IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Во Карпош - прва куќа на иднината на Балканот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Карпош - прва куќа на иднината на Балканот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2011 во 17:08
проектот не е правен од општината или владата, не се даваат државни пари, па немам проблем со проектов
не знам зошто толку сте го нападнале проектов во однос на средствата, кога тие средства немаат врска со она што општината треба редовно да го работи
и нема врска тоа приземно неприземно, не значи дека ако имаме заостанувања во други области, дека треба да заостануваме и во вакви објекти
и брза што те нервира тоа што се прчел некој со сопствени постигнувања, нити мене, нити тебе не ти штети тоа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2011 во 21:02
...nervira toa shto nekoj, toa go pretstavuva kako kojznae kakov dostrel na zemjata , pogotovo shto samo tuka ke go imalo i ...i vo shvedska,изненадување

...toa nervira,....
zatoa i vikam nikoj zdrav od nadvor  ne bi se impresioniral od takvi stvari koga vo site drugi sekojdnevni stvari okolu zivotot na nejzinite gragjani,drzavata e ....za nikade,...blago kazano !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2011 во 16:50
Originally posted by brza brza напиша:

...nervira toa shto nekoj, toa go pretstavuva kako kojznae kakov dostrel na zemjata , pogotovo shto samo tuka ke go imalo i ...i vo shvedska,изненадување

...toa nervira,....
zatoa i vikam nikoj zdrav od nadvor  ne bi se impresioniral od takvi stvari koga vo site drugi sekojdnevni stvari okolu zivotot na nejzinite gragjani,drzavata e ....za nikade,...blago kazano !
е добро де, кај нас немало, сега ќе има, и не ти се фали некој чиј провблем е развојов на државава па да се нервираш
си се фали тој што го прави, голема работа ако се фалел, се додека не ни шкоди на нас тоа, не се бунам
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 14:32
...a be, ne e pronlem shto nekoj drzaven ili lokalen lajnar se prchi so takvi raboti,изненадување
problemot e shto nivnite ljubiteli toa go sfakjaat,...... kako toa shto vekje go kazav.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 14:44
Se nadevam samo deka nema da zavrsi ...(te nisto od toa) kako solarniot grad!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 15:48
Тема: Во Карпош - прва куќа на иднината на Балканот!?изненадување

...lesno e vo ovaa,a i sekoja druga  drzava, da se napravi kukja na idninata,,....a i ne e kojznae kolku skapo!

...teshko e ovaa  drzava da ja vnesesh vo segashosta ,..za idnina pa, ich zbor ne stanuva!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 21:39
е што го повторуваш тоа што го кажа?
ако коментираш, коментирај за објектот, не за нашите поетски расположени новинари што пишуваат што ќе им текне чисто колку да бидат прочитани... а за тоа дека било скапо не ме интересира, се додека државата не дава пари за тоа, колку сакаат нека трошат
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 22:17
збунетостa, shto ima da se pricha drugo za objektot, osven toa  deka sam na sebe ke si bil dovolen  za se,....od koeshto drugi kukji  zavisat.

...so eden iskluchok ama,..sepak ke mora da bide ''vrzan''za vodovod!

...znachi i nema da e 100% nezavisna kukja  od okolinata.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 22:40
Originally posted by brza brza напиша:

збунетостa, shto ima da se pricha drugo za objektot, osven toa  deka sam na sebe ke si bil dovolen  za se,....od koeshto drugi kukji  zavisat.

...so eden iskluchok ama,..sepak ke mora da bide ''vrzan''za vodovod!

...znachi i nema da e 100% nezavisna kukja  od okolinata.
е добро де, не е како да го градат во некое планинско село без никаква инфраструктура, со независноста, најмногу се мисли на тоа што не троши конвенционална енергија, е сега, кога ќе почнеш да произведуваш питка вода, тогаш може и тоа да биде незавизно

инаку, тажно е како ние имаме огромни потенцијали за алтернативни видови на производство на енергија, а ништо од тоа не е искористено и со години останаа само како најави таквите проекти
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 23:03
a?изненадување...zarem ne gledash deka se zafateni umnite glavi,..nemaat tie vreme da ti se ebavat so raznorazni alternativi na fosilnata energija,...

..nemaat tie druga alternativa za polnenje na svoite djebovi, osven na gradenje na ''sitni'' gluposti kako shto sega se pravi....

..vrti suchi , pak na istoto ''otide''....голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 23:12


...ama ,zatoa pak ,ima pametni koishto znaat shto da pravat...i pravatизненадување

Грција ќе инвестира повеќе од 20 милијарди евра во еколошки енергетски проекти до 2020 година

...ama pa, tie nema da imaat ...kukja na idninata...barem ne prvata na balkanot!!...намигнување


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 23:35
Originally posted by brza brza напиша:...ama ,zatoa pak ,ima pametni koishto znaat shto da pravat...i pravatизненадување

Грција ќе инвестира повеќе од 20 милијарди евра во еколошки енергетски проекти до 2020 година

...ama pa, tie nema da imaat ...kukja na idninata...barem ne prvata na balkanot!!...намигнување


абе со ова најмногу ме иритираш, ќе се фатиш за најнбебитната работа во муабетот и неа ќе ја исмеваш
мислам дека не ти е ни прв, ни последен пат да прочиташ македонски новинарски наслов, знаеш какви се и дека нема потреба од муабетов
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
accipiter82 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај accipiter82 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2011 во 12:48
Прва хибридна куќа во Македонија во Братиндол
http://energetskaefikasnost.info
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2011 во 13:00
Прекрасно!
Ме радува фактот што се работи уште на неколку вакви проекти во близина на Скопје,Охрид и Попова Шапка.да
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.