IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Толкувања на соништа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Толкувања на соништа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 07:22
Originally posted by Суада Суада напиша:

Ми се има случено многу пати да сум сонила како ме брка некој, непознат човек,со нож. А јас во некојси лавиринт као да сум... Бегам, бегам, се сопнувам, неам сила да трчам, нозете ме издаваат, го гледам, доаѓа накај мене со големиот кујнски нож, станувам на нозе... И секогаш се будам испотена и со тахикардии... Ама секогаш.
Било кој, некогаш и мене сонов ако може нека ми го протолкува и нека пише... Многу кошмари имам, кога и да заспијам, хорори ме следат...

spiros?Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 12:11
Месинџер, не верувам, тој е просветлен од Совршениот Бог во Христа Господа, кој е бескрајно поголем од се видливо и невидливо.
Не верувам тој од сонот со нож, човекот да е Спирос. Да беше некој помудар, да ми мудруваше во сонот за Христос, за религија да ми збореше, да...
Башка овој нож држеше, којзнае, да го прашам Спирос треба дали он ми ги праќа соновите Можи има некоја страна полоша и помрачна од онаа шо ја преставува тука, ни ја става на тацна, за да ја земиме и јадиме, голтниме. Можи он е па, на душа нека мује.
Можи мојо кошмар е спирос...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
marchi.be Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Март.2016
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marchi.be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 14:30
jas retko sonuvam ama za cudo 90% od ona koe go sonuvam vsusnost se ostvaruva,a onie 10% se onaka,potsvesno sto mi se slucilo ili sto sum go mislela.posledno sonuvav kako edna drugarka koja 8 meseci se obiduva zabremeni deka ostanala bremena i i go kazuvam sonot,mu vika ceski da e taka ke te castam,posle necela nedela mi kaza deka testot i bil pozitiven pa si fajkam castenje
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 16:17
Originally posted by Суада Суада напиша:

Месинџер, не верувам, тој е просветлен од Совршениот Бог во Христа Господа, кој е бескрајно поголем од се видливо и невидливо.
Не верувам тој од сонот со нож, човекот да е Спирос. Да беше некој помудар, да ми мудруваше во сонот за Христос, за религија да ми збореше, да...
Башка овој нож држеше, којзнае, да го прашам Спирос треба дали он ми ги праќа соновите Можи има некоја страна полоша и помрачна од онаа шо ја преставува тука, ни ја става на тацна, за да ја земиме и јадиме, голтниме. Можи он е па, на душа нека мује.
Можи мојо кошмар е спирос...
i da ti odgovoram so edna zen prikazna vo skratena verzija(ova go znae i mesi) )) - dali kralot, sonuva deka e peperutka ili pak peperutkata sonuva deka e kral!

znachi, sonuvam so otvoreni ochi! ..

Изменето од outlook123 - 28.Март.2016 во 16:29
едно е - не се две
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2018 во 19:21
Неделава на нога го поминав грипот...
Последниве два дена што многу ретко ми се случува,
преспивав и преку ден.Ко во бунило.Денес сонуем
како седам на тераса со чибукот,кога оп мечка.
Не многу голема,но не и мала.Во секунда како
насмеана се имаше качено на оградата и се најде пред
мене.Осетив страв и и прозборев.Легна на грб пред мене.
А имаше и на градите врзано синџирче.Се заигравме....
Кога ете ти го телефонот,ме разбуди.Ме викна газдата на
кафе.По пат читам на фемина соновник...
Будала ја ќе галам мечка и ќе си играм со неа...
Алоооо бре Орка кожата,кожата одери и ја!
Да убиеш мечка на сон,непријателите ќе ми ти си и поразел.
Плус кожа од мечка,голем триумф носело.
Вака мечкава со синџирчево постигнување на успех.
Е шо успех
-Кредитот ќе го платам.
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 383
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2018 во 00:16
Originally posted by Орка Орка напиша:

Неделава на нога го поминав грипот...
Последниве два дена што многу ретко ми се случува,
преспивав и преку ден.Ко во бунило.Денес сонуем
како седам на тераса со чибукот,кога оп мечка.
Не многу голема,но не и мала.Во секунда како
насмеана се имаше качено на оградата и се најде пред
мене.Осетив страв и и прозборев.Легна на грб пред мене.
А имаше и на градите врзано синџирче.Се заигравме....
Кога ете ти го телефонот,ме разбуди.Ме викна газдата на
кафе.По пат читам на фемина соновник...
Будала ја ќе галам мечка и ќе си играм со неа...
Алоооо бре Орка кожата,кожата одери и ја!
Да убиеш мечка на сон,непријателите ќе ми ти си и поразел.
Плус кожа од мечка,голем триумф носело.
Вака мечкава со синџирчево постигнување на успех.
Е шо успех
-Кредитот ќе го платам.


И што вика газдата
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2018 во 20:05
На темава,ништо!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.