IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Гласачка култура и убедување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гласачка култура и убедување

 Внеси реплика Внеси реплика
Прашање: Како гласам?
Одговор Гласови Статистика
7 [63,64%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
1 [9,09%]
0 [0,00%]
2 [18,18%]
0 [0,00%]
1 [9,09%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Гласачка култура и убедување
    Испратена: 29.Мај.2011 во 09:21
Секој од нас сака да го искористи своето демократско право за гласање и избор на партија која ќе ја води земјата во  подобар живот. Но за жал кај нас во сите овие мачни транзициски долги 20 години ретко кому од нс му се оствари желбата да гласа за партиска програма која е блиска до нашето политичко убедување. Следејки ги партиските митинзи, ТВ дебатите, партиските препукувања, рекламите, рекламите на политичките партии и читајки ги анализите на политичките експерти секој од нас формира некој став за партијата за која ќе гласа.
Низ разговори со пријатели заклучив дека многумина и немаат некој фаворит заради програмите за добротбит на земјата, туку напротив- се ориентираат според познанства во некоја партија и ветување дека ќе добијат нешто за возврат по гласањето.
Утрово се тестирав себеси да видам како да гласамголема%20насмевка. Според одговорот на прашањата најголемо совпаѓање имам со ПЕИ, НСДП,па потоа со  ДПА,СДСМ.
И гледај чудо-на претходните избори гласав за ВМРО-ДПНЕ а  со нив имам најмало совпаѓањезбунетост. Се прашував зошто гласав за нивголема%20насмевка
Кој сака нека се провери- па може тука да ни каже кого треба да избере, а кого ќе изберенамигнување

 Тестирајте се -политичка  ориентацијаИзменето од mamamd - 29.Мај.2011 во 09:22
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2011 во 13:37
Интересен гласомер... Моите одговори се совпаднаа највеќе со тие на ЛДП ....  голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 13:58
WOW требало да гласам за ДПА смеење оди бегај бе
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 13:59
Метаморфозис го организира Гласомерот?изненадувањеизненадувањеизненадувањеизненадување

Хахахаха се е јасно
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 14:28
И мене ми покажа за ДПА. Обавезно за нив ќе гласам. голема%20насмевкатрепкање
На второ место ми е ВМРО ДПМНЕ. плазење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 14:36
Originally posted by fiks fiks напиша:

WOW требало да гласам за ДПА смеење оди бегај бе

Прашањата секој сам си ги одговара-без притисокголема%20насмевка
Значи, секој добива она што дава. Е сега колку нашите избраници остваруваат од своите програми токму ова ни покажува. Ех, кога би оделе се како е напишано кај ќе ни е крајот-и Шведска ќе ни позавидинамигнување
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 15:04
Според мене правењето кампањи е само фрлање на пари во бунар,99% од гласачите се одлучени за кого да гласаат и пред кампањата да почне.

Иначе гласачка култура си има во Македонија,јас ко ќе одам на гласање тука просто човек да се чуди од каде и како идат вести за изборни нерегуларности,тепачки и кршење кутии.

Ко ќе гласам како за време на престава во театар мирно е гласачкото место,каква Шведска каква Финска.

Па добар ден,па повелете,ете тамо,па ќе станат да ти покажат параванот каде е,па културно идентификација,па пријатно абе милина да ти е да гласаш среќа дома за ручек имаме побучна атмосвера,вамо мува се слуша ко ќе лета од што е тишина и ред што има
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2011 во 21:40
Гласав за првото а што се однесува до ова точка „Ги читам програмите и отчетот за реализираното„ мислам дека актуаелната влада е првата влада која воопшто дала отчет за сработеното и која има конкретна програма така да неможе да биде критериум за споредба.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2013 во 22:00

Гледам јас,се покажа дека сум ја утнал уште пред 2 години..

ПДП му било мајката....радикализам на кило.голема насмевка

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2016 во 12:32
  
You live only ONCE!
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2019 во 19:19

уште да ги обоеле овциве, како прилог за да знае Народ каква фондација е метаморфозис, очигледно продолжена рака на еа-физом евроатланската фондација институт затворено општество, бреј на анкетава најболизок сум бил со дуи уште низ планина да слезам во власт и топ ќе рока консензус сестрано, интересно дпмн го немаат за споредба, колку само забегано транспарентен агитпроп тераат 'невладино' воа шифтшејпериве на шорош,, баш ко што СтеПен вели за негоите минати претседнички ексК*рзии дека ставовите му се тајни иако искрени [1]

туку еве фина агитирачка култура на внатрепартиско убедување од страна на првиот локален удбалитичар со удбашка тапија што залутал во левучарска хиерархија, а кој конечно со нориега-стаил влетуе некој и кај нас, иако рецептот е попрво во бојко-стаил, нели не смее sdSSm да ремети просек на балкан, помислив по месонска линија да не го извадиле од машина, потоа велам мора да интервенирал стилтенберг, но излезе баш дека го стигна Зоранос Зајас каузална честитка која му ресетира претседничка амбиција виа рекетлук, како праел така му прават, иако написот вели дека ова било само шпекулација, бреј трет пат ќе се шлепа ли на иста фора!?

http://www.slobodenprostor.eu/2019/02/10/мактел-пендаровски-нема-да-прифати-ми/

кога веќе го закачив од спунт кандидатов ќе му ја даде ли некој од новинари анкетава да ја гласа јавно, да видиме дали нова партија ќе се појави во табела, отанизирани телетабиси рулз оловер агеин, зш фиксот е сигурно наштиман во изборни списоци и вишок лични карти за земјаци кои е-гласење тераат аналогно преку роднини, ќе биде фора за овие претседнички избори дпмн да услови процес со биометриско гласање ...

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2019 во 22:02

камо сите партии да имаа некоја ваква задолжителна анкета, вака излегува дека сум некој кој дуи а немам дуало со такви резони, повеќе резонирам како домец но ни тие не одговориле на анкетата за да можам со нив да се споредам, во секој случај на релативни прашања релативни резултати, баш како што е релативна и државава, се прашувам дали само соросоидите се криви за тоа или пак кабаетот е на воа последнава тура удбалитичарски ботови кои одработија за билдерборговите национална еутаназија на Македонија, интересно е што никогаш не дознавме колку пари топтан се слеани во невладинито новинарскиот и партискиот фабрички сектор се слејаа, дали се блиску до приватизацијата како бруто џепарошење евроатлански детерминистички филијали, нормално дека мораа да одработат или ќе си правеа и од нив боранија евроболшевиците и нивните браќа по агенда отаде барата, сепак вториве хкако дипстејтовци ја регулираа и ефектуираа еутаназија заради отанизација виа ерга-омнес домино ефект низ ало-шаренилук до нивици-безреферендумлук а сега глумат лудило како до сега можело се' недемократски да се одработи а од сега мед&млеко ќе тече исклучиво плебисцитарно, плебсот ќе го молзат и летаат по нектар како во бројлерска фарма, на која вакви анкети ќе го убедуваат дека е компатибилен со бивши шумски манекени!

туку моето жонглирање одговори ... на кои фали уште една колона како АдАктаАнсвер за да се види (ако кумулативно се бара нзс) дали и колку има анархисти во земјата, сигурно оние упокоените тоа и се денеска, добро би било нивните абери вака да стоеја на ачик за внуци и правнуци да имаа абер каква им била некогаш семката, но по можност анкетно по сектори и клучни промени, проблем би била објективноста на рубрикантот, заради што добро е вакво нешто биометриски да спроведува Завод за Статистика, а да може секој да ги види и одговорите на политичарите поединечно чим бараат народен глас, а не да си лапаат гласои само по линија на партиски агитпроп, иако тоа нема многу што да смени но потенцијално би ги направило поодговорни во однос своите идеали и како си ги рецклираат по дудлачка потреба а се прават мутави ко ништо да не се сменило ...


   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.