IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - EX YU концерти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

EX YU концерти

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: EX YU концерти
    Испратена: 22.Октомври.2011 во 07:51
Има тема Club Event Updater претежно за поинаков вид журки.
 
EX YU изведувачите се прилично чести на нашите простори, па еве им темада
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2011 во 07:52
КОНЦЕРТ НА РИБЉА ЧОРБА


12.11.2011 (САБОТА):

"КОНЦЕРТ НА РИБЉА ЧОРБА"

* Почеток: 20:00 часот

* Локација: Метрополис Арена, (Хала 5)

* Карти во продажба од 10-ти Октомври во: Југотон, Бутик ZOOM ГТЦ, и Камарад Рамстор по специјална цена по повод 30 годишнината од нивното постоење - 300 денари.
ВИП карти - (посебно заграден дел, само 150 влезници) - 600 денари
СУПЕР ВИП карти - (тераса, само 60 карти) - 1 000 денари

Резервации на коњопој - 071/ 266 413

Рибља Чорба - најголемата активна група од бившите југословенски простори која прослави веќе 30 години од своето постоење. Во Белград тоа е прославено во преполната белградска арена со 20 000 фанови. Во Скопје 30 годишнината на овој бенд ќе се прослави во Хала 5 на Скопски Саем.
После подолго време во Скопје ќе имаме вистински концерт на Риблја Чорба на вистинско големо рокерско место.

Се очекува врвен спектакл и конечно најдобриот концерт на Рибља Чорба досега во Македонија.

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2011 во 15:00
ovie gi slusaat  mama i tato  не%20кажувај%20никому
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2011 во 15:40
Ама и ја си ги слушам голема%20насмевка Посебно коа заглавам на поило свиркање
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2011 во 14:55
Не мора ништо посебно да искоментирам. Се си пишува тукаI'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 05:03
Ова баш за Ех Ју е..смеење
Ама мислам дека некој ќе сака да оди, ден по мојот роденденсвиркање

КОНЦЕРТ НА АЦА ЛУКАС

 

 21.12.2012 (ПЕТОК):

"КОНЦЕРТ НА АЦА ЛУКАС" - Промоција на новиот албум "STIL ZIVOTA"

* Почеток: 20:30 часот

* Локација: Метрополис Арена

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 05:05
Жељко викаат овие а?размислување

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2014 во 14:07
На ФБ ми излезе ова, мислам соодветна е темава?

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,090 секунди.