IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали ви значат модните брендови?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали ви значат модните брендови?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 13:57
ama bash,...ich!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Мигаре Тактика Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мигаре Тактика Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 17:35
a be ich,,,ne lazhi sega...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 19:25
Originally posted by Мигаре Тактика Мигаре Тактика напиша:

a be ich,,,ne lazhi sega...
ne be zimi tebe ich,..naume!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 15:05
voopsto ne
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 20:10
Не воопшто.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 20:48
Ич.
Тие се статусен “симбол“ на искомплексираните души.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 23:30
да бе на сите ништо не им значат. а, ако земе човек да ве претресе ке ви најде еден куп брендови за носенје.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 23:39
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ич.
Тие се статусен “симбол“ на искомплексираните души.
 
 
 
Ова не ти требало тага
Брендот со себе носи гаранција за квалитет .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 00:09
Секогаш кога сум во можност,порано многу повеќе купував брендови.
Поради својот квалитет се на некој начин трајна инвестиција .
Имам работи од Versace,Pedro Miralles,Morgan,Victoria Secret itn......
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 00:14
Е види вака, чика Зен,
брендот навистина гарантира квалитет, не е исто нели да се купи на пример Gucci облека или Guci-кинеска имитација, и слично.

Но, она што сакам да кажам е дека вистинскиот љубител на квалитетот, верувај, ќе ја скине модната ознака и нема да ја истакнува, а сепак сите ќе знаат дека носи нешто боли глава, зашто квалитетот неможе да се сокрие.

А сељакот, е сељакот ќе најде начин да ја истакне ознаката па макар била и на опачината.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 18:00
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Е види вака, чика Зен,брендот навистина гарантира квалитет, не е исто нели да се купи на пример Gucci облека или Guci-кинеска имитација, и слично.Но, она што сакам да кажам е дека вистинскиот љубител на квалитетот, верувај, ќе ја скине модната ознака и нема да ја истакнува, а сепак сите ќе знаат дека носи нешто боли глава, зашто квалитетот неможе да се сокрие.А сељакот, е сељакот ќе најде начин да ја истакне ознаката па макар била и на опачината.


Апсолутно си во право..да, брендот до некаде нормално гарантира квалитет,ама кај нас за жал повеќето луѓе кои можат да си дозволат да купат нешто брендирано го кулпуваат со цел да искочат низ град и цел народ да ги гледа шо купиле,а не да уживаат во квалитетот на парчето што е купено..за жал кај нас така е сеуште..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 20:09
не ми е битно дали е бренд или не, битно ми е да го носам она што јас го сакам и мислам дека ми стои убаво, а истите работи што ги нудат брендовите можеш да ги најдеш насекаде, единствен бренд на кој сум му верен е Converse кога се работи за обувки


размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 11:06
Не ми е важно да е звучно името ама ми е важен квалитетот на она што го носам.Квалитетот е скап-факт. Немам ништо против брендовите, но не сум луда по нив. И реално не можам да си дозволам да носам некои топ дизајнерски имиња а дозволиви секојдневни брендови адидас, лакоста ти реков-ми рече сите ги носат и не ги сметам за статусен симбол воопшто, туку како знак за докажан квалитет.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 11:08
bi znacele koga bi imal dovolno da si gi priustam ..... vaka i ne se mnogu vazni ... najvazno da ne odam gol i bos не%20знам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.