IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - БЕЗ КОМЕНТАР
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БЕЗ КОМЕНТАР

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6566676869 84>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2014 во 15:37
Ja gledam na Kanal 5 gospogjata od trudov inspektorat, kaj sirota ne znae da se iskaze kako shto treba, pa ushte ostanav so otvorena usta koga kaza - Nie kako inspektorat voopshto sme nemale soznanie deka vo Sopishte a i voopahto vo Skopje postoi fabrika za pirotehnika.

Abe ajde be
Kade rabotat? Kade ziveat? Denes i gluvcite znaat shto i kade ima a ne pak eden inspektorat!

Изменето од evangeline - 04.Август.2014 во 15:38
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2014 во 13:42
Сите настани и имиња,се измислени.
Сличноста е случајна.
Бранко се враќа.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2014 во 00:39
Ова не е БЕЗ КОМЕНТАР...
ТУКУ Е БАШ коментар...
ме мрзи да ја барам онаа темата за тоа...

што се тоа комуњари...

а сакав да кажам...
што и да се...
загуби ги најди ги...
денес се во ВМРО...
и се поголеми католици од папата...

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2014 во 22:06
Бре неблагодарност,се користат сите привилегии
на системот и никој не се најде да го одбележи
Рамковниов...Изгледа не им чини,ама срам им е да кажат.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2014 во 09:42
Па ако се земи фактот дека после Рамковниот договор некои дечки постанаа мултимилионери не би рекол дека е неуспешен проект .
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2014 во 23:22
Оваа Шурбевска добра е со здравјето или некоја листерија фатила па мозокот не и е ОКзбунетост
Стварно немам коментар колку квалитетен кадар имаат ставено на директорски позиции. Таква изјава мене да ми упати (да ми замеша деца и фамилија), ќе ја фатам за врат и ќе летне добри 30 метри од мој имот. А тек после тоа ќе следи тужба по 101 точка. 
Па не директорка, жена на Господ нека е.

Цитирај "Уште едно прашање, дали ќе ризикувате, примерокот што го чувам за суперанализа , да го поделиме на пола. Пола да оди на натамошно испитување, а половината да го дадете на вашите деца да го изедат


Изменето од evangeline - 18.Август.2014 во 23:25
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2014 во 09:05
Не сум ја слушнал оваа изјава ама и да ја слушнев, немаше да се изненадам....
А за ваква изјава...би купил едно цело парче свински врат и би го сместил на едно место......
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2014 во 14:32
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Не сум ја слушнал оваа изјава ама и да ја слушнев, немаше да се изненадам....
А за ваква изјава...би купил едно цело парче свински врат и би го сместил на едно место......

Батали кога коментар не заслужува,таков трошок пак воопшто.
Него на тој врат јас пивце зимам и да смиримо живце.
А нејзе ни лута пиперка не би и дал за таму.Патриотка
е сигурно нема да мрдне од фотељата.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2014 во 20:30
garant nekoj sofer donel sviski vrat(pecenica) od Danska....pa se ispoutrua za valieta 5-6 dusi.
Kako i da e,za sekoj slucaj jas veke mesec dena ne kupuvam nisto od meso od bilo koj proizvoditel kaj nas i od uvoznik posto nema bre kaj nas ozbilna rabota okolu hrana i truenje so nea!.....pa neka se zamislat ostanatite proizvoditeli i uvoznici kade bi im bilo krajot ako site postapat kako mene.
sme imale instituti ...labaratoriii..agenciii...da,ama na hartija so koja moze sekoj ....aj da ne kazam sto.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2014 во 21:00
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2014 во 19:27
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2014 во 00:55
Одамна се токмев да напишам сличен коментар, но Марјан Николовски го стори тоа побрзо и подобро од оноа што би стокмил јас:

Отпораши на новото време

ХЕЈТЕР ПОЛИТИКА

Што е тоа што ги тера одредени структури во Македонија речиси секојдневно, на с'е и сешто, без разлика дали е позитивно или дали е негативно, на каква било промена,  да се противат? Да ја осудуваат и да ја оценуваат како негативна? Она што е уште посериозно е што во таа негативност, во тој “отпор”, се почесто се гледа омраза, одбивност кон оној кој ја најавува, реазлизира, но и кон оној кој ја поддржува промената. Сосема е разбирлив моментот дека голем дел од луѓето се навикнати на еден свој начин на функционирање, да го живеат животот по некој свој редослед, или да бидат научени на некој свој животен простор. Логично е и да има страв за некоја своја сигурност, но нелогично е по секоја цена, секогаш и секаде, однапред да осудувате, негирате и да се противите на каква било промена, а честопати и со омраза и екстремистички да ги осудувате оние кои ја внесуваат таквата промена. Честопати тој отпор е толку нелогичен што оди и до степен на сопствена штета. Тоа е своевидна инетрност, која те чува закован во својот свет и не дозволува ниту милиметар да се поместиш. Секое поместување раѓа несигурност и страв. Раѓа одбивност. Таквата “отпор филозофија”е идентична со секојдневно “мрчење за се”. “Хејтинг Политика”, производ на “хејтер политичари”.









Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2014 во 20:56
А ќе има ли сега суд,што ЈСП ќе го натера оштета да си плати.
Само од каде ли нив им е правто за да ја одредат висината за казна...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2014 во 22:46
Што ќе си посееш,тоа ќе си жнееш...
Охооооооо што би рекол Сашко нели...
Да не отворам уста има што да кажам,но сигурно е ова
за да привлечат туристи од околните ни вилаети на косово
па ќе испаднам и крив.Оти тоа ќе биде добро за економијата.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6566676869 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.