IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - БЕЗ КОМЕНТАР
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БЕЗ КОМЕНТАР

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6768697071 84>
Автор
Порака
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2014 во 13:56
ич ништо не разбрав - карши Марвовка и карши Хотел

даj на македонски од илинденскиот период - 1903
old d4b3
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2014 во 14:00
карши на македонски значи -срещу 

А Мавровка го нарекуват еден трговски центар (МОЛ) кој што се наоѓа до албанскиот дел на Скопје
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2014 во 08:10
Originally posted by емил емил напиша:

Сабајле се вратив од Скопје . Изброив 5 ( пет ) нови споменици . 4 карши Мавровка и 1 карши хотел Континентал .  

Бравос . Очигледно Скопје е доволно голем град за да се стават споменици на сите светски херој . 

да


Херој е еднина, а херои е множина!

Значи, ...... СИТЕ СВЕТСКИ ХЕРОИ!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2014 во 22:33
Објаснувањето за заштита на потрошувачите од страна на македонската Влада, која се обидува да ја оправда оваа јасна мерка за поддршка на  монополска позиција, е целосно погрешно. Има начини да се заштитат домаќинствата и малите потрошувачи од драматично зголемување на цените, кои се многу помалку штетни за пазарот и посоодветни на правилата на Европската енергетска заедница“, посочува Копач.

...i to!.смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2014 во 17:00
А бе...
денес си ја лупнав главата во ѕид...
еднаш...
па уште еднаш...
па пак уште еднаш...

викам ќе ми се разбистри...
ама јок...
пак ми се врти во глава...
на македончето не му треба некој...
од надвор да го поебе...
ма јок...
може он да поебе секое друго македонче...
без пардон...
ако треба...
и сам себе ќе се поебе...

не можат другите, па кои и да се...
да не поебат подобро од што...
можеме ние самите меѓу себе...

признавам...
и јас сум...
македонче...






Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2014 во 16:43
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Шилегов: Ако Груевски не сака да замине од власта по мирен пат, ќе замине на друг начин


„СДСМ евентуалните преговори ги гледа како последна шанса Никола Груевски цивилизирано да замине од функцијата што ја обавува и последна шанса Република Македонија цивилизирано да ја промени својата власт. Доколку Никола Груевски не сака да замине вака, ќе замине на друг начин“, изјави денеска Шилегов.


Ако може господинот Шигелов да ја објасни својата закана, кој е тој ДРУГ НАЧИН бидејќи според рејтингот и изборните резултати кај мнозинството на народот најпопуларни се ВМРО-ДПМНЕ и Груевски. Како тоа Шигелов планира нецивилизирано да го тргне сегашниот премиер од неговата позиција? Со атентат? А како тоа нецивилизирано да ја превземе власта, со државен удар


Дали ова е "ќе замине на друг начин“ ?

Granate bačene na makedonsku vladu

Na zgradu makedonske Vlade je, najverovatnije, pucano iz ručnog bacača granata "RBG-6" hrvatske proizvodnje, piše skopski "Dnevnik", pozivajući se na eksperte:





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2014 во 17:05
Prvo bi sakal da cujamj so ima da izjavi Forumskata inkvizicija,pa posle bi dal
svij komentar...Barem eden od niv da se javi...samo eden...bar eden...
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2014 во 19:29
ЕКСТЕРНО ТЕСТИРАЊЕ НА СТУДЕНТИТЕ ЌЕ ИМА.

Ме интересира какви ке бидат казните за професорите....
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2014 во 19:31

Лицето Б.Ц. забележано во близина на владата по пукањето во фасадата

Објавено на 29/10/2014

Порталот К*рир попладнево ексклузивно објави дека постојат информации и сомнежи за тоа кој стои зад инцидентот во кој два проектили доцна синоќа завршиле во фасадата на Владата.

Како што дознава порталот од извори во истрагата, непосредно откако се слушнале детонациите, во непосредна близина на владата, покрај кејот на реката Вардар, било забележано извесно лице со иницијали Б.Ц.

„Постојат сериозни индикации дека токму ова лице на некаков начин било инволвирано во овој терористички акт, со цел дестабилизација на државата и поширокиот регион. Најверојатно Б.Ц. е крив“, заклучува К*рир

bckriv


Изменето од Ninja 35 - 01.Ноември.2014 во 19:31
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2014 во 20:40
Ne veruvam deka e B.C.,poznavajki go nego,pre sam bi se utepal
kolku so e smotan
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2014 во 18:30
Најверојатно во нормални услови ова си е вест за во црна хроника...
Но за волку кратко време ист случај неколку пати да се повторува,
ова ти е на право место во однос на тоа кој и како ни ја чува границата...
Воз прегази авганистанец и неговото новороденче...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2014 во 21:13
Колку само е лицемерно кога овие зборат за криминал...
Какво ли им е лицето само кога ги трошат,кога
даваат пари на каса у Жито да речеме?
Касиерката зема осум илјади денари цел ден таму,
со еден куп ускратувања за такви крлежи
да можат да парадираат онака наконтени.
Па и ја будала у Жито...
Со осет се овие си одат на шопинг у Солун.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2014 во 20:52
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2014 во 22:09
...ete tuka,bas ovde!.смеење




....


...abe vie,,, imate li malku od malku...pamet be!.газење од смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6768697071 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.