IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Џентлмените - загрозен вид?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Џентлмените - загрозен вид?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
Прашање: Дали се уште постојат џентлмени или тие се минато?
Одговор Гласови Статистика
2 [9,52%]
1 [4,76%]
1 [4,76%]
3 [14,29%]
0 [0,00%]
3 [14,29%]
11 [52,38%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 00:46
абе фолки, џентлмен ти е кодекс на однесување кон жените, често подразбира давање предност на жената и ставање на истата во, не е тоа тоа ти што го викаш среќа
и мислам дека ме разбравте погрешно, не зборам дека треба да се однесуваме сите како клошари и хардкор фаци, туку едноставно да се однесуваме понормално и поприродно, секој да си биде она што е и да не се замара со одредени правила на однесување
ме нервира тоа што светов има имплицирано вештачки однос меѓу мажот и жената, нивните меѓусебни позиции и значење начин на живеење и мислам дека сето тоа е заблуда и треба да се ослободиме од тоа

и немојте да сметате дека не знам што е џентлмен, знам многу да импресионирам со моите џентлменски потези а и да си ги погазам истите и жените да ме сметаат за идиот кој личи ко никогаш да не бил со жена
и ете, затоа го мразам сето тоа, едноставно не е природно и никогаш не може да покаже вистински однос меѓу маж и жена
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 00:50
а инаку тоа што викате, демек со лифтот или со помагањето, се заснова на инстинкт и признајте дека не го правите тоа секогаш...
физички не е возможно

а ако не го правите тоа со секоја жена што ќе ја видите, тогаш не сте џентлмени среќа

сега разбирате зошто сето тоа е измислена работа?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 01:41
Зборам, бон тон , де, и ситни финтички... Џентелмен да бидеш е една целина на милионче потези и начининамигнување

Начин е на сваќање... втемелено во една особа. Мене до сега не памтам да ми се случило да не отстапам... Освен ептен ако сум расеан или на раскрсница со првенство...плазење  Едноставно, така сум учен од мал и таква навика сум створил, па сега веќе е несвесен дел голема%20насмевка

Многу мина мислат дека се фолирам, дека глумам нешто или од кај знам, ама вистината е сосема поинакутрепкање


и... секој некогаш се има испонашано како идиот, ама тоа скоро секогаш се должи на сплет на околности и изгубени живци од претходни случувања. Па луѓе сме, мајко му..


Затоа : вештачка - за кого како... да
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 02:03

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Кога ке те повлече-Повлечи ја и ти нејзе

 

Немам за што да ја повлечам.

             

            газење%20од%20смеење

 

Фолки, тука зборуваме за џентлмени во смисла на однесување со НЕПОЗНАТИ ЖЕНИ, а не со партнерки.

 

                                      намигнување
изненадувањеЗа коса, ебагосмеењене не не (црн хумор)рамнодушностБезразлика за која ... мислам дека треба да се однесуваш малку поинаку отколку со тоа батето што откупува железо в отпад.Еве... Глен пример... ни ја знaeш, ни ја познаваш... Стојш до неа , чекате лифт. Стигнува лифтов преполн , место само за 1. Нема да ја оставиш незе да влези во лифот, а ти да си чекаш или да си тргниш по скали? Нели ќе ти биде непријатно да се бупниш пред неа?? Ако не те тера нешто од внатре да и се понудиш за помош (безразлика на кој начин) тогаш дискусијата е сувишнанамигнување







Ако сум пред неa нa ред, а лицето не е во некоја незгодна состојба, не гледам ни најмала причина зошто би отстапил место.Како шо мај хоуми забеган рече, не створајте некој вештачки однос меѓу машките и женските.



Изменето од DragancoLeskoec - 14.Јуни.2011 во 02:08
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 02:12
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Зборам, бон тон , де, и ситни финтички... Џентелмен да бидеш е една целина на милионче потези и начининамигнување

Начин е на сваќање... втемелено во една особа. Мене до сега не памтам да ми се случило да не отстапам... Освен ептен ако сум расеан или на раскрсница со првенство...плазење  Едноставно, така сум учен од мал и таква навика сум створил, па сега веќе е несвесен дел голема%20насмевка

Многу мина мислат дека се фолирам, дека глумам нешто или од кај знам, ама вистината е сосема поинакутрепкање


и... секој некогаш се има испонашано како идиот, ама тоа скоро секогаш се должи на сплет на околности и изгубени живци од претходни случувања. Па луѓе сме, мајко му..



Затоа : вештачка - за кого како... да
воопшто не ти верувам не%20зборувам

и токму за последното што си го спомнал ти зборев
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 02:24
Види Забеган... можеш ти да ми веруваш или не, тоа е само твоја работа... Ти кажав, немам што да се фолирам или од кај знам што да глумам, а и немам толку пред кого овде ако така перцепирашнамигнување

Мислам оти тоа болдираното му се случува и на најдобриот човек... Секој еднаш губи живци и другите што не го познаваат ќе кажат „каков морон“... не го оправдувам, ама не можеш секогаш да имаш апсолутна контрола бре...   но ако успееш да го редуцираш тоа што поретко да се случува,тогаш си чекор напред... да

едит: мислам дека прајме муабет за различен степен на испаѓање морон, во случајов. Зависи што ти подразбираш под тоа....


Изменето од volkswagen - 14.Јуни.2011 во 02:25
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 13:13
Карактеристики на модерниот џентлмен

  • Редовно кажува благодарам и се интересира за другите, наместо да зборува само за себе. Искрен е и дава комплименти. Шири позитивна енергија и знае да направи луѓето да се чувствуваат специјални.
  • Секогаш е точен. Неточноста до одреден степен значи и арогантност, затоа што на таков начин оној што доцни покажува дека неговото време е поважно од времето на оние кои чекаат.
  • Отвора врата и го задржува палтото, но не само на својата партнерка и жената која има цел да ја освои, туку и на сите други жени. Вистинскиот џентлмен не ги дискриминира жените на основа на привлечноста.
  • Скромен е. Фалбаџиството е лоша карактеристика која создава одбивност.
  • Секогаш е добар партнер. Нема ништо пошармантно од маж кој знае да ја почитува и цени жената што е до него.
  • Изгледа уредно. Без разлика каков стил на облекување има, никогаш не се појавува со непеглани алишта, неуредна брада или фризура.
  • Избегнува постојано да зборува на телефон или да пишува SMS кога е во друштво.
  • Никогаш не ги омаловажува и озборува другите. Зборува со почит и внимава како се изразува.
  • Знае да ја почитува жената на првиот состанок. Плаќањето на сметката не треба да биде знак на финансиска моќ или истакнување, туку на почит и чест. Тоа не значи дека мажите треба секогаш да ги помируваат сметките, но првиот состанок е важен. Ја испраќа својата партнерка до дома и во никој случај не е нападен кон неа сексуално.
  • Вистинскиот џентлмен никогаш не ја малтретира жената физички или психички.

Па, добро размислете и ќе заклучите дека не се многу мажите што ги имаат овие карактеристики, а и дел од оние кои ќе ги ставите во категоријата „џентлмен“ на крајот може да излезат лажговци под маска.

Ако сакате да проверите дали некој маж е достоен да биде наречен џентлмен, погледнете објективно како се однесува кон сите жени, а не само кон вас.


Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 22:13
Повеќето од денешниве жени не ни заслужуваат џентлменско понашање.
За да бидеш џентлмен, потребен е и објект за таквото поведение.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 09:14
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

Повеќето од денешниве жени не ни заслужуваат џентлменско понашање.
За да бидеш џентлмен, потребен е и објект за таквото поведение.
 
Така е, не можеш со било која да бидеш џентлмен...
 
А плус, мажите се плашат повеќе да не бидат исмејани како лигуши и папучари од жените или ,,дамите,, кон кои сака да се однесува како џентлмен одошто од другарите. среќа
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 12:03
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

Повеќето од денешниве жени не ни заслужуваат џентлменско понашање.
За да бидеш џентлмен, потребен е и објект за таквото поведение.
 
Така е, не можеш со било која да бидеш џентлмен...
 
А плус, мажите се плашат повеќе да не бидат исмејани како лигуши и папучари од жените или ,,дамите,, кон кои сака да се однесува како џентлмен одошто од другарите. среќа



Е со болдираново не се согласувам !

Зошто некоја жена или'' дама''голема%20насмевка би ве исмевала ако направите џентлментски гест кон неа?
И без оглед дали некоја заслужува или не заслужува таков пристап вие бидете со стил ,па можеби во близина ќе се најде некоја што заслужува,па ќе ја освоите со вашиот однос кон понежниот пол.плазење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 13:19
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

Повеќето од денешниве жени не ни заслужуваат џентлменско понашање.
За да бидеш џентлмен, потребен е и објект за таквото поведение.
 
Така е, не можеш со било која да бидеш џентлмен...
 
А плус, мажите се плашат повеќе да не бидат исмејани како лигуши и папучари од жените или ,,дамите,, кон кои сака да се однесува како џентлмен одошто од другарите. среќа



Е со болдираново не се согласувам !

Зошто некоја жена или'' дама''голема%20насмевка би ве исмевала ако направите џентлментски гест кон неа?
И без оглед дали некоја заслужува или не заслужува таков пристап вие бидете со стил ,па можеби во близина ќе се најде некоја што заслужува,па ќе ја освоите со вашиот однос кон понежниот пол.плазење
 
Никогаш и нема да се согласиме за вакви теми бидејќи ти си женско, а јас машко. голема%20насмевка
 
Во врска со ова црвеново, сакаш да кажеш дека кога некоја од страна ќе види дека џентлменски се однесувам кон понежниот пол ќе ми пријде од страна тукутака и ќе почне да ме ,,мува,,? голема%20насмевкамечтаење
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 13:31
Па сега можеби нема тукутака да ти пријде и да те мува,тоа баш и не е начин на однесување на една дама,ама можеби ќе ти даде некој дискретен сигналтрепкање да и пријдеш.голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 15:17
..edna sigurno ke te predizvika da bides djentlmen...samo treba da ja otkriesголема%20насмевка
vivi
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2011 во 16:37
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:


 
Така е, не можеш со било која да бидеш џентлмен...
 
А плус, мажите се плашат повеќе да не бидат исмејани како лигуши и папучари од жените или ,,дамите,, кон кои сака да се однесува како џентлмен одошто од другарите. среќа


изненадување
скоро секоја жена би била пријатно изненадена доколку некој
се однесува како џентлмен...епа не знам на која жена не би и годело тоатрепкање
не викам дека сите се цвеќе за мирисање, секогаш постојат исклучоци,
но мнозинството би го ценеле тоа...
вие само како да си барате изговори за да не се однесувате како џентлмениголема%20насмевка
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.