IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Дали одите во кино и театар? (и кино-репертоар)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали одите во кино и театар? (и кино-репертоар)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали одите во кино и театар? (и кино-репертоар)
    Испратена: 13.Декември.2005 во 23:07

kolku cesto posetuvate kino i teatar

vonglavno teatrite se porazvieni vo skopje, dodeka vo drugite gradovi tivko umira teatarskata umetnost, a so DVD to na kino(barem vo ohrid) 10-15 dusi

bruka

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2005 во 23:56

na kino...odamna ne sum bila....porano cesto odev ama sega....zaboraviv kako izgleda...iako stvarno mi e zakonski na kino...:))))

a teatar....odam sekogas koga sum vo stip.....:))) i ubavo mi e...sepak zavisi koga kako....:))) ali sepak...samoto toa sto kje vlezam vo teatarot pari da se cuvstvuvam ubavo....:))) a potoa zavisi od toa sto sleduva na scenata....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 07:30
ode mi se na kino ama nemam slobodno vreme   
ama zatoa pak gledam domasno kino 
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 08:30
Па сооглед дека имаме 2 театра и едвај 3 кина не е тешко се да е прати Малтене се гледам
Motivation is game in my hands
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 18:18
Originally posted by joki joki напиша:

kolku cesto posetuvate kino i teatar

vonglavno teatrite se porazvieni vo skopje, dodeka vo drugite gradovi tivko umira teatarskata umetnost, a so DVD to na kino(barem vo ohrid) 10-15 dusi

bruka

Ne se soglasuvam bas so tebe deka samo vo skopje teatrite se ok a vo drugite gradovi umiraat na primer mojot vujko e direktor na teatarot vo stip i lanskata godina gradot bese proglasen za grad na kultureta a teatarot bese edinstveniot za taa godina sto go nadmina brojot na predvideni pretstavi odigrani za edna godina i dobija nagrada za toa ima i vo drugite gradovi sega ova od licen primer ti go kazuvam neka se javat i od drugite gradovi neka vi kazat pa kje vidite deka ne e taka
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 18:22
a za kinata e steta ama piraterijata si go stori svoeto a koga pak kje gledavme tolku filmovi ako ne be se piraterijata dali vie bi dale 1000 i kusur denari za film za da go imate vo svojata privatna kolekcija isto i za muzikata tuka na primer vo romanija e mnogu skapo nema tolku razviena piraterija i filmovite se dvizat od 600 denari pa nagore a cedinjata so muzika od 900 pa nagore epa neznam koj vo makedonija bi kupil takvo nesto koga cenite bi bile tie takva ni e sudbinata so knigite ne deka ne sakame da citame tuku se mnogu skapi i retko koj moze da oddeli del od svojot skromen budzet za da kupi kniga a bibiliotekite ni se umreni i nema nisto od novite knigi sto izleguvaat samo neso od vremeto na komunizmot i toa na srpskohrvatski.
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 19:00
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

kolku cesto posetuvate kino i teatar

vonglavno teatrite se porazvieni vo skopje, dodeka vo drugite gradovi tivko umira teatarskata umetnost, a so DVD to na kino(barem vo ohrid) 10-15 dusi

bruka

Ne se soglasuvam bas so tebe deka samo vo skopje teatrite se ok a vo drugite gradovi umiraat na primer mojot vujko e direktor na teatarot vo stip i lanskata godina gradot bese proglasen za grad na kultureta a teatarot bese edinstveniot za taa godina sto go nadmina brojot na predvideni pretstavi odigrani za edna godina i dobija nagrada za toa ima i vo drugite gradovi sega ova od licen primer ti go kazuvam neka se javat i od drugite gradovi neka vi kazat pa kje vidite deka ne e taka

bravo za vujce od stip
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 19:51
изгледа со модерниот технички напредок кината и театрите во помалите градови полека ќе згаснат,едино во ск посетеност и таму и таму има...Јас го сакам театарот ама за денешно време условите во театарор се минимални...А за киносалите може да се пофалиме со реновирањата но сепак единото најдобро кино ни го затворија!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2005 во 20:44
Во кино не сум била верувајте од август кога се вратив од одмор, а во театар од мај:( Треба ова да ми е незгодно што го кажувам ама ај ќе ја поправам грешката
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 19:51
jas vsusnost imse eden period od ne znam okolu 3-4 godini koga ne gledav ni televizija a kamoli da odam na kino.se izdesavaa nekoi raboti i mozev da odam na kino bez pari i odev sekoja nedela,a mi se slucvese da odam na eden film i po tri pati zaradi drustvo.togas sfativ kolku vsusnost sum imal propusteno vo toj izminat period.arno ama sega zaminav na fakultet pa imam vreme da odam na opera i drugi koncerti a za kino ne znam,uste ne sum ososl.se nadevam vo bliska idnina ke odam i tamu
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 20:26
Kino... vo kino go gledam sekoj pogolem filmski hit, sto vo prevod znaci barem ednas mesecno
Sega, sledno na repertoarot mi e "King Kong" na Peter Jackson. Ostanuva samo da vidime kolku ke im treba na nasive da go otkupat
A koga stanuva zbor za pravenje drustvo za vo kino, rekord mi e "Terminator 2" vo 1991g. go gledav duri 14 pati. Skoro sekoj sto ke me prasase dali ke odam na kino, jas privfakav
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2005 во 21:03

wow jas bev na kino na troy 7 pati, cesto odam na kino, poso mnogu mi e zakonski, osobeno so malo drustvo, i najcesto sme sami i super e

a za teatarov vo stip bas mi e milo, iako morat da priznajte e golema retkost takva rabota

Точачиња.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2005 во 12:42
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

jas vsusnost imse eden period od ne znam okolu 3-4 godini koga ne gledav ni televizija a kamoli da odam na kino.se izdesavaa nekoi raboti i mozev da odam na kino bez pari i odev sekoja nedela,a mi se slucvese da odam na eden film i po tri pati zaradi drustvo.togas sfativ kolku vsusnost sum imal propusteno vo toj izminat period.arno ama sega zaminav na fakultet pa imam vreme da odam na opera i drugi koncerti a za kino ne znam,uste ne sum ososl.se nadevam vo bliska idnina ke odam i tamu
Abe aj na kino da odime SakasDrugo e dozivuvanjeto na filmot vo kino i doma ne se sporeduva neznam kaov saraund ili televizor da imas doma kino si e kino i obozavam da odam mada ne sum otisol odamna tuka udrivme mnogu na klasika so CArnation i za kino ne sme stignale ama ke go popravime toa neli CArnation? Toti.... abe so ke vi kazuvam si znaete vie
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2006 во 17:30
Poveke sakam da odam na teatar otkolku na kani ama poveke odam na kino otkolku sto odam na teaatar(zatoa sto nemam drustvo za na teatar)poslledna predstava sto ja gledav bese tetoirani dusi,mnogu cool!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.