IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Џентлмените - загрозен вид?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Џентлмените - загрозен вид?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131415
Прашање: Дали се уште постојат џентлмени или тие се минато?
Одговор Гласови Статистика
2 [9,52%]
1 [4,76%]
1 [4,76%]
3 [14,29%]
0 [0,00%]
3 [14,29%]
11 [52,38%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2014 во 11:11
e pa,djentlmenite ne vireat bez...dami.да

a od niv ni od....korov.тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2014 во 11:17
Правиот џентлмен никогаш нема профил на твитер бидејки има 2 профили на фејсбук.

Правиот џентлмен никогаш нема да поседува мачка бидејки има пудлица.

Правиот џентлмен никогаш нема да носи розеви панталони бидејки често носи розови гакички.

Правиот џентлмен никогаш нема да става гел на коса бидејки многу ретко ја има.

Правиот џентлмен никогаш не пие малибу ,само ракија

Изменето од Alekxandar - 29.Април.2014 во 11:21
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2014 во 11:23
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by Valerija Valerija напиша:

Правиот џентлмен секогаш води љубов потпрен на своите лакти ...


Секогаш? размислување





,,,gi zaboravi li grebanicite na kolenata od tepihot,,ili taka mi se chini,,размислување,,,,,e aj ,,,кафе,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2014 во 08:56
Џерард Батлер е пример за вистински џентлмен ! даголемо гушкање

Познатиот актер Џерард Батлер уште еднаш докажа дека е вистински џетлмен. Тој за гостите во еден ресторан во Сиднеј приреди едно вистинско шоу!

Холивудската ѕвезда Џерард Батлер во моментов престојува во Сиднеј каде е во тек снимањето на неговиот најнов филм Gods of Egypt.

Една вечер додека тој вечерал во еден угостителски објект во Сиднеј, друг случаен непознат пар во истиот ресторан ја прославувал својата прва годишнина. Меѓутоа, парот за време на вечерата имал жестока расправија, по која момчето бесно го напуштило ресторанот и ја оставило неговата девојка сама и засрамена.

Ја остави сама во ресторанот, буквално пред сите, изјави и еден од присутните гости, кој случајно се нашол таму.

Токму во тој момент "на сцената" застанал Џерард, кој како принцот на белиот коњ од бајките и' се придружил на девојката а потоа и понудил да ја плати вечерата.

Тие вечерале заедно и изгледало како одлично да се забавуваат. Којзнае, можеби ако момчето на оваа девојка наскоро не и' се извини, таа веројатно ќе си најде и нова придружба!

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2014 во 20:31
Ne se gentlmenite zagrozen vid,nego ni manjkaat dami
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2015 во 16:47
sega vo moda se seljaci koi se narekuvaat fraeri
dzentlamenite sekogas bile povisoka klasa na luge
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2015 во 16:14
Е да во денешно време се повеќе фраеришта
кои веројатно се попривлечни за повеќето жени и трчаат по нив,
а другиве не ги ни приметуваат дека постојат.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2015 во 12:43

Како се однесува вистинскиот џентлмен?


Секој маж, па и секоја жена во главата си има направено листа на карактеристики кои го „создаваат“ џентлменот.

kako-se-odnesuva-vistinskiot-dzentlmen-01.jpg

Магазинот “Country Living” неодамна објави список на 16 такви правила кои се задолжителни за секој џентлмен.

Проверете во колку ќе се препознаете:

1. Никогаш не ја затвора вратата на некого пред нос.

2. Свесен е дека влакната на лицето се привремени, а тетоважата е трајна.

3. Знае да постапува со куче и со цвеќе.

4. Не гледа на образованието здраво за готово.

5. Избегнува чорапи во боја и ги полира чевлите.

6. На вечера го исклучува звукот на телефонот.

7. Го кажува своето име при запознавањето со некого.

8. Раскинува врска во лице.

9. Не се плаши да разговара искрено.

10. Знае кога треба да аплаудира.

11. На состанок доаѓа 5 минути порано од договореното.

12. Има добар однос со келнерите.

13. Знае неколку трикови за деца.

14. Може да го откопча градник со една рака.

15. Знае да управува со брод и знае да јава.

16. Никогаш не зборува и не се фали  за своите девојки.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2015 во 14:32
Dzentalmen=pocit, koga partnerot nesto ima i znae deka jas go znam svakjam ama nesaka da mi go kaze za da ne me navredi ili omileniot rucek ili kolaci ke gi napravi ili ke oblece ili ke me postedi od nesto i sl. Toa spored mene e.
Кон врв
Rob35 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Rob35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2016 во 19:55
Џентлмените не се ценети доволно.

Колку и да сум бил Џентлмен на крај сум це цуствувал искористено од некоја
:(
Кон врв
BUMFRANK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUMFRANK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2016 во 19:41
Денешно време сите мислат ако направиш некоја чест на жена дека си папучар само се зафркнале не значи дека си папучар ако цело време си со неа и цело време и го посветуваш само да ја гледаш пред своите очи
Кон врв
BUMFRANK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUMFRANK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2016 во 19:49
Накратко таков џентлмен постој сега само во бајките и филмовите а во јавност не барем јас така мислам
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131415
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.