IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Контрацепција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Контрацепција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Прашање: За вас најдобро контрацепциско средство е:
Одговор Гласови Статистика
11 [16,42%]
47 [70,15%]
1 [1,49%]
0 [0,00%]
5 [7,46%]
0 [0,00%]
3 [4,48%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
esperans@ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај esperans@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 20:04
samo kondomi drugo ne priznavam bez kondom koga ke pravam deca so maz mi
I'm bossy...
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 20:08
jas sum zadovolna nemav nikakvi problemi okolu vmetnuvanjeto.se javiv kaj mojot ginekolog posle poroduvanjeto so maliot i vo razgovor mi kaza da spiralata mi e najdobar izbor a pred toa gi napraviv site pregledi, dodeka kontarceptivnite piluli ne mi gi preporaca bidejki sum ponervozna osobeno pms koj me rastrevozuva i sum mnogu osetliva ovie denovi.
 
inace spiralata se vmetnuva posledniot den od menstruacijata a samoto vmetnuvanje ne trae podolgo od 5 min. e bezbolno, ne se cuvstvuva nisto,kaj mene ne se pojavi problem, teloto ja prifati.vaka na ovoj nacin sum opustena vo sexsot a slednata bremenost ke mi e planirana , vednas stom ke odlucime da imame vtoro detence i togas ja vadam spiralata.inace se nosi najdolgo 5 godini.
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2007 во 21:06
More kakov kondom kakvi bakraci
poslatko e bez nego,,,a za zastita ima lek
podvrzuvanje na maskite jajnici i gotovo


Изменето од Goddes of Chaos - 18.Јуни.2007 во 21:11
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 16:12
Moe mislenje okolu spiralata e deka za nekoi odgovara za nekoi ne. Najpoveke ja koristat onie sto veke rodile, a sekoj ne moze da ja prifati. Istoto vazi i za pilulite, nekoj gi podnesuva nekoj ne. Kondomite se klasicna varijatna koja ne odgovara za onie koi sakaat sloboden sex. Varijantata plodni neplodni denovi ne bi ja preporacala vo nikoj slucaj, osven ako ne planirate obnova na semejstvoto Wink. Koitus interuptus, cesta varijanta na kontracepcija kaj nas, ama mnogu zavisi od odgovornosta na mazot. Kolku e sigurna i toa ne znam. 
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 16:18
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

More kakov kondom kakvi bakraci
poslatko e bez nego,,,a za zastita ima lek
podvrzuvanje na maskite jajnici i gotovo


Slaba ti e taa zastita od site seksualno prenoslivi bolesti sto haraat niz svetov.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 16:34
Ne mislev na promiskuitetni sexualni aktivnosti
tuku glavnata ideja i uslov za da se podlozi nekoj na vakov zafat e postoenje na monogamna sexualna zaednica..tuka ne bi trebalo da ima vozdrzuvanje od kulminacijata na dejstvoto najslatkiot del......Big%20smile
 
A zastitata se sostoi od zastita od nesakana bremenost
a bolestite se druga tema tuka ni kondom  ne spasuva nisto
 


Изменето од Goddes of Chaos - 09.Јули.2007 во 16:36
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2007 во 18:48
Originally posted by esperans@ esperans@ напиша:

samo kondomi drugo ne priznavam bez kondom koga ke pravam deca so maz mi
sekoj ima svoj izbor na sredstvo za zatita od bremenost.jas ne go sakam kondomot , zatoa se odluciv na spiralata, no sepak sum vo brak i ova e nesto sosem drugo kade sto kondomot ne mi e potreben inace i so mazot mi dodeka bevme decko i devojka prvite meseci koristev kondom, nikogas ne znaes na kogo mozes da naletas..
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 21:25
Spiralata e idealno za tie koj veke rodile , ako se podnesuva horminite ete i antibebe piluli . Jas imam takvi , mini pills i super mi se , nema vrska pojacan pms ili slicno i da pilulite ne go zamenuvaat kondomot ....
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 22:55

pilulite i da se bezopasni se dobri za mazheni zheni i tie shto ne menuvaat partneri inache za promiskuitetnite obavezno kondom toj shtiti i od seksualno prenoslivi bolesti

always look on the bright side of the life!
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 00:17
Namesto piluli postoi kontraceptivni lepenki koi se lepat ednas vo ciklusot i se nosat 21 den. Preku kozata ispustaat hormoni i go izrazuvaat kontraceptivnoto dejstvo. Prakticni se zatoa sto nema zaboravanje na tableta sekoj den.
Nikolce
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2010 во 01:16
Preferirav kondom licno za moja zastita dodeka bev singl...sega kako koga...od kondomi, piluli ili day after...zenata e glavna vo toa...respect vajfiii...i love razbira se...






Misija vracanje vo zivot na izumreni temi...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 19:16
Originally posted by maja maja напиша:

Мислам дека не пропуштив нешто или...

Според вас кое средство за контрацепција е најдобро



nishto ne e propushteno..........
no, kontracepcija ne e potrebna...............shtewtna e po zdravjeto na partnerkata.......pa bilo toa i spirala.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Sims Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sims Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2017 во 11:36
Имам редовна менструација на секој 27,28 дена.На 24.04 добив и ми траеше 5 дена до 28.04,на 29.04 инав однос со кондом (кој не пукна),не сврши во мене и според тоа што имам читано 6 ден ид циклусот би требало да е неплоден Сега би сакала да прашам дали во овој мој случај има шанса за бременост? Треба да добијан денес или утре но немам симптоми освен што ме болат градите и на моменти имам болки во долниот дел од стомакот.А и да напоменам дека минатата недела се вратив од патување имав промена на клима и под стер сум да не случајно сум останала бремена.Дали поради патувањето и стресот може да ми доцни и поради тоа да немам никакви симптоми?
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2017 во 14:06
Originally posted by Sims Sims напиша:

Имам редовна менструација на секој 27,28 дена.На 24.04 добив и ми траеше 5 дена до 28.04,на 29.04 инав однос со кондом (кој не пукна),не сврши во мене и според тоа што имам читано 6 ден ид циклусот би требало да е неплоден Сега би сакала да прашам дали во овој мој случај има шанса за бременост? Треба да добијан денес или утре но немам симптоми освен што ме болат градите и на моменти имам болки во долниот дел од стомакот.А и да напоменам дека минатата недела се вратив од патување имав промена на клима и под стер сум да не случајно сум останала бремена.Дали поради патувањето и стресот може да ми доцни и поради тоа да немам никакви симптоми?



,,,,, ,,,,mha,,,,bremenosta ke da ti e od patuvanjeto a i stresot ke da ti e od nego,, ,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,078 секунди.