IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Тепих-дел од стилот на уредување на домот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тепих-дел од стилот на уредување на домот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2014 во 23:51
http://blog.momtrusted.com/wp-content/uploads/2013/05/kidscarpet_pic4.fw_.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2014 во 23:07

Креативни килими за топол дом


Изборот на килим не е комплициран. Основното правило е да ја истакнува  индивидуалноста на секоја просторија од домот . Најлесно се комбинира моделот со стилот на ентериерот, а важно е да постигнете  рамнотежа помеѓу елементите на декор. Ако тие се повторуваат во мебелот, тогаш треба да ги има и во килимот, но исто така важно е и кои бои преовладуваат.

 

Сепак определувачка е и местоположбата на домот- во модерен град, село или пак доколку имате  богата куќа. Во првата варијанта се претпочитаат  релаксирани декорациски модели, на вториот одговара рустикален стил , додека кај третиот најмногу одговараат  барокни  примероци.

Интересно решение е купување на килим во контраст со целата атмосфера – тогаш тој ќе добие  ефектен акцент, под услов да е квалитетен и скап. Тогаш се нагласува бојата и храбриот  дизајн. Достапни се и неутрални теписи. Кај нив дизајнот е свесно поедноставен, а нијансите меки и пастелни.

Ќилимите со долги и густи влакна станаа популарни во 70-тите години на минатиот век. Тие се меки,  топли  и во исто време се сигурна звучна изолација. На  нив е пријатно да се чекори бос и затоа е добро да ги имате во вашата спална соба. Ако во внатрешноста преовладува духот на чистота од дивината, тогаш  најпогодни се влошките од бамбус, лен или сисал. Меѓу најбараните се и моделите од влакна на коноп, коприва, банана, морска трева, а дури и од алги. Тука акцентот е не толку на шарите, колку врз цветоветe.Изменето од Valerija - 25.Октомври.2018 во 10:30
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 21:38

Креативни килими за топол дом


Изборот на килим не е комплициран. Основното правило е да ја истакнува  индивидуалноста на секоја просторија од домот . Најлесно се комбинира моделот со стилот на ентериерот, а важно е да постигнете  рамнотежа помеѓу елементите на декор. Ако тие се повторуваат во мебелот, тогаш треба да ги има и во килимот, но исто така важно е и кои бои преовладуваат.

 

Сепак определувачка е и местоположбата на домот- во модерен град, село или пак доколку имате  богата куќа. Во првата варијанта се претпочитаат  релаксирани декорациски модели, на вториот одговара рустикален стил , додека кај третиот најмногу одговараат  барокни  примероци.

Интересно решение е купување на килим во контраст со целата атмосфера – тогаш тој ќе добие  ефектен акцент, под услов да е квалитетен и скап. Тогаш се нагласува бојата и храбриот  дизајн. Достапни се и неутрални теписи. Кај нив дизајнот е свесно поедноставен, а нијансите меки и пастелни.

Ќилимите со долги и густи влакна станаа популарни во 70-тите години на минатиот век. Тие се меки,  топли  и во исто време се сигурна звучна изолација. На  нив е пријатно да се чекори бос и затоа е добро да ги имате во вашата спална соба. Ако во внатрешноста преовладува духот на чистота од дивината, тогаш  најпогодни се влошките од бамбус, лен или сисал. Меѓу најбараните се и моделите од влакна на коноп, коприва, банана, морска трева, а дури и од алги. Тука акцентот е не толку на шарите, колку врз цветоветe.Изменето од Valerija - 25.Октомври.2018 во 10:29
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2014 во 21:39
Изменето од Valerija - 25.Октомври.2018 во 10:30
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2016 во 20:31
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2016 во 17:05
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2017 во 08:52
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2017 во 08:51
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2017 во 13:57
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2017 во 13:58
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2017 во 13:59
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2017 во 14:00
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2017 во 14:00
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2018 во 11:23
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

Kaj malata vo soba ima vakov tepih,mnogu slicen
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.