IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Честит Велигден - ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Честит Велигден - ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Честит Велигден - ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!
    Испратена: 24.Април.2011 во 02:06


НАВИСТИНА ВОСКРЕСНА!

Да го празнуваме животот денес.
Да го воскреснеме Исус во нашите срца.
Да ги отвориме душите за љубов и радост.
големо%20гушкање

Честит празник на сите христијани! големо%20гушкање


Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 11:03

Prekrasno kazhano
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 12:48
ВИСТИНА ВОСКРЕСНА!

Честит празник на сите Христијани.
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 17:37
Srekjni Veligdenski praznici na site hristijani.
Hristos voskresna
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 19:22
srekni veligdenski praznici ristos voskrese navistina voskrese
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 20:04
Кој сака, може да ја прочита Велигденската порака на прахристијаните во Универзален живот на следниот линк(англиски јазик)

http://www.universelles-leben.org/cms/en/about-ourselves/easter-message.html

Имено, Исус дојде не само поради луѓето туку и за животните, нашите со-созданија. Тој дојде за да ги осолободи не само луѓето, туку и животните од нивните страдања.

Меѓу другото текстос апелира да се прашаме и зошто црквите го користат крстот на кое е претставено распнатото тело? Повеќето христијани не се свесни за фактот дека распетието треба да симболизира пораз на Христа и подем на мрачните сили.
Зошто црквата во Ватикан проповеда за време на Велигден дека телото на Христос било симнато од крстот а потоа повторно го претставува прикован за крстот? И така секоја година наново. Не е ли тоа подсмев кон нашиот Спасител? Симболот на прахристијаните е крстот без тело, бидејќи Тој, Исус Христос Воскресна.
Изменето од Majkl - 24.Април.2011 во 20:09
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 20:08
Srecen praznik.
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 11:20
Христос воскресна...
Среќен празник...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 12:58
Hristos voskresna!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2011 во 13:55

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

НАВИСТИНА ВОСКРЕСНА!

Да го празнуваме животот денес.
Да го воскреснеме Исус во нашите срца.
Да ги отвориме душите за љубов и радост.големо%20гушкање


Честит празник на сите христијани! големо%20гушкањеАмин!   

Христос воскресе - Вистина воскресе (!) во секое срце да воскресе: Љубовта, Правдата, Мирот, Радоста, ... Царството БОЖЈЕ да го донесе!


Благословот БОЖЈИ - посебно - врз сите што верувале, што веруваат и што ќе поверуваат, но и врз сите оние кои се'уште неможат да поверуваат!

Амин!Изменето од spiros - 25.Април.2011 во 13:59
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2011 во 00:22

 HRISTOS VOSKRESE-VISTINA VOSKRESE! големо%20гушкање
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Maran Ata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maran Ata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2011 во 15:41
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ!

Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Krishti u ngjall! Vërtet u ngjall!

Христос воскрес! Воистину воскрес!

İsa dirildi! Hakikaten dirildi!

Христос васкрсе! Ваистину васкрсе!

Христос възкръсна! Наистина възкръсна!

Χριστός ἀνέστη! Ἀληθῶς ἀνέστη!

Hristos a înviat! Adevărat a înviat!

Christ is Risen! Truly He is Risen!


Ве поздравувам со една фотографија од Пасхалната радост во Бигорски манастир

+ Љубовта покрива многу гревови +
Кон врв
ADVISOR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1026
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ADVISOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2011 во 00:11
Надополнение на Маран Ата

Hristolu unghia! Daleehira unghia!Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2012 во 00:44
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!големо гушкање


 


Изменето од Santijago - 15.Април.2012 во 00:45
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.