IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост II
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост II

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост II
    Испратена: 29.Ноември.2011 во 15:47
Жал ми е што морав да ја затворам претходната тема ТОШЕ ПРОЕСКИ - Книга на жалост. Таа ќе остане во овој подфорум, но заклучена.
 
 
Претходната тема стана цвеќара. Книгата на жалост е за да се напише нешто, а не само цветчиња да се ставаат....
Секое мислење само со цвет ќе биде сокриено. Напишете нешто, бидете креативни.
 
 
Човекот со голема душа, човекот со најубавата насмевка, човекот со поглед кој смирува, човекот - Ангел, нашиот Тоше Проески!роза
 
 
 
 
 
 
 
 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2011 во 10:07
роза
Жалам што ставениот цвет ве асоцира на некреативност.
Да живеев во Крушево розата ке ја ставев на почивалиштето на Тоше.Со  криењето на мојот цвет ми го скратувате  ритуалот на почит кон Тоше.
Еден цвет   -   илјада зборови за      ПОЧИТ ,ЉУБОВ,НЕЗАБОРАВ ,БОЛКА..............
veruvaj
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2012 во 10:06

На овој ден во 1981 година во Прилеп се роди македонската музичка легенда, Тоше Проески.

Среќен роденден Тоше

Тој денеска би наполнил 31 година.


роза
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2014 во 10:45
Na deneshen den pred 7 godini kaj Nova Gradishka se sluchi kobnata soobrakjajna nesrekja koja shto ni go zema Toshe. роза


Od Idividi, da se potsetime na negovite dela...

Тодор Проески - Тоше е роден на 25 јануари 1981 и својот музички талент го покажал уште како петтоодделенец на фестивалот „Златно славејче“ (1992) каде испеал песна на влашки јазик. Музичката кариера ја почна со победата на „Мелфест“ во Прилеп, во 1997 година, и оттогаш настапуваше на сите значајни фестивали во земјава и регионот, а во 2004-та ја претставуваше Република Македонија на Евровизија во Истанбул. Таа година стана и амбасадор на УНИЦЕФ.

Објави седум албуми - неколку и во превод на српски/хрватски јазик. Последниот - „Игри без граници“ беше промовиран две недели пред несреќата, а последниот концерт го одржа на Градскиот стадион на 5 октомври 2007.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
leni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1433
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2014 во 22:19
пред се ЧОВЕК
тагатагатага

veruvaj
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,105 секунди.