментарите кај утрински весник се со датум 10,01,2015 .....хмммммм,ама некако чудна ми е сатницата на истите....Не знам кај гледаш ти 2012, ама на линкот јас гледам 2015 година
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2015 во 22:15
Ај ќе се помачам еден screenshot да направам,и да го гурнам фотошопон ако запали да ти посочам.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2015 во 22:23
Орка е во право, на линкувата страна пишува дека интервјуто оригинално е објавено на 16.03.2012, 17:38.

Новиот датум стои затоа што старата информација се објавува под секојдневниот редовен банер.


Изменето од Messenger - 10.Јануари.2015 во 22:26
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2015 во 22:25

Подвлечени се со црвено.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2015 во 00:08
Problemot e shto ima dva razlichni linkovi.
Ne se ni pomachile da go izbrishat staroto, samo ja fotoshopirale pozadinata na slikata. I toa losho!

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 14:24
Не знаев каде да го ставам ова, ама навистина немам коментар за тоа колку подобро се живее со новите вработувачки мерки и колку ни е подобрен животниот стандард. Згора на се, не мора да се лажеме дека сите земаме плата повисока од 20.000 мкдне зборувам


Статистиката покажува дека денес со просечна плата може да се купи помалку во споредба со 2010 година. Во периодот од крајот на 2010 до крајот на минатата 2014 година просечната плата исплатена во Македонија пораснала за само 263 денари, додека минималната потрошувачка кошница се зголемила за 2.887 денари. Според ова, стандардот на едно просечно четиричлено семејство, на месечно ниво, во последните четири години е намален за околу две и пол илјади денари. 
На оваа табела се гледа како се движеле просечната нето плата, која ја пресметува Државниот завод за статистика и потрошувачката кошница, која ја пресметува Сојузот на синдикатите на Македонија.

ПЕРИОД                НЕТО ПЛАТА      КОШНИЧКА
Декември 2010    21 454 денари    29 199 денари
Декември 2011    21 415 денари    30 349 денари
Декември 2012    21 469 денари    32 015 денари
Декември 2013    21 500 денари    32 216 денари
Октомври 2014    21 717 денари    32 086 денари

Просечната плата во декември 2010 изнесувала 21 454 денари, а во наредните 46 месеци со минимални осцилации достигнала до 21 717 денари односно пораснала за околу 1,2 отсто. Од друга страна, потрошувачката кошница од 29 199 денари во 2010 поскапела на 32 086 денари во 2014 односно трошоците за живот се зголемиле за речиси 9,5 отсто. 

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 20:24
Кај Миле Јанакиевски дома уште Тинекс и НЛБ немаат простор под кирија....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2015 во 21:37
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2015 во 19:46
Бог да чува и да брани кој ли само го правеше
новиот спот на Владата.Така подзадреман кога го видов некој кошмар
сонувам си помислив.
Кои само морбидни умови полнат џебови.
Па еден куп пати имам одено на гробишта но никогаш
не сум бил оцерен жив среќен,не на место каде се одава почит
на починатите.Но најверојатно зад превезот на зборовите визуелно
ни покажуваат каде ќе не однесат.-Живи во гроб!
Ќе харикирам но многу повпечатливо и поприродно ќе беше
да тоа го прават со стари фотографии од предците...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 00:00
Originally posted by Орка Орка напиша:

Бог да чува и да брани кој ли само го правеше
новиот спот на Владата.Така подзадреман кога го видов некој кошмар
сонувам си помислив.
Кои само морбидни умови полнат џебови.
Па еден куп пати имам одено на гробишта но никогаш
не сум бил оцерен жив среќен,не на место каде се одава почит
на починатите.Но најверојатно зад превезот на зборовите визуелно
ни покажуваат каде ќе не однесат.-Живи во гроб!
Ќе харикирам но многу повпечатливо и поприродно ќе беше
да тоа го прават со стари фотографии од предците...
линк плиз, ја го немам видено спотов за кој што збориш
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 00:26

Сега Шилегов има прилика со факти да го дискредитира Ставревски и да го стави под прашање интегритетот на владата.
Измина законскиот рок од 48 часа согласно член 13 од Законот за граѓанска одговорност, за портпаролот Петре Шилегов јавно да му се извини на вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески за клеветата која јавно ја ирече на 11 и 12 јануари дека Ставрески го потпишал договорот со германската фирма „Лудвиг Фајфер“ за рехабилитација на канализационата мрежа во Прилеп. Бидејќи Шилегов не даде никакви докази дека вицепремирот е потписник на договорот, ниту се извини за лагата, Ставрески, како што вети, подготви и во текот на денот ќе достави тужба за клевета до Обвинителството, велат од Министерството за финансии.Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 18:17
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Орка Орка напиша:

Бог да чува и да брани кој ли само го правеше
новиот спот на Владата.Така подзадреман кога го видов некој кошмар
сонувам си помислив.
Кои само морбидни умови полнат џебови.
Па еден куп пати имам одено на гробишта но никогаш
не сум бил оцерен жив среќен,не на место каде се одава почит
на починатите.Но најверојатно зад превезот на зборовите визуелно
ни покажуваат каде ќе не однесат.-Живи во гроб!
Ќе харикирам но многу повпечатливо и поприродно ќе беше
да тоа го прават со стари фотографии од предците...
линк плиз, ја го немам видено спотов за кој што збориш

Вчера го барав низ нетов,но не успеав да го најдам.
Инаку одеше на сител за време на квизот со Лила.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2015 во 00:37
И овој можеби се СЛОЖУВА за КВАЛИТЕТНО,ПОДОБРО ВИСОКО ОБРАЗОВАНИЕ,ама од КОГА,кога СЕ СИ НАПРАВИЈА ПО НИВНО,па и ако треба и ПОСЛЕ ЌЕ СИ НАПРАВАТ,

А ВИЕ ИМ ВЕРУВАТЕДЕКА ТАКА ТРЕБА,па прочитајте ,КОЛКАВА е НИВНАТА СПОСОБНОСТИзменето од Gorazd777 - 16.Јануари.2015 во 00:38
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.