IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Огласник (купувам - продавам)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Огласник (купувам - продавам)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
bondi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bondi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Огласник (купувам - продавам)
    Испратена: 23.Јуни.2012 во 22:21
Здраво
сакам да купам MacBook Air 13.3" од Америка ,,,Дали подлежи на царина и колку,, и кои други давачки треба да ги платам,,( пр,персонален данок ,,или нешто друго па да не дојде гаска за маска ) ,,Или можи некој да ми понуди по добра опција ,,,,
Кон врв
ntb Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2011 во 16:36
Prodavam kompjuter koristen 1 godina , socuvan i so odlicni performansi.

- AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 5200 + 2.71 GHz
- 500gb HDD
- 3.00 GB DDR2 RAM
- nVIDIA GeForce 8600 GT
- DVD/RW (LG) + Gluvce i Tastatura.

075 928 768
Кон врв
ntb Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2011 во 02:38
Prodavam kompjuter, koristen 1 god:

- AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 5200 + 2.71 GHz
- 500gb HDD - 3.00 GB DDR2 RAM
- nVIDIA GeForce 8600 GT
- DVD/RW (LG)

Kontakt tel: 075 928 768
Кон врв
kingofkings Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kingofkings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 21:17
хмм па кога би размислил, процесоров е еден од првите core 2 duo 65nm процесори... Највеќе мислам дека можеш да му земеш 3000...
Кон врв
Alekkk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekkk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 21:07
Може некој да ми каже колку можам да продадам Core 2 Duo e4500?
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2010 во 18:51
Prodavam: Hard Disk 160 GB SATA II - 900denari (nov neotvoren),
                  Toner HP 16A Original - 5000 denari ( nov, odgovara za HP 5200 -                   vo prodavnica e 9-10.000 denari.)

Pisete na adresa:  igor.risteski1977@yahoo.com
Кон врв
psensor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај psensor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2010 во 11:43
E оваа вистина според вас?

KINGSUN V902 Dual SIM Unlocked TV Phone With WIFI & JAVA

Имаат и бесплатна испорака.

Изменето од psensor - 09.Јуни.2010 во 11:26
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 15:52
Originally posted by gogo0309 gogo0309 напиша:

Imam problem so baterija na lap top HP 6720s ne mozam da go uklucam posto e istrosena mnogu ne se uklucuva ni na polnac da ne znaete kade mozam da kupam nova baterija gi prebarav skoro site prodavnici za baterii no nema

брачко побарај си кај провајдерот(тој шо ти го продал лаптопот) не барај по продавници за батерии зошо нема да најдеш
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
ss_derIvat_ss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ss_derIvat_ss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 18:29
Уффф ова е поретко и од бела мечка.
Кон врв
smole_mk Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smole_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 16:43
Продавам најдобри термални пасти на светот:

Arctic Silver 5 3.5gr 500 ден
Arctic Ceramique 2.7gr 350ден

Примам и нарачки за други high end cooling продукти (Zalman, Thermaltake, Thermalright, Cooler Master, SilenX, Nexus, Noctua)

Изменето од smole_mk - 21.Октомври.2009 во 16:43
Кон врв
mobfors Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mobfors Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2009 во 11:57
Kupuvam SDRAM od 256 ili 512mb na 133mhz za laptop i HDD IDE (da ne e SATA) od 60, 80 ili 100GB. kontakt na nsemailbox@yahoo.com
Кон врв
Kristijan_123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristijan_123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 12:31
Продавам процесор Intel (R) Celeron (R) 3.06 GHz. Користен е 1,5 година и се наоѓа во одлична состојба. Еве и слика со подетални информации:Напомена: Никогаш не бил оверклокуван.Цената е 1000 денари. Повеќе информации за начинот на плаќање по ПП (приватна порака) или на мејл/мсн: kristijan_123@live.com
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 23:21
ај не зезај , незнаев

добро ај ке се поправам ако ти мислиш дека треба така


Шо пари ги продаваше де пиши


еве може вака


а најубо да си бркаш бизнис боље би ти било а?
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 18:50
Темава е стара 8 месеца , и прочитај на насловот што пишува PRODADENO !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.