IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Дали одите во кино и театар? (и кино-репертоар)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали одите во кино и театар? (и кино-репертоар)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 00:59

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako

blaze si ti.....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 11:04
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako

blaze si ti.....

......богами.....не ја имам читано книгата, али нон-стоп слушам дека е феноменална....а д5рамата можам да замислам....

Точачиња.
Кон врв
DeVojKa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeVojKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 08:33

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako

 

Каде тоа се игра Вероника реши да умре....тука во Скопје?!?!?! 

Инаку книгата е навистина прекрасна....доколку некој не ја прочитал нека го направи тоа деновиве...нема да се покае

Кон врв
DeVojKa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeVojKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 08:37
Tеатарот го посетувам почесто...една од најубавите драми кои сум ги гледала е дефинитивно "Поблиску"...игра во Драмски...прекрасна е....а последен пат бев минататa среда и гледав добра комедија "Хамлет од Долногаштани....баш беше cool
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 08:44
Originally posted by DeVojKa DeVojKa напиша:

"Поблиску"...


супер представа со ОДЛИЛЧНО поделени улоги...

КУПИДОНА сеа треба да се гледа и ПОРУЧНИКОТ ...
Motivation is game in my hands
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 15:05
Originally posted by DeVojKa DeVojKa напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

denes bev posle mnogu dolgo vreme na teatar.ja gledav"veronika resi da umre".stvarno bese nezamenlivo iskustvo,dali deka knigata mi ostaj ogromen vpecatok ili so e rabotata,stvarno ne znam,ali bese mnogu mnogu jako

 

Êàäå òîà ñå èãðà Âåðîíèêà ðåøè äà óìðå....òóêà âî Ñêîï¼å?!?!?! 

Èíàêó êíèãàòà å íàâèñòèíà ïðåêðàñíà....&# 228;îêîëêó íåêî¼ íå ¼à ïðî÷èòàë íåêà ãî íàïðàâè òîà äåíîâèâå...í 29;ìà äà ñå ïîêàå

претставата се играше во еден мал театар во бук*решт

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 18:33
Vo kino odam ednas nedelno,obavezno,a teatar barem ednas vo mesecot.Super e
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 01:34
ја бев на лет во место бо драмски, супер е! сеа деновиве ќе идам на диво месо
Кон врв
muShrOOm Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muShrOOm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 16:35
 najdobra predstava na koja sum bila ,,Magdo ljubov moja,, ste ja gledale?
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 16:40
сакав да одам денес на кино...али никој не ми идат...
Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 19:43

Originally posted by joki joki напиша:

сакав да одам денес на кино...али никој не ми идат...

sigurna si? epa kasno palis....kje dojdev....ama ti ne mi kaza nisto....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2006 во 19:38
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

сакав да одам денес на кино...али никој не ми идат...

sigurna si? epa kasno palis....kje dojdev....ama ti ne mi kaza nisto....

ааааааа...то златото...и јас ги викам оние кретенкине...а можам те*е...цуце на мама...за друг пат...

Точачиња.
Кон врв
budala Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај budala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2006 во 13:19
Знае ли некој каде на интернет мошам да го следам репертоаротт на македонскиве театри... Или, барем на скопкиве...
Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2006 во 23:30
Originally posted by joki joki напиша:

kolku cesto posetuvate kino i teatar

vonglavno teatrite se porazvieni vo skopje, dodeka vo drugite gradovi tivko umira teatarskata umetnost, a so DVD to na kino(barem vo ohrid) 10-15 dusi

bruka

EDNAS NEDELNO TEATAR ILI KINO

mnjkl
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.