IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Вода во колено
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вода во колено

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Aleksandra923 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandra923 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вода во колено
    Испратена: 10.Октомври.2011 во 15:18
Pomagajte! Vo rok od 3 nedeli tri pati pravam punkcija (vadenje voda) na koleno, dobiv i blokator, no kolenoto i ponatamu otekuva. Inaku, imam dijagnoza morbus still, vid na reuma artrit). Osven led, dali postoi drug priroden nacin da se povlece otokot ili povtorno ke treba da se vrakam na klinika?
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2011 во 12:03
Ледот и буровите облоги можат да помогнат за спласнување на отокот,но ако се случи во коленото повторно да се акумулира вода, ќе треба да одиш на репункција,всушност тој оток е последица на насобраната вода.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Aleksandra923 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandra923 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2011 во 15:08
Blagodaram mnogu, cetvrta repunkcija za tri nedeli, da ne e premnogu?
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2011 во 10:26
Најверојатно ортопедот проценил дека е неопходно да ја евакуира водата почесто,не грижи се,сигурна сум дека ќе се стабилизира состојбата,а докторот ќе се погрижи за тоа.среќа
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Aleksandra923 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandra923 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2011 во 20:37
Blagodaram renatax, mi davas nadez, iako eden ortoped mi sugerirase deka sledno e operacija.
Кон врв
Aleksandra923 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandra923 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 09:51
Konecno, si go najdov lekot, ZGLOBEX kremata i kapsulite celosno mi go povlekoa otokot.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2011 во 10:03
Originally posted by Aleksandra923 Aleksandra923 напиша:

Konecno, si go najdov lekot, ZGLOBEX kremata i kapsulite celosno mi go povlekoa otokot.


Ете се решил проблемот без скалпел.намигнување
Но, се надевам дека не ги земаш капсулите без консултација на лекар .
Се радувам што си подобра сега Александра.голема%20насмевка...големо%20гушкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Aleksandra923 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandra923 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 09:19
Blagodaram mnogu. Kapsulite gi zemam bez konsultacija, no nekogas koga zvanicnata medicina ima samo grubo resenie...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.