IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - Poker Strategy 50$
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Poker Strategy 50$

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
ombreprom Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Мај.2018
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ombreprom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Poker Strategy 50$
    Испратена: 08.Мај.2018 во 10:29
Кон врв
wew111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Февруари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wew111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2016 во 12:09
poker 88 too nicely site
Кон врв
wew111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Февруари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wew111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2016 во 12:08
dewapoker i am very impressed
Кон врв
wew111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Февруари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wew111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2016 во 12:07
naga poker too nice article
Кон врв
kocengmalek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocengmalek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 12:58
Excellent post, I agree with you 100%! I’m always scouring the Internet for new information and learning whatever I can, and in doing so I sometimes leave comments on blogs. I don’t do it for SEO purposes necessarily, but to learn new things.
poker online indonesia
Кон врв
kocengmalek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocengmalek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 12:57
Your blog examination should widen your readership.I am really grateful for your blog post. I find a lot of approaches after visiting your post.
poker online indonesia
Кон врв
kocengmalek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocengmalek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 12:57
I’m completely enjoying as of it and that I have you ever bookmarked to ascertain out new stuff you'll post.. Can you also check
poker online indonesia
Кон врв
kocengmalek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocengmalek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 12:53
I really enjoy simply reading all of your weblogs. Simply wanted to inform you that you have people like me who appreciate your work. Definitely a great post
poker online indonesia
Кон врв
kocengmalek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocengmalek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 12:52
Thanks for taking the time to discuss this, I feel about it and love learning more on this topic. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your blog with more information? It is extremely helpful for me.
poker online indonesia
Кон врв
kocengmalek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocengmalek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 12:51
This is a very good post. Just wonderful. Truly, I am amazed at what informative things you've told us today. Thanks a million for that.
sbobet
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2011 во 17:50
op12eh batali be nevredi da se zamaras se pokaza deckoto use koga rece deka party i full tilt se najdobri so ponataka a i so ova so tepa vreme so pravi drugi acc za da zeme poveke pati 50 $ pa on ako pravi tolku pari kako so vika mislis ke se zamara so ovaзбунетост telo potopeno u voda e mokro cista fizika намигнување ... inace jas si igram taka ponekogas i ne e loso  vo plus sum nekade 800 evra i retko vadam od parite najcesto im prakam na drugari i si zimam pari od niv a drugite si gi cuvam za crni denovi голема%20насмевка трепкање
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 13:25
Originally posted by No_Retreat No_Retreat напиша:

50$ sitna riba si ?

ako igras po praviloto so bankroll menagement i da ne se letas da sednuvas na golemite masi,veruvaj mi deka mozes da zarabotis golemi pari.
Jas igram na 0.10-0.25 i imam banka za igranje od 700$,duri i koga sum imal 2000$ ne sum idel na pogolemi masi.Zasto da rizikuvam poveke koga mozam da si gi pleskam neznalicite...

Se pravat pari so 50$ ama ako znaes kako.

Igram 4 godini i do sega imam izvadeno preku 29.000$ epa kalkuliraj bratce.

Na Pokerstrategy sum eden od najstarite i naskoro ke dobiam personalen trener. Ako ne mi veruvas imaat forum,mozes da ides i da otvoris nova tema so toa sto ke prasas nekoj od administratorite.

Poker Stars e dobar poker client samo dokolku resite da napravite deposit,bidejki davaat golemi bonusi,dokolku ne sakate da davate pari od vas dzeb togash Pokerstrategy ili b-win se idealni za vas.

Na party poker ima Time Bank koj ste pretstavuva vistinski problem za poslabite igraci i mnogu cesto gi stava vo tilt,se sto treba da napravis e da procenis koj igrac vo koj moment e vo tilt i da mu gi soberes barite.

Taka da Party Poker number 1 za mene.


Ти ако си извадил 29 000 долари.......нема да бараш тука да го внесуваат твоето име.........со 0.25 голема блинда си направил 29 000 долари.....зависно што играш...лимит или без лимит....вкупно играчи на масата нека има 6 до 10....максимумот на таа блинда е 50-100 долари.....и условно да кажеме дека си добитен во сите раце......нема шанси да си добил повеќе од 500 долари.....на маса.....значи им ги собираш сите пари на масата едно 60 пати......тоа ти се 30 000 долари.....абе не ме смеј.....
Да те прашам нешто......си играл ли во живо......не на интернет................ .пиши ми ЛП.....ќе ти кажам......и блиндата колку била.............
Кон врв
No_Retreat Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај No_Retreat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 04:06
50$ sitna riba si ?

ako igras po praviloto so bankroll menagement i da ne se letas da sednuvas na golemite masi,veruvaj mi deka mozes da zarabotis golemi pari.
Jas igram na 0.10-0.25 i imam banka za igranje od 700$,duri i koga sum imal 2000$ ne sum idel na pogolemi masi.Zasto da rizikuvam poveke koga mozam da si gi pleskam neznalicite...

Se pravat pari so 50$ ama ako znaes kako.

Igram 4 godini i do sega imam izvadeno preku 29.000$ epa kalkuliraj bratce.

Na Pokerstrategy sum eden od najstarite i naskoro ke dobiam personalen trener. Ako ne mi veruvas imaat forum,mozes da ides i da otvoris nova tema so toa sto ke prasas nekoj od administratorite.

Poker Stars e dobar poker client samo dokolku resite da napravite deposit,bidejki davaat golemi bonusi,dokolku ne sakate da davate pari od vas dzeb togash Pokerstrategy ili b-win se idealni za vas.

Na party poker ima Time Bank koj ste pretstavuva vistinski problem za poslabite igraci i mnogu cesto gi stava vo tilt,se sto treba da napravis e da procenis koj igrac vo koj moment e vo tilt i da mu gi soberes barite.

Taka da Party Poker number 1 za mene.
Кон врв
op12eh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај op12eh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 03:38
И еден совет...најдобронамерен........без разлика дали добивате или губите.......подобро воопшто не почнувајте.......Краста е........Ќе изгубите интерес за се........



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.