IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Стојанче Ангелов, лидер на “Достоинство“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стојанче Ангелов, лидер на “Достоинство“

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44547
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Стојанче Ангелов, лидер на “Достоинство“
    Испратена: 16.Јуни.2022 во 19:50
Цуки,се гледаа ли одроните на автопатот кон твојот роден Штип низ
отворите од мостотзбунетостлутина
Извини Цуки али не можев да одолеам за новиов надимак,да ти го шлапнам!
Ко лопата асфалт на дупка.плазење
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44547
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2022 во 20:07
Столе такозвани Карпа,има кажано за свлечиштето 
и одронот на автопатот Гоце Делчев...
Или чека да не им падне Гоце на бугарите!лутина
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44547
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2021 во 20:35
Кој лик чоечерамнодушност
-И ти ли бе вошко вошкосана...Гнидо гнидосана!
-Е бе синко,без вакви веков би бил подобар.И би дочекале слобода.
Епски реплики на Петре Прличко во Тврдокорни.А за жал и актуелни,
за многумина устоличени од народот години наназад.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2019 во 00:02

Еве што стана со Стојанче го бркаат од кафани ....

Братучедот на Хазби Лика, го избркал Стојанче Ангелов од кафетерија во Тетово!

 19. ФЕВРУАРИ 2019. 
Братучедот на Хазби Лика, го избркал Стојанче Ангелов од кафетерија во Тетово!
Медиумите на албански јазик пишуваат дека братучед на вице-премиерот задолжен за охридскиот Договор, Хазби Лика, го избркал од кафуле во Тетово Стојанче Ангелов.

Според очевидци во едно од кафулињата во Тетово, седеше поранешниот лидер на бранителите Стојанче Ангелов, и кога братучедот на Хазби Лика го видел го избркал Стојанче кафетеријата!

Порталите на албански јазик пишуваат дека пред да ја објават веста, контактирале со човекот кој го избркал Ангелов и дека истиот ја потврдил нивната информација.

Но, се уште не се знае и не се кажува вистинската причина за оваа случка.


Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2015 во 13:22
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Што стана со Стојанче?Поради тоа што ВЛАДАТА на вмро-ДРПНЕ ги гони МАКЕДОНЦИТЕ исто како во КОМУНИСТИЧКО време(тогаш многу нашинци беа полтички емигранти во странство),а покрај тоа ги брка нивните семејства од работа и ги остава без егзистенција,Храбрите Македонци не молат ,го пронаоѓаат својот пат за грижа за своето семјство.
Стојанче Ангелов е во Ирак и заработува за своето семејство за живот,тој е професионалец и тоа знае да го работи.Чесно си го заработува својот леб

ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2015 во 05:55
Што стана со Стојанче?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2015 во 18:12
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2015 во 15:22
од денешниот говор на Стојанче....


-Ни случајно да не сте помислиле да ги апсите Заев, зашто ќе падне крв. Бараме техничка влада, одржување избори во нормална атмосфера, а потоа народот нека каже дали власта ќе биде Заев, Ангелов или Груевски. Не им се плашете, не се страшни. Го видовте ли некогаш Никола Груевски да говори без да чита од лист. Тој не знае да сврзе три реченици, затоа чита, препишувач. Народот треба да се ослободи од стравот, рече Ангелов.
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2015 во 13:09
Храброста е ОДВАЖНОСТ,таа не се стекнува таа го следи човека од почетните години на разбирањето за егзистенција.Оние кои ја немаат таа доблест користат различен начин да ги дескридитираат ваквите луѓе.
Човекот само излезе и ја кажува вистината и повикива на ТРЕЗВЕНОСТ,но закожуреноста и инертноста од недоволна образованост ги покажува посебните мислења за дискредитација.Некому е полесно да ОБВИНИ,неголи ди размисли со сопствена глава,што значи ПРАВЕДНОСТ,СЛОБОДА,ЕДНАКВОСТ,можност за секој во општеството.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2015 во 09:10
Пропадна како човек а како политичар никораш не бил погоден.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 17:13
Мнозинството македонци се неспособни да сослушаат и разберат една цела реченица, камо ли петнаесет минутен говор. Зборовите се тумачат одвоено, се вртат и тоа станува вистина. Затоа Стојанче соработува со УЧК, е против хомосексуалците, против муслиманите, албанците посебно, се залага за насилна смена на власта, пушта жени да се борат место него и слични небулози.


Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 12:44
Стојанче не може да се здружи со УЧК, затоа што раководството на УЧК во Македонија е во коалиција и брак со Груевски, па затоа тресењето глупости против Стојанче, треба да го насочите против сегашнава влада која е веќе во реална постоечка коалиција со УЧК....
Не паметам Стојанче да пречеше додека даваше подршка на политиките на Груевски, сега боли дека ги удара право во нерв, па затоа низ цело Скопје, месните комитети на ДПМНЕ имаат наредба да пишуваат графити со навредливи содржини против овој човек кој за разлика од нивните лидери се докажал кој е и што жртвувал за Македонија.
Инаку во контекст на изјавата на Стојанче....на работа со мене имам тројца учки и неколку вмровци....досега нити еден од учките не ми рекол лош збор, ниту ме навредил, додека експертиве од ДПМНЕ, нема ден да не префрлат нешто, од ситни провокации до отворени закани...што мислите, за кого сум Јас определен, на кого попрво би му го свиткал вратот...а...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 05:06
Стојанче натпросечно интелигентен ???

Ова го велиш во иронија или сериозно ?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2015 во 04:52
Стојанче е совеста на македонецот. Не е дипломат, не е ни политичар, но е несомнено натпосечно интелигентен. Камо среќа и другите "интелектуалци" да ги мереа зборовите и да имаа чиста и дефинирана мисла како него.
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.