IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Домашна библиотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домашна библиотека

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Домашна библиотека
    Испратена: 06.Ноември.2011 во 16:17
Форумџии, дали и колку купувате книги т.е. дали си имате своја домашна библиотека, свое катче со класици, психолошки или други жанрови, макар и една малечка полица исполнета со книжулиња? Дали ги купувате светските бестселери или позајмувате?

Искрено, јас немам. Не сум купувала книги кои се надвор од доменот на моите потреби за образованието, купувам само стручна литература, ама наслови што излегуваат секојдневно ги има многу. Јас ги земам од библиотека ( кога имам време ) ги читам и ги враќам.

А вие? Баш ме интересира какви книги чувате дома


You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2011 во 00:36
Книги веќе не знам каде све имам забутано...
Уште кога ќе влезеш во стан првиот плакар е со несредени книги.
Во соба заради задржување на хармонијата и избегнување
на хаосот,само три полици со книги и еден куп под кревет
Ако татко ми не ги фрлил на ставање зелка треба да има некоја и во подрум
Од жанрови...Класиците од Стале Попов,Казанѕакис и Цепенков
Поголем број на изданија од три,Чехов,оние изданија што одеа со дневни весници.
Еден куп на пред изложбени каталози некои интересни монографии...Си ја чувам илјада зошто илјада затоа уште
Во принцип премногу за просторот...
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2011 во 19:31

So ogled na toa deka vo posledno vreme sum postojano vo dvizenje nemam golema moznost da chitam knigi. Profesionalnite angazmani mi se na prv plan, a so toa i site ostanati raboti mi se ostaveni vo vtor plan, duri i po malku zapoztaveni.

 
Imam golem broj spisanija i katalozi pred se od stranski izdavachi i site tie se povrzani so mojata profesija.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.