IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - ИЗБОРИ 2011 - Резултати, излезност, коментари...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИЗБОРИ 2011 - Резултати, излезност, коментари...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 03:05
Originally posted by prilepcanec pp prilepcanec pp напиша:

3:0   ubav pocetok hahahha kako so rekov nie ostvaruvame vie ckrapajte po netov hahahha se gledame vo ponedelnik hah


se utepav barajki informacii kako bilo glasanjeto po dijasporata, osven za australija drugi podatoci ne najdov, od kaj ti se podatocite deka nasite pobedile so 3:0. poz
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 03:14
OK, vo Evropa pobedil VMRO-DPMNE so zaokruzheni (vo momentov nemam detalni) 1500 glasovi.

SDSM dobila okolu 200 glasa.




Za sega ushte nemam precizen broj na glasovi za Amerika. Vo Kanada pobedil kandidatot na VMRO-DPMNE so okolu 190 glasovi, a SDSM dobila 26 glasa. Skoro 50% povekje dobil kandidatot na Dostoinstvo (iznenaduvanje!). Ako se sledi analogijata od tamu verojatnosta e deka i vo Amerika isto taka ubedlivo kje pobedi VMRO-DPMNE.


Da povtoram, ova se rekla-kazala nezvanichni podatoci od lugje koi si pravele bosh-muabet i nemale popatna rabota otkolku da shirat propaganda vo koja ne treba da se veruva.







Изменето од Messenger - 05.Јуни.2011 во 03:20
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 03:20
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:


Браво,бе zeksi71,со восклик им се радуваш на неофицијалните резултати и објавени во предизборен молк,


da be im se raduvam, kako i nema da se raduvam koga so vika prilepcanec pocnavme so 3 od karti.
i ti da bese na moe mesto ke se raduvase garant, i so sega tolku se iscuduvas.

a toa so se neoficijalni, nema vrska, mnogu brgu ke se oficijaliziraat, utre vo 19.30 makedonsko vreme na prvata pres konferencija na dpmne.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 03:25
znaci se pocnuva so 3 od karti so bi rekol prilepcanec pp.

dobar start, ne me ni cudese vakov rezultat od dijasporata.


"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 04:58
Ova shto se sluchi vo dijasporata e sholski primer za "lendslide victory"... kako neodamneshniot katastrofalen poraz na liberalite vo Kanada koi isto taka insistiraa na predvremeni izbori.







Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 05:07
glasanjeto na dijasporata na koja tolku godini se protivese edna nenarodna partija kako sdsm pokaza zosto dijasporata ne e dobrodojdena na glasanje za sdsm.

samo mi e krivo zosto grujo gi prifati uslovite na rosaviot bandit se so cel da se onevozmozi masovno glasanje na dijasporata.

namesto da bide ednostavno i lesno glasanjeto, se napravija da go napravat skoro nevozmozna misija, a grujo seto toa go prifati.

grujo za ova ima golem minus, ama pak ke kazam kako za prv pat i dobro e. za slednite izbori sigurno ke bide glasanjeto organizirano isto kako sto toa go pravat ostanatite drzavi, odnosno preku posta ili internet.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 11:01
Туку не ми одговори за комунизмот што го носиш во душата ,а ваму сите се правите ВМРО-вци??
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 11:04
СМешки е вашата дијаспора од регистрирани 400000,само одвај 1500-2000 да ги кажувате дека се ВМРО-вци,срамота е со тоа да се фалите,тоа се само смешни полтрони,но нека ви биде,ќе почекаме,понатаму???
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 11:16
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

СМешки е вашата дијаспора од регистрирани 400000,само одвај 1500-2000 да ги кажувате дека се ВМРО-вци,срамота е со тоа да се фалите,тоа се само смешни полтрони,но нека ви биде,ќе почекаме,понатаму???
 


Нема ваша дијаспора Горазд,таа е дијаспора од сите нас

Која е таа ваша дијаспора,и тука сега има делење?

Кои сте тоа тоа ВИЕ да почекате?

Што ќе чекате,до кога,како ќе чекате???


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 11:59
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

СМешки е вашата дијаспора од регистрирани 400000,само одвај 1500-2000 да ги кажувате дека се ВМРО-вци,срамота е со тоа да се фалите,тоа се само смешни полтрони,но нека ви биде,ќе почекаме,понатаму???
 


Нема ваша дијаспора Горазд,таа е дијаспора од сите нас

Која е таа ваша дијаспора,и тука сега има делење?

Кои сте тоа тоа ВИЕ да почекате?

Што ќе чекате,до кога,како ќе чекате???


 
 
Е како кои ?Сите што се надвор и гласат за ВМРО се бугари според Горазд и ја гушаат Македонија
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 12:49
Не планирам да гласам,а впрочем ниту еднаш немам гласано до сега.

Овде во Штип веќе луѓево слават победа на ВМРО, оние во Струмица слават на СДСМ , така да нека си се занесуваат луѓето, уствари мора да си зачуваат свое работно место , што сакаат нека прават.

Вчера ме умреа у смисла : ме среќаваат у маало приврзаници на ДУИ и ми викаат да сум гласала за нив ќе ми дале брашно, сокови и благи работи бла%20бла

После тоа ми се јавува братучетка ми , ми вика, ќе поминам од кај тебе да ти дадам мајца од ВМРО , пенкало и приврзок, обавезно да гласаш за нашите збунетост

Потоа ја сречавам комшиката ми вика , за последен пат да те замолам да гласаш за СДСМ, ќе ти платам 200 евра, само ти гласај за нашите ма%20ајде

И така како и до сега се одлучив да не гласам за никој , ма што сакаат нека прават и едните и другите, скиснато ми е веќеглупчо

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 13:04
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Потоа ја сречавам комшиката ми вика , за последен пат да те замолам да гласаш за СДСМ, ќе ти платам 200 евра, само ти гласај за нашите



Треба ли да го коментирам ова
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 13:16
Тие што ќе гласаат за Војводата имаат годишна претплата во најблиската им бурекџилница ... секое утро 1/4 бурече со јогурт плус кутија цигари дневно и по три гратиси за пијачки у некој најт клаб голема%20насмевка
Не ќе се лажиме со маици , брашна и 200 евреи ма%20ајде плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2011 во 13:41
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Ајде ,молам тука стручнакот за право на форумот ,што ме прозиваше пред некој пост,мислам на Македон,ова е само добронамерно,прокоментирај го ова што претходниве дискутанти восхитено го даваат,колку е законски,кој ги дава официјалните резултати,кога се дават,извештаите и ,и.. ,па ова било бетер од соседите наши кога гласааа по 1 за 10 мина,ама регуларни избори во дијаспорава,ова требе да одит на


Гледам си ме прозивал, па еве, ќе ти одговорам, иако Messenger нешто кажа, ако го прочиташе, таму е одговорот. Со неофицијални резултати може да излезе секој. Зарем кај нас пред ДИК да ги соопшти официјалните резултати, партиите не излегуваат со неофицијални резултати? Тоа е сосема нормално. Не знам каде гледаш нешто спротивно на законите. Зарем не се прави истото и во Македонија? Секој може да соопштува што сака, тоа нема никаква правна тежина. По затворањето на избирачките места, веќе секој може да излегува со неофицијални резултати како што сака и колку што сака.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.